şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'de ilk defa karı görmüştü bu afrikalı kardeş, çok da enteresan bulmuştu.

  edit - anglosaksonların deyimiyle "politically correct" bir şekilde ifade edeceğim, bu entryi kötüleyen "intellectually challenged" arkadaşlara hitaben: sözkonusu olay gerçektir ve gizli bkz'dan anlaşılacağı üzre bir yağış şekli olan karla ilgilidir.
 • hayatımın statta izlediğim ilk maçında,devre arasında sahaya çıkıp ısınmak için şut atarken,vurduğu sert ve alakasız bir şutla,yüzü tribüne dönük polisi sırtından vurup yere düşüren ve tribündeki binlerce taraftarın "hay allah belamızı versin,nerden bulduk lan bu adamı" sövüşlerini gülerek karşılayan nijeryalı futbolcu müsveddesi. nijerya nijerya olmadan önce 20 küsür kez milli olmuşluğu vardır.zaten o bıraktıktan sonra nijerya kendine gelmiş, olimpiyat şampiyonu bile olmuştur.
 • iki ay boyu derby makinka ile birlikte florya'da galatasaray tarafından denenmiş ve mustafa denizli tarafından transferine karar verilmişti.
  rivayet odur ki iki futbolcu arasında kararsız kalan denizli iki futbolcudan da top sektirerek yürümesini istemiş orta sahaya kadar topu düşürmeden gelen iorfa takımda kalmıştı. iorfa'nın topu 50 metre düşürmeden sektirmesi inanılmaz gelse de bu gereksiz bilgiyi beynimden çıkartarak hayatıma daha mutlu devam etmek isterim. teşekkürler, iyi akşamlar.
 • mersin idman yurdu'na bi hazırlık maçında gol atmıştı bu arkadaş,mersin'in yaşadığı en büyük acıdır bu..
 • arap atı iorfa.
  oynadıgı süre icinde olmasa bile gittiginden günümüze uzanan süre zarfında unutulmamı$ nerde kütük, kalas, futboldan bi haber biri gorulse ''aha bak lan iorfa gibi'' denilerek anılmı$ biridir kendisi.

  ulke olarak yugoslavya'nın sömürücek hicbi$eyimizi bırakmadıgı zamanlardan birinde geldi, kendi adıma benim de dahil oldugum buyuk bi grup icin ilk zenci futbolcuydu.
  biz o zaman zenci futbolcu dendiginde ceyrek finalde eledigimiz monaco'nun insan azmanı forveti fofana ve weah'ı anlıyoduk. o sebepten iorfa'nın gelecegi tarihlerde tatlı bi tela$ ba$lamı$tı.

  iorfa geldi, ben amcamı binbir dil dökerek beni antremana goturmesi icin ikna ettim. kolay degildi zenci futbolcuyu yakinen izlemeye gidiyodum. mahalleden arkada$lar iyi izle, imza al kesin diyerek beni yolcu ettiler.
  sonuc husrandı. iorfa 2.5 saate yakla$an süre zarında sadece düz ko$u yapmı$tı. daha sonra zaten ba$ka numarası olmadıgını üzülerek izledim.
  zamanın gazetelerinden fotospor safkan bi arap atıyla kar$ıla$tırmı$tı iorfa'yı, galatasaraylılar çim pist olursa iorfa daha $anslı olur diyerek nokta koymu$lardı tartı$maya.
  kendisi galatarasay'a en buyuk iyiligi adanademir spor deplasmanında 90. dakikada yapılan ortaya kafasını egerek topun bulent'e gelmesini saglayarak yapmı$tır bulent o pozisyonu golle sonuclandırmı$tı.sevgiyle anarım bu 3 puandan dolayı onu.

  kendisini gider ayak fotospor'un duzenledigi bi hayır macında gostermi$ti. hakkında hala fıkralar anlatılan unutulmaz yabancı futbolculardandır..
 • akılda kalan tek numarası hızlı koşmasıydı.birde ,vaktiyle babam beni bu adamın galatasaray'dan ayrıldıktan sonra şişli belediyesin de işe başladığına inandırmıştı.
 • bi de iirenç tezahürat yapmıs¸tık allahın ganalısına
  "dominik iorfa samba samba"
  zenciyse samba yapar mantalitesini anlayamdım, anlayamayacam.
  (bkz: muteaddit entry) (bkz: en sevilmeyen tezahuratlar)
 • kendi kendisine orta yaptığına $ahit olduğum enteresan $ahsiyet...
 • galatasaray'dan ayrılmasının ardından ingiltere 2. liginde peterborough united takımında 60 maçta 9 gol atmış olan futbolcu..avrupadaki zenci futbolcu modasına uyma çabasıyla ilk bulduğu zenciyi takıma transfer eden ve o günlerde sayıca az olan yabancı kontenjanını iorfa ile dolduran galatasaraylı yöneticiler , bu şahsın bakırköyspor maçında yaptığı inanılmaz çirkin ortanın ardından uzun bir süre afrikalı oyuncu transfer etmemişlerdir.
 • bu adamın ülkesinin milli takım antrenoru o zamanlar şöyle bi açıklama yapmıştı: takıma 600 futbolcu çağırsam içlerinde bu olmaz.