• 1995 doğumlu, gelecek vaadeden hırvat kaleci.
 • fabricio ramirez agosto’nun halefi olarak marjan mrmic tarafından önerildiği söyleniyor. harun’dan daha heyecan verici bir hamle olduğu kesin. şenol güneş oynatacaksa alınsın lütfen.
 • adının beşiktaş ile anıldığını okuyunca videolarına şöyle göz gezdirdiğim kaleci. kolajlara kurtarışları koyulduğu için tabii ki yanıltıcı olabilir ama bir özellik çok hoşuma gitti adam eliyle istediği yere topu hızlı bir şekilde aktarabiliyor bu da benim bir kalecide en sevdiğim özellik diyebilirim.

  genç ve mrmiç'in kaleci yetiştirme etkisi ile ileride okutabileceğimiz bir yatırım olarak böyle bir adamı alabiliriz diye düşünüyorum telaffuz edilen rakamlar doğru ise.
 • dinamo zagreb'in 23 yaşındaki milli kalecisidir.

  izlediğim videolarında çok iyi bir çizgi kalecisi olduğu söylenebilir. ayrıca ani gelen vuruşlara karşı gösterdiği reflekslerde gayet iyi düzeyde, adının da beşiktaşımızla anılmasının ardından bence denenmesi gereken bir transfer olduğunu düşünüyorum.

  mrmic gibi bir kalecinin önerisini dikkate almalı ve tamamiyle kendisini mrmice bırakmalıyız. zaten biz almazsak çok büyük ihtimal seneye başka bir kalburüstü takımla anlaşacaktır.
 • elbette ki youtube'dan video izlemeyle tam anlamıyla yorum yapmak doğru olmaz lakin kendimce yorumlamam gerekirse fazlasıyla gelecek vaad eden bir kaleci.birçok artı özelliği söz konusu ancak öyle bir eksisi var ki tüm artı yönlerini götürebilecek seviyede.iyi özelliklerini tek tek sıralamak gerekirse:

  +refleksleri direkt olarak göze çarpıyor ve oldukça iyi.

  +cüssesine göre hızlı ve kaleden çabuk açılabilen bir yapıya sahip.

  +libero kaleciliği seviyor ve birçok pozisyonu başlamadan bitirebiliyor.

  +yukarıdaki üç özelliğin doğal sonucu olarak birebir pozisyonlarda güzel açı kapatabiliyor ve başarılı olabiliyor.

  +yer tutuşu yaşına göre çok iyi seviyede.bu yüzden birçok pozisyonda top sürekli olarak üstüne geliyor.

  +oyun kurabilme kabiliyeti çok iyi seviyede.hem hızlı hem de direkt olarak doğru noktalara topu atabiliyor.ayaklarıyla bunu yapabilmesi yetmiyormuş gibi elleriyle de bunu mükemmel yapabiliyor.orta sahaya kadar topu eliyle direkt olarak hızlıca yollayabiliyor ki bu yönüyle heurelho silva gomes'i baya andırıyor.

  eksi yönlerine bakmak gerekirse:

  -yaşı genç ve tecrübesiz.hırvat ligi gibi düşük seviyeli bir ligde oynadığı için bu çeşitli yönlerden ona zorluk çıkarıyor.(hem hızlı hem de doğru karar verebilme konularının ikisinde de zayıf.)

  -yan topları zayıf.

  -ve gelelim yazımın başında belirttiğim zurnanın zırt dediği yere.top tutuşu rezalet seviyede.eğer top kaleye tıngır mıngır gitmiyorsa asla topu tutamıyor ve sürekli yumrukluyor.işin kötü yanı ise topu sürekli olarak tehlikeli bölgelere yumrukluyor ve bu yönüyle de denys boyko'yu inanılmaz andırıyor.

  eğer ki eksi özelliklerini törpülebilirse(özellikle top tutuşunu) beşiktaş'a uzun süre kaleci sıkıntısı yaşatmayacak ve oldukça iyi para kazandırabilecek bir isim gibi duruyor.aşağıda kendisinin bir adet özelliklerinin olduğu kolaj videosu ve uefa şampiyonlar ligi'nde oynadığı maçların videoları mevcut.

  https://www.youtube.com/…v=9xkyaubijha&pbjreload=10(artı özellikleri bu videoda detaylı olarak görülebilir.)

  aşağıdaki uefa şampiyonlar ligi performansları ile artı ve eksi özellikleri bir arada görülebilir.yan ve duran toplardaki sıkıntı ile top tutuşu sıkıntısı tüm maçlarda görülmekte.tecrübesizlik ve karar sıkıntısı ise özel olarak belirttiğim videolarda görülmekte.(gerçi dinamo zagreb'in rezalet olup o sene ucl'de sıfır çekmesiyle de eksileri daha da göze batıyor olabilir.)

  https://www.youtube.com/watch?v=mnxv8mbaugg
  https://www.youtube.com/watch?v=setezpy7akc
  https://www.youtube.com/watch?v=cydljymuqqg(buradaki golde tecrübesizlik ve karar verme sıkıntısı görülebilir.)
  https://www.youtube.com/watch?v=6dghs82z3og (buradaki golde de tecrübesizliği görülebilir.)

  mrmic'in önerisi oldukça değerli.belli ki kendisini yakından takip ediyor.onun ellerinde gelişip oldukça iyi seviyeye gelebilir.

  edit:-madmen‘in hatırlatması üzerine- ucl maçlarını 2 sene önce 21 yaşındayken oynadı.yaşının getirdiği tecrübesizliği söz konusu elbette ama o günden bu yana ilgili maçların ona tecrübe ve gelişim olanağı kattığı bariz.daha yakından takip eden arkadaşlar detaylı inceleme yapıp bilgilendirir inşallah :)
 • bu çocuk güzel ya. portekiz'den 4 tane yedi ama defansının kabahati. cesur kalecilere bayılıyorum. 29-30 yaşlarına geldiğinde kariyerinin zirvesine ulaşacağını düşünüyorum.
 • sakatlık sorunu harici inanılmaz bir kaleci. bugün tottenham'a karşı unutulmaz bir maç oynayarak takımını çeyrek finale taşıdı. yolu çok açık
 • yetenekli kaleci. kendisine çakal menajer bulmasını salık veriyorum. yoksa annesinin liginde maksimir'de takılmaya devam eder.
 • 4 penaltıdan 3'ünü kurtaran hayvanat. hırvatistan dünya kupasında çeyrek finale kaldı sayesinde.
 • e oha yani
hesabın var mı? giriş yap