• açmasanız bir şey kaybetmeyeceğiniz video.

açanlar için rehabilite:
    1
    2
    3

debe editi:
    4
    5
    6
  • tedavi edilmediği için iyileşememiş bir yaranın derinleşmesi sonrasında o bölgede oluşan ölü dokulara çeşitli böceklerin ve sineklerin larvalarını bırakması sonucu ortaya çıkan tablodur. yani o canlılar solucan değil.

öldüğümüz zaman ne olacağımızı düşünüyordunuz ki? kadın bir anlamda kafasından ölmeye başlamış işte.

(bkz: gerçekten açmayın)

sorular üzerine tıbbi olmayan kelimeler ile eklemeler:

- kadının beyninin yarısı filan yenmemiş, beyin hemen saçların kökünde başlamıyor. deri, deri altı dokusu, kafatası filan derken epey bir mesafe var. beynin en dış tabakası hayati fonksiyonlarla ilgili olmadığından bir süre daha idare edebilir. muhtemelen kadın artık açığa çıkmış olan beyin zarı iltihabı gibi bir nedenden ölecektir.
    - o larvalar nereden geliyor filan diyenler kokusuna dayanabilirlerse bir köşeye bir parça et koyup takip etsinler, benzer manzarayı birkaç gün sonra görürler. hatta isterlerse eti kapalı bir kapta da muhafaza edebilirler, bir şey farketmez, larvalar siker atar ortalığı.
    - tamam beyin acımaz (bkz: hannibal lecter) ama sonuçta orada tabak gibi bir yara ve sinir uçlarının bulunduğu deri ve deri altı dokular var, kadın acı çekiyordur ama görüntü ile oranlı bir acı değildir.
    - larvalar kemiği yiyemez denmiş. doğru ama zaten larvalar kemiği yemiyor. kadının kafasında muhtemelen kötü huylu bir tümörden oluşmuş bir yara var, bu yaradan dolayı dokular ve dolayısıyla kemik de ölüyor, o larvalar da sadece ölü dokuları yiyor.
    - videonun fake olduğunu düşünmüyorum.
  • goruntuleri izlemedim, gercekligi hakkinda da bilgim yok. ama bu kadar sefaletin yasandigi bir dunyada bu da olur. yalniz, benim takildigim baska bir nokta var:

simdi bu tur haberleri gorup de, bu entrydeki gibi sonuclara ulasilmasi, sukur temelli oneriler sunulmasi insanlik icin ayiptir. kendi yasadigim zorluklarin ustunu neden baskalarinin yasadigi daha vahim zorluklarla ortmeye calisayim? neden onlarin yasadigi zorluklar, benim yasadigim zorluklari cekilebilir kilsin?

kaldi ki bu videodaki insanin yasadigi sey zorluk bile degildir, yasam hakki en adi sekilde elinden alinmistir. senin tum bunlari gorup 'neden bu dunya bu zorluklari cekiyor? neden birisi merdiven altinda boyle vahsice can verirken, digeri 80 yasinda olmemek icin ozel helikopteriyle dunyanin bir ucuna gidebiliyor? ' demen gerekmez mi? senin, sinip pısman yerine, sadece kendin icin degil tum insanlik icin en azindan zihnen isyan etmen gerekmez mi?

ya da bu kadini sefaletten bu duruma dusuren sisteme, seni henuz sadece 'evindeki esini, cocugunu iki saat az gormeye' mahkum ettigi icin; ya da bu kadin gibi sokakta birakmaya henuz firsat bulamadigi icin boyun mu egmek gerekiyor?

belki o kadin sen degilsin; ama o kadin gibi milyonlarcasinin olmasi seni hic mi rahatsiz etmiyor?
  • bu şekilde o kadar yaşaması mucize olan kadın. asıl anlamadığım, bu kadın bu hale nasıl gelmiş? bir teorisi olan varsa lütfen anlatsın.
  • kafasında herhangi bir travma sonucu oluşan açık yaraya yerleşerek çoğalan diptera larvalarının myiasis gelişimine paralel olarak başında ciddi bir hasar meydana getirdiğini düşündüğüm kadındır. hijyenik şartlarda tedavi edilme ve yaşama imkanı bulamayan kadının kafatasında diptera larvalarının bıraktığı enzimlerin sebep olduğu irritasyona ve toksikasyona bağlı hücre yıkımı kaynaklı kemik katmanı dahil ağır doku kayıpları mevcut. tahminimce önceleri küçük olan bir yaranın yarattığı uygun koşullardan beslenen larvipar tetiklenmesi neticesinde tahribat vahim ölçülere ulaşmış.
    bu arada, vücudun belirli bir kısmında faaliyet gösteren parazit larvalar sekonder enfeksiyonlara neden olur ve vücudun diğer mekanizmalarını da hasta ederler.
    bu yüzden ölüm süresi çok acılı ve uzundur. vaktinde müdahale edilmezse hastayı haftalarca süründürür, yavaş yavaş öldürür. sahte olması ihtimal dışı, çünkü böyle vakaların geri kalmış bölgelerde insanlarda olması ihtimali yüksek. sokak hayvanlarının başınaysa sık gelir ve pek kimse tarafından umursanmaz. hayvan genelde kuytuya çekilir ve kendi kendine ölür.

yıllar önce bir yavru kedinin ön patisindeki açık yarasına konuşlanan larvalardan ötürü gelişen enfeksiyonun onu öldürdüğüne şahit olmuştum oradan biliyorum. dışarıdan duyduğum acılar içinde bağıran kedinin bulunduğu yeri tespit etmekte gecikince maalesef tedavi için geç kalmıştım. klinik yolunda hayatını kaybetmişti. hayvan epey yabaniydi, öyle ki yanına yaklaşmak istediğimde benden kaçacak enerjiyi kendisinde bulabilmişti.
    zannımca videodaki hastanın beynine enfestasyon sözkonusu değil. beyin zarar görmemiş. dolayısıyla kadının hareket etmesi, çevresiyle ilgilenmesi son derece normal. ama bu çok hasta olduğu ve acı çektiği gerçeğini değiştirmez.
  • görmediğim kadın.

lan oğlum hep bunu yapıyorsunuz, yapmayın. böyle şeyler görmeyi sevmiyorum; merak da ediyorum, iki arada bir derede kalıyorum.

(bkz: izleyeni siksinler)
  • video nun fake oluşunu geçtim de açın izleyin halinize şükür edin diyen insanlar var lan aramızda. amk sizin başkalarının acizliğine bakıp kendi hayatına şükür eden tüm zihniyetlerin amk.
  • fake.

üstü başı tertemiz. cildi taptaze. tırnakları sorunsuz. terlik ayağından çıkmıyor üsturuplu. hafif kilo fazlası bile var.

sokakta beynine larva dolana kadar hasta olan bir insanda bunların hepsinin ters olması lazımdı.
  • açmadığım gibi bir de üstüne rehabilite videoalarını izledim. devlet hastanesinde sıra beklemeden içeri giren doktor torpillisi gibi hissediyorum.
hesabın var mı? giriş yap