• bir arkadaşımın sevgilisi böyle. biraz merak edip sordum, sence normal mi bu, filan diye. o da dedi ki:

"abi ne diyorsun. yılların abazanlığı var, elimi sike sike elim nasır tuttu. böyle de olsa karı karıdır. bence bir sorun yok.

biraz üsteledim. o da devam etti:

"karı dominant olsa ne olur ki?"

dedim ki:

"seni şekillendiriyor. her şeyine karışıyor."

en sonunda delirdi:

"karışsın abi karışsın. beni oyun hamuru gibi yoğursun, yepyeni bir şekle soksun. kişiliğimi alsın benden, silsin ruhumu. yeter ki eski günlerdeki gibi elimi sikmeye dönmeyeyim. çok korkuyorum o günlere dönmekten."

daha fazla uzatmadım tabii. yoksa muhabbet uzar gider.
  • bazen dönüştüğüm kadın tipi.

farkında olmadan insanları ve hayatları yönetmeye ve emir vermeye başlıyorum. kurtulmak ve ılımlı biri olmak için çabalasam da yapamıyorum. insanları kırmaktan yoruldum.

edit: lan manyak mısınız? dominant ilişki yaşamayı seven fetiş arkadaşların mesajlarından fena sıkılmış durumdayım. yönetmiyorum ben kimseyi. ne işim var lan sizinle.
  • türkiye şartlarında "bir şekilde" yalnız kalandır.
  • (bkz: irene adler)
  • her durumda haklı olmayı beceren, çeneleri durmak bilmeyen, o güzelim kadın ırkının en çekilmez üyeleridir.
    böyle insanlarla değil sevgili olmak, selamlaşmak bile tehlikelidir . siz dünyanın en kibar adamı olsanız bile, sizin bir odun olduğunuzu iddia edebilir ve buna sizi bile inandırırlar.
    planlarından size bahsetmez ve işler kafasında kurduğu gibi gitmezse bunun tek sorumlusu sizsinizdir.
    her durumda ne düşündüğünü anlamalı, iyi sezgilere sahip olmalısınız. çünkü o sizin için her şeyi düşünmüştür, sizden de tek beklediği birazcık duyarlılık, birazcık özendir. futbola, işinize, güzel kadınlara, sinemaya, kitaplara, dünyevi meselelere odaklanacağınıza, birazcık da ilişkinize odaklansanız hiç bunlar olmaz halbuki.
    siz erkekler hep aynısınızcıdır.
    sizden bir şey istiyorsa, ne yapıp edip bulmalısınız.(ör: bir konser bileti bitemez mesela)
    hiç bir şeyden problem çıkaramıyorsa; "kendimi hiç özel hissetmiyorum senin yanında" isimli sihirli cümlesini kurar ve size dünyayı yine dar eder.
  • aslında iyidir.
    siz ne halt yemek istediğinizi bilmiyorsanız ona zaten rol yaratmış oluyorsunuz ve sizden kaynaklanan boşluğu çeşitli neden ve sebepler ile onlar dolduruyorlar, ne var ki bunda? tadında dominantlık iyidir ama seviye ve saygı sınırı korunmalı,
    ne kadar dominant olursa olsun o özel anda kedi oluyor ya,
    ben diğer herde onun kedisi olabilirim.
  • bazen aslinda dominantligi tercih etmedikleri halde bu rol onlara itilir, zorla giyidirilir, olmadiklari biri haline sokulurlar. insanlar kararlari alan birinin varligini etraflarinda isterler bazen sadece sorumluluktan siyrilmak icin, bazen de sorumlulugu alacak kapasitede olmadiklari icin. bu oyunu bilmesine ragmen icine cekilen ve sonradan suclanan olmayi kabullenir ve alisir, dominant olarak tanimlanan aslinda karar alma ve uygulama becerisi daha yuksek kadin. halbuki onun da icinden gecen kenara cekilip, kararlarin alinmasini izlemek, son sozu soyleyen olmamaktir. ve yine de bekler gun gelsin birisi onun yerine ustlensin bu sorumlulugu, onun dominantligi kalmasin erisin gitsin. kadindir ne de olsa.
  • buralarda böyle ezbere verili cinsiyet rolleri üstünden ahkam kesen arkadaşlar var. olm gerçek hayat böyle bir şey değil. bunlar yüzeysel tanımlamalar, kimsenin egemenliği birbirine benzemez. dışarıda en dominant görünen kadın, sizinle en munis insan olabilir. kimisi müdahaleciligiyle ilgisini ifade edebilir, kimisi pasif agresyonla en dominantindan beter egemenlik kurabilir. hayatı yaşamanın sizin hayalgücünüzü aşan miktarda farkli yolu var. gidin yaşayın diyeceğim ama bu aptal ön tanımlarlarla ne yaşadığınızı da anlamıyorsunuz. of allahim, hayat mütemadiyen büyük bir yanlış anlaşılma.
  • napıyonuz lan kukiler, bakıyorum toplanmışsınız başlığın altına sahiplendirilmeyi bekleyen sokak hayvanları gibi.
  • selami diyen gönüldür
hesabın var mı? giriş yap