şükela:  tümü | bugün
 • 19 yaşındaki avusturyalı tenisçi. avusturya'daki turnuvalarda parıldaması dışında henüz bir numarasını görmedik. dünya 268 numarası.
  bugün memleketinde kitzbuhel turnuvasında vatandaşı jurgen melzer'i 2-0 yenerek kariyerinin en önemli galibiyetini aldı.
  galibiyet biraz pankreas maçları heyecanındaydı. 2. sette 5-0 öndeyken, üst üste oyunlar verip 5-3 0-40'ı gösterdi melzer'e. sonra 5 puan üst üste alıp kazandı.
  servisleriyle oyunda kalmaya çalışan bir toprak oyuncusu
 • o gün bugündür bir istikrar kazandı, benimde kafamda bir yere oturdu. bir ara 99 numaraya çıktı, şu an 101. sırada. yaşı da çok genç, seneye bu zamanlar ilk 50'ye girmesi beni şaşırtmaz
 • çok büyük oyuncu olacak.

  bu burada kalsın.
 • kariyerinin en büyük galibiyetini #mutuamadridopen'da wawrinka'yı eleyerek aldı. 6-1'lik ilk set kaybından sonra 6-2, 6-4, harika bir galibiyet.
  https://twitter.com/…ptor/status/463787593830653954
  https://twitter.com/…ptor/status/463784353097453568
 • dunya 70 numarasi. kariyerinin en buyuk galibiyetine bugun imza atti. bakalim rosol gibi elde mi patlayacak yoksa ilerleyebilecek mi?
  atp profili
 • ilk murray'yle yaptığı maçta izlemiştim.o maçta bile murray'ye karşı atak oyunuyla dikkatimi çekmişti.bugün oynadığı wawrinka maçına hiç iyi başlamamıştı aslında.tedirginliğini üzerinden ancak ilk setin sonuna doğru atabildi.ondan sonra birazda wawrinka'nın rahatlamasıyla oyunu dikte etmeye başladı.

  buralarda değil ama fransa açıkta nadal karşısında bir görmek isterim.nadal'ın savunmasına karşı ne kadar agresif olacak görmek lazım.eğer ona da böyle kafa göz dalabilirse muhtemelen kazanamasa bile tamamdır artık.

  espn bile 70. sırada olmasına rağmen fransa açıkta dikkat çekmiştir kendisine ilk 20 oyuncuları yanında.
  http://espn.go.com/…tennis/tag/_/name/dominic-thiem
 • ilk 100 içindeki en genç oyuncudur.
 • dünya 58 numarasına yükselince çakma turnuvalardan biri olan nice'e seribaşı olarak katılmış, bunun da etkisiyle olsa gerek steve johnson'a (nrmalde vasat ama bu yıl fotm grafiği yüksek) ilk seti vermiştir.
  edit: 5-5'ken kırdırdı, maç puanı gösterdi, ama tiebreakte 2. seti aldı. son sette kıran kıranaydı, tiebreak öncesi servislerde kırıp işi bitirdi.
 • nice'de gilles simon' a 3 sette kaybeden bu genç adam,

  roland garros 2014'te ilk turda fransız mathieu'yu geçerse 2. turda nadal'la karşılaşacak.

  umarım mathieu'ya takılmaz da nadal karşısında kendisini izleyebiliriz.

  edit:canum evladum thiem, mathieu'yu eleyerek 2. turda nadal'ın rakibi olmuştur.
 • (bkz: #42564797)
  beklenen karşılaşmayı fazla bekletmeden göreceğiz bugün.baştan söyleyelim kazanması çok çok zor.serena'nın kaybetmesinden çok çok büyük bir sürpriz olur böyle bir durum.sonuçta tenis tarihinin en iyi toprakçısının mekanı sayılır bir nevi burası.söderling harici burada yenilgisi yok.19 yaşında ilk katıldığı sene dahil.

  ama bu çocuğun murray-wawrinka karşısında geri adım atmaması çok güzel bir referans.eğer bugün yine aynı atak oyununu oynayıp nadal karşısında sinmezse işte o zaman yeni bir yıldız olduğuna herkesi ikna edecektir.nadal'ın savunmasından daha iyi bir savunmayı muhtemelen göremeyecektir kariyeri boyunca.

  bugün kendisinden beklentimiz sadece güzel bir maç izlettirmesi ,zamanı gelince finallerini-şampiyonluklarını da bekletebilecek bir umut.

  hadi bakalım ,şansı yanında olsun...