şükela:  tümü | bugün
  • bugun bursada binmiş olduğum taksi dolmuş tan inerken kapıyı hızlıca kapamam sonucu şofor "napiyorsun lan düzgün kapasana" diye hönkürdü yolun ortasında durup.
    -kusura bakma abi anlamadan oldu
    dememe karşılık olarak
    "ne anlamadanı lan binerken de böyle yaptın düzgün kapasana"
    karşılığını aldım
    -abi kusura bakma dedim derdin ne anlamadım ki dememe karşılık bu hakaretler etti
    -sizi şikayet edeceğim siz müşteriye nasıl davranılacağını bilmiyorsunuz
    dememe karşılık "istediğin yere git sikayet et etmezsen hatrım kalır" deyip elini beline attı
    ve
    "yarın seni burada bekliyorum" tehtidlerini aldım. bir kişinin araya girmesiyle de olay yerinden uzaklaştım.
    tehtid, zorbalık, trafiği durdurma, hakaret vs gibi haksızca bir durum yaşadım resmi bir dolmuş şöförü tarafından.
    şikayet edebileceğim yerleri araştırdım ve faydalı olabileceği için pek çok kişinin başına benzer olaylar geldiği için buraları paylaşacağım. olay sonuçlanınca sonucu da sizinle paylaşacağım.
    1-büyükşehir belediyesi 153 hizmet masasına şikayetimi bildirdim
    2-türkiye şoförler odası bursa subesine bildirdim ve cok ilgilendiler sagolsunlar
    3-bursa sofor esnafı odasina bildirdim ve cok ilgilendiler sağolsunlar
    155 i aradım ama asayiş suçu olduğunu trafik suçu olmadığını, gelip suç duyurusunda bulunmam gerektigini belirttiler o yüzden kayıt açılmadı
    minibüsçüler odası varmış oraya da başvurabileceğimi söyledi emniyet.
    şimdilik durum bu.
  • yozgat'ın x ilçesinden bildiriyorum.*

kırsal bölge. kesim yoğunlukla muhafazakar. selaminaleyküm deyip girdim dolmuşa. aleykümselam kardeşim dedi dolmuşçu.

ücreti uzatıp 'bir öğrenci' dedim. teşekkür ederim efenim dedi. ben apışıp kaldım, beklemiyordum böyle bişey. eyvallah dedim. kendimi über bir hödük gibi hissettim.

diğer binenlere de aynı nezakette davrandı. iyi günler efenim, dikkatli olun falan.

kendimi değil yozgat'ta, tc sınırları içerisindeki herhangi bir vilayette gibi bile hissetmiyordum. diksiyon, hitabet, nezaket hepsi bu adamda toplanmıştı. dolmuşa binen çomarlar bile kendilerini bu medeniyet timsaline kaptırmış, tam bir beyefendi/hanımefendicesine yerlerine oturmuşlardı. bu anı kaçıramazdım. gözlüğümü taktım, boynumda bir fular hayal ettim (kahrolsun ki ekşi sözlüğün kayıt günü dağıttığı fular yanımda yoktu). kulaklığı takmadım çünkü bu anı bütün duyularımla not etmeliydim.

ve inecektim artık. iyi günler, kolay gelsin dedim. teşekkür etti, iyi günler diledi. indim. yine yozgat'tı. hiçbir şey değişmemişti. ve az önce yaşadıklarım şu an gibi gayet de gerçekti.

başlık şikayetler ve rezaletler üzerine. evet dolmuşçu yüce ulu medeniyet timsali. senin bu ulus hakkımdaki ümitlerimi yeşertmeye ne hakkın var? terbiyesiz adam!