şükela:  tümü | bugün
 • baskın,etki altında bırakan,ses çıkartan kadın..(her türlü ses olabilir)
 • komutan olsaymissin hic degilse ulkeye yararli olurmussun dedirten bayan modeli. hemcinsleri icin bile sevimsizdir bu insanlar.
 • ecnebiler buna mistress filan derler. yeni yetmeler dominant teyze diyolar. hayır çocuklar duymuyo, görüyo demek ki, birilerinin kırbaçlandığını bağlandığını filan..
 • adını duyunca olsada ağız tadıyla dövsek dedirten, son zamanların modası gereksiz hatun tipi.
 • diktatörlük ruhu tasiyan kadin.
  ürkütücüdür.
  korkutucudur.
  acimasizdir.

  dominant kadinla evlenen erkek, kefenini hazirlamis demektir.
 • anne olmaları söz konusu olduğunda hele, baskıyla olmasa bile her zaman çeşitli yollardan size istediklerini yaptırır bu dominant hanımlar.o kadar sahiplenilme duygusunu hissettirirler ki bazen karışmasını istemeseniz de karışma hakkı veren paslar atarsınız; konuşmadığında bir eksiklik duyarsınız.bir bakarsınız ki zaten hayatınızda her konuda fikir danışır olmuşsunuz.uzun zamandır durmadan bir şeyler empoze edilip duruyorsunuzdur.almış yürümüş bu diye efkarlanıp, doğumumda bir kaza olmuş olmalı şeklinde vahlanmak yerine bu durumların artışa geçtiği zamanlarda bir nevi objektif bakış kazanarak stratejik davranışlar uygulanabilir.öncelikle dominant kalkanı harekete geçirilir!dialoglarda duyarsızlık bariyeri oluşturulur, göz kadrajına girişi engelleyici oturma pozisyonlarında kişi sürekli ilgiyi üzerinde tutmaktan pes etmeye ve kendini sorgulamaya doğru itilir.bu durumda da ele bir şey geçmez, en sonunda olup olacağı gelip ders verir gibi özür dilemesidir.akabinde herşeyin farkında olduğunu söyleyip gene gülhane parkındaymış gibi davranmaya devam edecektir,ya sabır...
 • bazen aslinda dominantligi tercih etmedikleri halde bu rol onlara itilir, zorla giyidirilir, olmadiklari biri haline sokulurlar. insanlar kararlari alan birinin varligini etraflarinda isterler bazen sadece sorumluluktan siyrilmak icin, bazen de sorumlulugu alacak kapasitede olmadiklari icin. bu oyunu bilmesine ragmen icine cekilen ve sonradan suclanan olmayi kabullenir ve alisir, dominant olarak tanimlanan aslinda karar alma ve uygulama becerisi daha yuksek kadin. halbuki onun da icinden gecen kenara cekilip, kararlarin alinmasini izlemek, son sozu soyleyen olmamaktir. ve yine de bekler gun gelsin birisi onun yerine ustlensin bu sorumlulugu, onun dominantligi kalmasin erisin gitsin. kadindir ne de olsa.
 • kesin buruşuktur..

  (bkz: #421100)
 • türkiye şartlarında "bir şekilde" yalnız kalandır.