• acayip kıl olduğum aktör.

sen tut gerçek hayatta kate'i götür, üstüne üstlük sonra dizi de bir de claire'i götür.
  • eminem'in love the way you lie klibinde megan fox'tan daha seksi bulduğum süper karizma aktör. lütfen biri bana yalnız olmadığımı söylesin...
  • sol kolunda beatles'ın strawberry fields forever şarkısının "living is easy with eyes closed" kısmının dövmesi bulunan, the beatles hayranı.
  • lost'taki set arkadaşı evangeline lilly ile berabermiş ve çok yakında evlenme teklifi edecekmiş. lost'ta evangeline lilly'nin, dominic'in ölümden döndüğü sahnede nasıl o kadar gerçekçi ağladığını anlamamızı sağlamıştır bu beraberlik

beraberlikleri hakkında bir yabancı magazin sitesinde şu yazıyı okudum ve yarıldım:

"a perfectly lovely story, except for the fact that evangeline lilly is roughly 26 billion times hotter than dominic monaghan. i'm not implying that short irish german men who play homosexual hobbits aren't attractive, but when they're compared to a specimen like evangeline they look about as good as my good friend leper leo. he's a leper"
  • evangeline lilly'i nasil tavladigini anlayamayan benim gibilere tavsiyem 3x20'yi izlesinler, o bakislarin onda birine bile dayanabilecek kadin tanimadim henuz.
  • flashforward'da simon campos rolünü canlandıran yetenekli almanya doğumlu ingiliz aktör .

edit: milleti konusunda knipeos ile beyin fırtınası yaptık. imdb alman diyor, wikipedia ingiliz diyor. sonuç olarak almanya doğumlu ingiliz çıktı, güzel de oldu.
  • almanya dogumlu bir ingilizdir; aksanindan da anlasilir. bununla birlikte almanca'yi da sular seller gibi konusur, aksanlarin cambazi olmasi onu aranan bir aktor yapar. elijah wood ile rock sarkilari soylemisligi vardir, "lost" adli dizide de, (tesaduf bu ya) gunluk hayatinda bir rock grubunda bascilik yapmaktadir.**
  • hatunlarin efendi adam yerine pic tercihi olayına şıp diye uyan can ciğer kuzu sarması bir oyuncudur. kendisini alman bir gazeteci olarak tanıtıp elijah wood'u işletmesiyle, evangeline lilly'nin neden bu adamla birlikte olduğu açıklığa kavuşmuştur benim nazarımda efendim.

"mr. woods you kick balls?"

http://www.youtube.com/watch?v=yd8jfzn5oki
  • lord of the rings'de merry brandybuck adlı hobbiti canlandıran aktör.. stephen dorff'u andırıyor normal hali hafiften
  • insanda alışkanlık yapan şeker şey. gece gece üstüste 7 bölüm lost izleyince böyle oluyormuş demek ki. pardon ama ne yapacaktım başka, o kendisini herkesi kurtarmaya adayan jack i mi düşünecektim. hem kadınlar kurtaracakları erkekleri severler. yani şimdi muhteşem bir charlie miz varken, hatta üstüne bonus olarak devamlı aklımızı çelen sawyer varken, ona da geleceğim ileriki günlerde tabii, bak şimdi aklıma girdi o kısık gözleri...

neyse, öncelikle dominic kişisine gelelim. mesela böcekleri seviyomuş bu. olsun. vallahi billahi olsun. böyle bloody falan desin bana tavım hemen. şu favori gruplarına bak bir, coldplay, radiohead, the beatles, the smiths... ya... ne desem boş... adam süper. manchester da şef olarak çalışmış oyunculuktan önce. ama mançısta lütfen, mençistır falan bize ters. futbol severmiş, burada babamın gözüne de girdi hayırlısı, gerçi babam manchester united ı sevmez pek, ama bak eric cantona yı sever dom gibi. ben de severim futbol domcuğum, unutmadan ekleyeyim.

tabii, bu kadar karıştırmışken, en özel tarafını unutmamak lazım. hemen bakıyoruz, 8 aralık doğumluymuş. 1976 yı görünce bir yuh çekiliyor ama işte kendisine çıtır bir eş arar diye umuyorum. bu durumda yay* oluyor kendisi. oğlak la da uyumluymuş hani. ne var, ona da baktım, evet. farklılıklarımız birbirimizi çekiyormuş. hadi gene iyiyim.
hesabın var mı? giriş yap