*

şükela:  tümü | bugün
  • bir takım dinci kesimin kuran'daki domuz yeme yasağını rasyonalize etme çabasıyla geliştirdiği bir önerme.buna göre domuz yiyen domuz olacak,pezevenk olup eşini eloğluna pazarlayacaktır.domuz yenilen memleketlerde** eşlerin birbirini sıklıkla aldatmasının ardında yatan sebepte bundan ibarettir.

tabi bu teoriye göre misal horozlar aleminde namus cinayeti diye bir kavram bulunduğu,köpeklerin tek eşliliğe önem verdiği,ayının karısını ininden çıkarmadığı gerçeğininde farkına varıyoruz.
  • ayrıyetten bokunu yemesiyle ünlenmiş,namı yürümüş gitmiş olan domuz hayvanı bu alanda da dünyada tek* kabul edilmektedir islam aleminde.hem eşini kıskanmayan,hem kendi bokunu yiyen tek hayvan olarak bence madalyayı haketmiştir domuz.
  • domuzların burnundaki halkanın nişan yüzüğüymüş lan meğerse.
  • domuza sorsaniz, deseniz ki

-domuz, senin hakkinda esini kiskanmaz diyolar, ne diyosun?

domuz omuz silkip,

-benim iliskilerim karsilikli güven üstüne kuruludur, kiskancliga tatsizliga yer yoktur!

diyip isin icinden siyrilacaktir.
    lakin isin ilginci bizzat benim beynimi sikme zevkini tatmis islamci bir kimseden ögrenerek actigim bu basligin önermesinde, diger hayvanlarin sosyal bir yasam sürdükleri, evlilik hayati yasadiklari gizli iddiasidir. domuz esini kiskanmayan tek hayvan ise, diger hayvanlarin da esleri vardir demektir ve bu hayvanlar eslerini kiskanmaktadirlar. bu ne zaman ve kim tarafindan gözlenmistir?
    veya diyelim ki diger hayvanlarin domuzlar gibi bir sistemi yoktur, kimi bulsa sikmektedirler, domuz ese sahip olan bir hayvan olarak esini elogluna peskes cekmektedir; bu carpik bir iliski bile olsa diger hayvanogluhayvan aleminin orgysinden daha mi kötüdür? tavuga, koyuna gecilen iltimasin haddi hesabi yokken, "domuz yemiyorum kardesim tipi hosuma gitmiyor" veya "domuz yemiyorum kardesim, dinim yasaklamisken neden yiyeyim" demek yerine, aethewulf'un belirttigi gibi neden domuza bu muamele hakir görülmektedir bilinmez..
  • aklıma "namus cinayeti işleyen her türlü hayvanı yemek caiz midir?" sorusunu getiren saçma sorunsal..
  • bu önermeden şöyle de bir sonuç çıkabilir. diğer hayvanlar da boynuzlanır ama onlar kıskanıp bunu dert edinir, ortalığa çıkamaz, kederlenir. domuz ise "free takılıyoruz arkadaşım. zaten evli filan da değiliz. ne diye kasalım?" modunda yaşamaktadır. saygı duyulasıdır.
  • kıskanmayan adam ilgisiz adamdır*, burdan yola çıkarak ilgisiz adamlara domuz demeyi geçerli kılan cümle oluyor bu.*
  • -nerde kaldin lan bu saate kadar piggy oronspusu?
    -sacmalama resat.. bokunu yeme zamanin gelmis yine baksana kendine yabancilasmissin..
  • dogrudur. hayvan zaman bulamiyordur ki kiskanmaya; zira (bkz: bir domuzun orgazm suresi)