• 8 liradan domates buldum ve hemen aldım. 24 kavanoz çıktı. acı biberi eldivenle doğramış olmama rağmen baş parmağın hala yanıyor ama olsun misss gibi oldular. değişiklik olsun diye kısır yanında yemelik sos şeklinde de yaptım, umarım güzel olmuştur.

ağız tadıyla yemek dileğiyle.
  • ailenin topyekin giriştiği eylemdir. 60-70 kg domates alınır. domatesler itina ile yıkanır, kavanozlar kaynatilmak sureti ile mikroplardan arındırılır. bir birey domatesleri keser/rendeler. diğer birey kavanoz tedariginden sorumludur, ailede abla gorevi icra eden şahıs pazar günü arazi olmanın yollarını arar ancak nafiledir. o pazar günü bu kutsal görev için heba edilecektir.
  • zannediyorum ki artık herhangi bir avantajı kalmamıştır. ben evde yapıyorum ama bu sene bakıcam eğer bir avantajı yoksa şayet bir daha uğraşmam domates konservesi ile. keşke her şeyin konservesini yapabilsek.
  • canım anam yarın yapalım diye tutturdu. nasıl yapıyoruz süreci anlat bakalım dedim anlattı dedim ee bunda yapacak iş yokmuş ki, hıı dedi görürsün yarın. görelim be kraliçe domatesle mi korkutacaksın bizi.

e: bu ne çileli işmiş be kardeşim ben elendim siz devam edin.
  • eylül ayı gelince winter is coming diyerek 60 kg domatesle bu sene de katıldığımız aktivite.
  • eylül ayının vazgeçilmezlerindendir. küçük büyük demeden herkesin yardım ettiği, kilolarca domatesin kışa hazırlık uğruna feda edildiği eylemdir. şehir dışında okuyan evlat için durum daha vahimdir. her şeye yardım eder fakat aile kışın yemekleri götürürken o yaban ellerde aç sefil gezer.
  • belki erken ama 25 kg ile kışa hazırlığımı yaptım. ama ebem sikildi o ayrı...

değer mi?
    valla değer, kışın ortasında mikemmel menemenler için değer. menemen aşkına yarab ne yorgunluklar veriyorsun...
hesabın var mı? giriş yap