• tek domates mi salatalik patlican biber hepsinin tadi berbat artik doğal birşey mi var
  • yerli tohumun bop eşbaşkanlığı projesi kapsamında yasaklanarak israil tohumlarının devreye girmesinden kaynaklanmaktadır.
    allah bunun da hesabını soracak!
    türk tarımını bu duruma getirenlerin allah ömründen alsın domatese patlıcana hıyara versin!

edit:
    bir çaylak mesaj atıp bana :
    (#108034321) geri zekalı provokatör yerli tohum nerede yasak?
    31.05.2020 17:33 ...

ekonomik değil diye çiftçi yapmıyor
    31.05.2020 17:33 ...
    demiş,
    evet mazot fiyatını, tarladaki suyun ve suyu sağlayan elektriğin fiyatını yüksek tutan, yerli tohum ekmesin, tarım yapılmasın diye çiftçiye elinden gelen kötülüğü yapan 18 yıldır tek başına iktidarda olan cehape bu işin suçlusu, ben de bu işin geri zekalı provakotörüyüm!
  • domatesler rusya ya ihraç oluyor bize kalanlar ömürden alınan oluyor
  • edit 2: hala mevsimi deyip de delirten yazarlar var. sevgili dostlar, insanı delirtip de şimdi burada bana tek tek sebze, meyve nerede, hangi dönemde yetişir uzun uzun yazdırmayın. çocukluğumdan beri kışın mecburi, istisna durumlar hariç domates almayıp, yazın fazlasıyla alıp, kimisini rendeleyip, kaynatıp, kavanozlayıp saklayan insanım. yok arkadaşım yazın da hatta senin anlayacağın dilde "mevsiminde" de domates yok. alınlara da domates denemez. onun için gözünüzü seveyim; yok mevsimiymiş, yok şuymuş yazmayın artık.

edit: başlık sahibine mesaj atılamadığı için sevgili çaylak yazarımız @kirmizi power ranger benim iletmemi rica etti.

"şu an gerçekten yemeye değecek iki farklı domates var benim bulduğum. 1 agrocan marka migrosta sarılan organik domatesler 2 metro gross marketteki salkım %100 yerli tohum domates. pazarlardaki domatesler beş para etmez. başlığı açana mesaj yollayamıyorum siz atarsınız belki çilesine çare olur."

ayrıca mayıs ayında iyi domates aradığımızı iddia eden arkadaşlara da ithafen; yazın çıkan domatesleri, karpuzları, mayısta çıkan çilekleri de görüyoruz. onların da bir farkı yok.

uzun süredir domates almayı bırakmış bir yazar olarak katıldığım haklı isyandır. behzat ç'nin de dediği gibi bildiğin ıslak ekmek, bulaşık süngeri tadında domatesler piyasada dolaşıyor. eskiden yazı beklerdim, bu sene mevcut durumlardan dolayı ne olacak onu da bilmiyorum.

ata tohumu kullandırmayan, iç piyasayı ihraç fazlası ya da gönderilemeyecek mallarla dolduran, bizi ıslak süngere mahkum eden herkese de selamlarımı gönderiyorum.
  • kötü olan, yeni neslin gerçek domatesle şimdiki domateslerin farkını asla bilemeyecek olması durumu. çocukken yediğimiz içinde bol domates olan ekmek arası sandviçlerin bile tadı bir başkaydı.
  • haziran ortasından itibaren eylüle kadar gerçek domatesi bulabilirsiniz ancak. eskiden serada da tarla domatesi olurdu ama eskiden, artık o domatesler o güzel sırıklara dolanıp salkım diye iteleniyor.

kışın çeri yada kokteyl denen domates yine de bir nebze daha lezzetli ama o da yemeğe gitmez, salata da kahvaltıda güzel olur sadece.
  • domatesler mazot kokuyor diyorum ınsanlar yüzüme bön bön bakıyor.
  • ata tohumu kullandırmayan, iç piyasayı ihraç fazlası ya da gönderilemeyecek mallarla dolduran, bizi ıslak süngere mahkum eden herkese de selamlarımı falan göndermiyor, ana bacı sövüyorum.
  • hıssıinngg
  • geçen yıl bahçede yetiştirdik domatesi ve uzun yıllar sonra ilk kez gerçek domates tadı aldım. hafif tatlı ekşi arası, keskin, mis kokulu bir şeydi. kızardıkça toplayıp yiyorduk öylece, salata yapmaya gerek görmüyorduk.

şimdi pazardan aldığım domatesler, bahçe domatesinin yanında farklı bir meyve gibi duruyor. görüntü andırıyor ama tadının alakası yok.
hesabın var mı? giriş yap