şükela:  tümü | bugün
  • antalya kiriş bölgesinde 17 yetişkin 6 çocuk kaydırağı ve plaj dahil 20 dönüm arazi üzerine kurulu, içerisinde ücretli* akvaryum da barındıran aquapark. website
    giriş + dilim pizza + kola = 60 tl. botla kayılan tüm kaydıraklarda toplamda 160 kg sınır var. daha fazla kiloda olup can kurtaranlara yalan söylerseniz sonucu yaralanmalı hatta ölümlü bile olabilir benden söylemesi. ayrıca iki kişiden ağır olan öne oturmalı, yoksa düşüş anında arkadaki ağır olan kişi bota daha fazla yük bindirecektir, böylelikle botun önü kalkar ve kontrolsüz bir durum ortaya çıkar*.
    kay ve uç: tesisin tabi ki de en öne çıkan kaydırağı. kısa süreli adrenalin deposu. kaymadan önce bedensel rahatsızlıkla sonuçlanabilecek durum karşısında sorumluluk şahsıma aittir gibi bir kağıt imzalatıyorlar. ahanda ben: havada durdum şahitlerim var!!
    yamaç: bence uzun süreli yüksek adrenalin kaynaklı en keyifli ikinci kaydırak. ikili veya tekli botla kayılabiliyor. tavsiyem iki kişi kayın, çünkü ne kadar çok kilo o kadar ivme, o kadar hız. yamaca ilk düşüş anı ve ardından sağ ve sola yaptığı salınımlar aşırı keyif veriyor insana yalnız yukarıda bahsettiğim 160 kg sınırını unutmayın. aman.
    tepegöz: listemde üçüncü sıradaki kısa süreli ama yinede yüksek adrenalin içerikli kaydırak. ağırlıkları 110 kg ve 55 kg olan bir çift arkadaşlarımızın ayakları tepegözün bademciğine değdi. demek ki kilo oranı da önemli. dikkat.
    roket: sayabileceğim kayda değer son kaydırak. en tepede kapsüle benzer bir hacmin içine giriliyor. kapsülün zemin kapağı açılır açılmaz aşağı o kadar hızlı iniliyor ki neredeyse heyecanı anlaşılmıyor.
    dalga havuzu: dandik.
  • roket bölümü dışarıdan gözüktüğü kadar korkunç olmayan, inişi muhtemelen 2-3 saniye süren aquapark.
  • 13 ağustos 2017’de, bir gün önce yakala.co’dan alınmış kod ile kemer dolusu parkına gittim. iki giriş vardı ve birine yöneldim. o kalabalık içinde yavaş ilerleyen sıraya girdim. sonunda gişeye ulaştım.gişedeki türk bayan koda bakarak kodun yanlış olduğunu söyledi ve denemedi bile. bana “f ile başlayan bir kod olacak” dedi. “dener misiniz?” diye kodu ekrana girmesini rica ettim. denedi ** ve tekrar “bu kod olmaz” dedi. bu arada oflamalarını-puflamalarını da sineye çekmekteydim.
    ileride, bir üst düzey çalışan beyefendiye yönelerek durumu izah ettim. “kod yanlış olamaz; dün akşam aldık daha. bu ayın ağustos 31’ine kadar geçerli” dedim. kendisi beni diğer gişeye yönlendirdi. yine uzun çabalardan sonra gişeye ulaştığımda gişeye kodu verdim. rus olduğunu konuşmasından anladığım çalışan işimi hemen halletti ve nihayet içeriye alındım.
    biri rus;yani yabancı...
    biri türk; yani bizden…
    türk olan oflayıp puflayarak iş yaparken * rus olan hem profesyonel hem de güleryüzlüydü.
    bu işte bir gariplik yok mu?
    türk olanın daha ilgili, yakın davranması ve türkçeye hakim olduğu için görevinde daha profesyonel olması gerekirken aksinin olması neyle açıklanabilir…?
    …………
    boşluğu siz doldurun.