• bonn'da yaşayan 1978 doğumlu biyolog ve doğa fotografçısı, aynı zamanda part-time müzisyen ve dj. hatta şu aralar tanınma sebebini esas olarak yaptığı pek güzel müzikler ve remixler oluşturuyor. zira sanatçı 2003-2004 arasında alman techno'sunun önemli plak şirketlerinden traum ve trapez'den birbirinden güzel single'lar yayınladı, bir de bunun üstüne roman flügel'den tiefschwarz'a alman minimal house/techno camiasının önemli isimlerine remixler yaptı. sonunda da geçenlerde fauna & flora isimli albümünü yayınladı. 2005'in hit isimlerinden biri olmasına kesin gözüyle bakabiliriz yani.

  fotografçılığın yanısıra doğa turlarına rehberlik eden ve doğadan sesler kaydeden eulberg, bunları yaptığı parçalarda da bolca kullanıyormuş. zaten albümdeki parça isimleri de oldukça eğlenceli; "yanıcı, yanıcı diye düşündü ateş semenderi", "karideslerin istilası", "mavi yeşil helükopter böceğinin dansı", böyle devam ediyor (tabi bu isimler hep almanca). insan bu isimlerden en fazla ambient - elektronika parçalar bekler, ama siz sağlam minimal tekno parçalar ile karşılaşmaya hazırlayın kendinizi. kim demiş doğada elektronik müzik bulunmaz diye!
 • son donemin adindan guzel sekilde soz ettiren minimalcilerinden biri. remixleri oldukca yogun ve ilgi goruyor. ozellikle tiefschwarz'in issst'ine ve roman flugel'in gets noch'una yaptigi remixlerle damagimda tad birakti. ayrica son cikardigi 2 plakla da avrupa'da ciddi anlamda basari yakalamistir. kompakt gecesinde ortaya koydugu set de kendisinden cok sey bekleyebilecegimizi gosterdi.
 • fauna & flora ile deli gonlumuzun son gunlerin en guzel minimal yapan insanı sectigi basarılı elektrik-elektronikci.
 • 3 aralıkta indigo dinleyebileceğimiz bir dj'dir kendisi, web sitesinden aldığımız haberlere göre
 • 3 aralık gecesi kendisini kanlı canlı görüp dinleyebileceğimiz, ancak stanton warriors babylon performansı ile çakışacak bir gece olacak maalesef...ve şahsen beni babylon- indigo arası mekik dokumaya zorlayacaktır kendisine olan sonsuz takdirim ve stantonın her zaman bünyemde yarattığı ipe sapa yola gelmez enerji ...sol kulağımı ve kalbimi indigoya, sağ kulağımı ve bacaklarımı babylona göndermekle olayı çözeceğimi umuyorum.
 • kulaklarımı sample manyağı yapan doğasever. insanı parka, sahile vs.ye gidip mikrokozmos çekmeye teşvik ediyor, bu kadar da olmaz ki işimiz gücümüz var.
 • traum schallplatten'den cikardigi yeni albumuyle karsimiza cikan produktor. albumun adi heimische gefilde. eskiden plak olarak yayinladigi calismalari albumde toplamis ve gayet iyi etmis.

  incelemesi:

  http://proodos.blogspot.com/…che-gefilde-traum.html
 • bionik adli yeni albumunu bu hafta cikaran alman produktor.
 • 03 mart 2012'de babylon'da kendisi sevenlerine duyurulur.
 • 3 mart 2012 babylon etkinliği göthe enstitüsü-babilon sağolsun müzikten bi haber kuru içinde gerçekleşti. dominik eulberg'in çaldığı parçalar fena değildi ancak kendi şarkılarını çalacağını düşünerek gelen kişileri pek tatmin ettiğini söylenemez çünkü anladığım kadarıyla yanlızca dj setten ibaret olan bir performans gerçekleşmiştir. bu vesileyle dominik eulberg'in kendi parçalarını değil de djlik yapacağını belirtmeyen babilon'a ayrıca sevgilerimizi! yollamamiza neden olmuştur. (bkz: ne umdum ne buldum)
  umarım başka bir ortamda münkünse babylon'un dahil olmadığı bir organizasyonda tekrar izleme imkanı bulurum.
hesabın var mı? giriş yap