şükela:  tümü | bugün
 • çoğunlukla dolmuş şoförlerinde gözlemlenmekle birlikte otobüs, metrobüs hatta çoğu toplu taşıma araçlarını kullanan kişilerin yaptığı gıybet olayıdır.

  neymiş efendim yeni yolcu aldım iki adım ileride ne duruyorsun? diye ilerde bekleyene söyleniyor. yolcu binince de fısss sönüyor. sonra hafif sert bir tonla "ücretini gönderemeyen var mı?" sorusu. be amk olduğunu düşündüğünden soruyorsun değil mi? e bu kadar da ikiyüzlülük fazla ama.

  yolcunun "müsait yerde" sesini duymayıp, ikinci kez bu defa daha sert tonla tekrar edilen "müsait yerde" sözleri gene tepesini attırıyor beyfendinin. yolcu indikten sonra "patla, patla" ne patlaması lan hahah. "patlama" değil miydi onun doğrusu?

  neyse demem o ki bu şoförlerin her türlüsü ikiyüzlü, gıybetçi falan filan ya da iyi tarafından düşünelim. bu adamlar milletin arkasından değil de herkesin yüzüne yüzüne saydırsa lafları akşama kadar 10 tane kavga çıkar.

  siz en iyisi arkadan konuşmaya devam.
 • tüm küçük esnafın yaptığı şeydir.
  mahalle bakkalımızın yanında bulunduğum bir akşam kadın müşteri gelmiş ve alışverişini yapıp çıkmıştı. kadın gittikten sonra bana dönerek gördün mü nasıl güldü bu karı beni beğendi gibi bir şeyler zırvalamıştı oysa ki kadın parasının üstünü alıp iyi aksamlar dileyerek gülümsemişti sadece.