şükela:  tümü | bugün
  • kanda yuksek oranda bulunan alkol etkisinin getirdigi nonkonformizmle-desek yeridir-gayri ihtiyari bir sigara yakip, eger sansa dolmusta soforle tek basinizaysaniz soforun cami ac bari diyecegi, ayildiktan sonra kendinize arti sofore sasiracaginiz aslinda dusununce cok da anormal olmayan,eskiden otobuslerde sigara icilebildigini hatirlatip,neden olmasin demek olabiliyomus dedirten olay
  • heeey hey, eski zaman yine canlaniverdi birden, efendim bu reno'larin ford'larin oldugu, muavinlerin istanbulda "cevirme var cokun" diye bagirdigi donemlerde sigara icmekte serbestti. sadece dolmu$ta mi, $ehirlerarasi otobuslerde, $ehir ici hizmet veren otobuslerde, kisacasi toplu ta$imanin her turunde sigara icilebilirdi. sonradan ne oldu ise sigara icmeyenler parasizla$maya ba$ladi, arabasiz kalmaya ba$ladilar, her$ey onlarin da toplu ta$ima araclarini kullanmaya ba$lamasi ile geli$ti.. sigara yasaklandi, bir ki$ilik daha yer acabilmek icin muavinler kaldirildi, guzel gunlerdi vesselam. -sigaramin yarisini ben ictim, yarisini ruzgar-
  • (bkz: #1708795)
  • gece 1,5 suları aslında ait olmadığı bir güzergahı korsan çekmek isteyen ve dolmuşu dolduran şöför muavinine kimseye duyurmamaya çalışarak;
    -olm yolu bilmiyoruz nasıl gidicez.der.
    bunu duyan ön koltuktaki lusifer;
    -yolu tarif ederim ama bir şartla sigara içicem.der.
    onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine...
  • "benim için tek yasak, yasaklara uymaktir" felsefesiyle yaşayan ademoğullarinin yapabilmesi muhtemel eylem. bu tür zat-i muhteremlerin yediği dayak ortalamasinin, efendi efendi yaşayan insanlarinkinden fazla olmasi da bu sebebtendir ve doğaldir.
  • zeytinburnu minibusculerinin hepsinin yaptigi eylem. minibus tikabasayken dahi iciyorlar. adamlar surekli gocmen tasiyor belki de ona guveniyorlar kimse de sesini cikarmiyor. nerden mi biliyorum bir arkadasimdan tabi ki benim ne isim olur yoksa minibusle. hem de zeytinburnunda lutfen.
  • 25-30 yıl önce yasal ve yaygın olan eylem.

öyle sadece şoför falan değil, herkes baca gibi tütüyordu.

o yılları bırak görmeyi, anne-babalarınız evlenecek yaşa dahi gelmemiş olduğundan bilmezsiniz tabi.