şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yurt dışında yaşıyorsanız ucuza karnınızın doyması demektir. protein alırsınız mis gibi, uygun hazırlandığında çok da lezzetli olur. türkiye'de de yenmeye başlaması et fiyatlarının düşmesine neden olacaktır.
    türkiye'de satışının sıfıra yakın olmasında "mahalle baskısının" payı büyüktür. marketler ve kasaplar satış yapmaları durumunda gerçekleşebilecek boykot ve saldırıları göze alamamaktadır. yani ülkedeki çılgın müslümanlar yüzünden çocukların gelişimi protein yetersizliği ile sekteye uğratılmakta, karnımız aç kalmaktadır. domuz etinin yaygınlaşmasıyla birlikte türkiye'de kıyma fiyatının 19 liradan, 5-6 liraya düşmesi mümkündür, öte yandan din insanların karnını ne yazık ki doyuramamaktadır.

edit: aynı zamanda seri çok kötü oyu almanıza neden olabilen aktivite. ulan hakkaten merak ettim kim o çılgın müslüman, azmedip bütün entrylerimi kötüleyen, hayır 3 dakika içinde geçmişte yazmış olduğum 46 entry için nasıl çok kötü verebildin arkadaş, kişisel mesaj at bişey yap tanışalım, bu azme secde ederim ben. marketlerin neden satmadığını sayende daha iyi anladım, korkulur senden...

edit2: korkulacak bir şey değilmiş, toplamda girmiş olduğunuz 78 entry kötüleniyor başka bir şey olmuyor. ben denedim gördüm...
  • islamın yasakları arasında türk halkının en duyarlı olduğu konu domuz etidir herhalde. %99'u müslüman olan türk halkı, rakıyı sünger gibi emerken, domuz etine "ıyy iğrenç" şeklinde burun kıvırmaktadır. canım kardeşim domuz haram da, rakı cennetten çıkma mı? nedir bu domuzcağızlara karşı ön yargı. bir ye bakalım, belki seveceksin. hiç domuz pastırması yedin mi ki konuşuyorsun?

türkiyede domuz eti bulmak zordur doğru ama sonuçta arz-talep dengesi. türk halkının talep etmesi halinde, büyük türk girişimcilerinin bu talebi havada bırakmayacağı aşikardır...
  • bilmeyerek de olsa tarafımdan yapılan eylem. otelin açık büfesinde etlere göz gezdirirken gözüme hoş geldiği için rastgele seçtiğim etin daha sonra domuz eti olduğunu öğrendim. yağlı da olsa baya lezzetlii birşey ancak bir daha kendisi ne görebildim ne de haber aldım...
  • bugun mesela bir chicken & bacon sandvic (nasi yaziliyodu bu?) goturdum oglen yemeginde, avokado, mayonez, domates, yesillik falan da vardi icinde, ben anlamadim domuz mu yedim ne yedim. gayet lezzetliydi serefsiz. gene olsa gene yiyebilirim.

bekarken arada bacon, sosis falan alirdim, haftada bir ingiliz kahvaltisi denen kalori bombasindan yapardim. simdi evlendim, hanimin isi olmuyor domuzla, yemiyoruz, almiyoruz, aramiyoruz. problem degil. zaten dana sucuk, sosis falan da ancak yalvar yakar ayda bir alabiliyorum. hanim bu, istemezse olmuyor. ama bana bunlar haram yeme kaka pis dedigini duymadim. o da kendine gore sebepler bulmus. proses edilmis etler saglikli degil diyor.

bugun firinda patates vs. birsey bulabilseydim onu yiyecektim aslinda ama kalmamis, diger sandvicler de pek guzel gorunmedi gozume bunu yedim, domuz varmis icinde, bence olsa da olurdu, olmasa da. ama oldu ve yedim ve begendim.

alkol de haram galiba, bilemiyorum. ben alkol iciyorum, mesela kirmizi sarap guzel bir sey, bir balik restoraninda baligin yanina raki acmakta guzel bir sey. biraz iciyorsunuz, keyif yapiyorsunuz. yaninda su, kola, meyve suyu icilebilir mi? bence onlar da icilir... ama ben alkol almayi tercih ediyorum, bilemiyorum harammis diyorlar. ama bence tadi guzel, balikla, etle guzel gidiyor. uzumden yapiliyor bu alkol, uzumleri aliyorlar birseyler yapiyorlar sonra siseleyip satiyorlar. satin aliniyor alkol bu arada, bakkala gidiyorsunuz, abi alkol alicaktim diyorsunuz, parayi veriyorsunuz adam size alkolu veriyor. acip iciyorsunuz. domuzlarin da yavrusu cok sirin oluyor, ciftlikte zip zip kosuyorlar saga sola, sonra buyuyorlar, mezbaha gidiyo bu domuzlar, orada birseyler yapiyorlar bu domuzlara, sonra bir bakiyoruz hepsi paketlenmis, uzerlerinde etiketler var, iyi de harammis oyle duydum.

cok korkmamak lazim haramdan, hayatini haramla kazanip agzina alkol degdirmeyen, domuz yemeyenler de var. elimden geldigince iyi bir insan olmak istiyorum, yalan soylemiyim, hile, kurnazlik yapmiyim, ulkemin malini peskes cekmeyim, hizipcilik yapmayim istiyorum, mesela ben simdiye kadar hicbir musterimi kandirmadim, kaziklamadim ve cok kaziklandim... ama alkol icmek istiyorum, dukkanda yiyecek birsey bulamazsam domuz da yiyorum. yapiyorum bunlarin hepsini...bilemiyorum haram diyorlarmis...
  • "biyolojik olarak insan, ortalama 150 yıl yaşayabilir." diyebilen bir adam, aynı zamanda şu aşağıda yazanları da söylemiştir. şuraya iki kelam çiziktirivermeden 'çok kötü' butonunu yalama haline getiren şakirtlerin aynı 'cesaret'i göstermeleri beklenmektedir:

"...domuz mamullerinin tam bir insan zehiri olduğu isbat edilmiştir. domuz denilen zehir vücuda alınınca, vücudun normal zehir atma organları tarafından atılması mümkün değildir.yani urin, nefes yolları, dışkı, ter ve deri yollarından bu zehir atılamaz. bu zehir sadece hastalık şekillerinden iltihaplar, iç ve dış iltihaplı hastalıklar... gibi yollarla insan vücudundan atılabilir. çünkü insan vücudu, domuz etinde ve diğer kısımlarında mevcut olan zehiri tabii yollarla atabilecek bir durumda yaratılmamıştır. vücut derhal zorlanarak akıl almaz hastalıklara düçar olur.bu hastalıkları daha sonraki yazılarımızda inşaallah ele alacağaz.

domuz mamullerini yiyen insanlarda domuz melaneti vücuda yerleşir. böylece zamanla o insanlar domuza benzemeye başlarlar.

...

domuz ve saksağan eşcinseldir. dünyada sadece bu iki hayvan eşcinseldir. bir de özellikle son yıllarda insan neslinden eşcinsel olanların sayısı tahminlerin üzerinde bir düzeyde seyretmektedir.bugün avrupa ve amerika gibi ülkelerde eşcinsellik tahmin bile edilemez miktarlara ulaşmıştır. bu ülkelerde eşcinsellerin birbirleriyle resmi evlilikleri devletlerce kayıt altına alınmaktadır. bunun domuz mamullerini yemekle çok yakından alakası vardır..."

http://www.milligazete.com.tr/…kibetleri-126795.htm
  • içki içmekten daha haram olmayandır.
    cumaya giden bir arkadaşınıza çok rahat rakı, şarap, bira, falan içirebilirsiniz. tuhaftır, dini yasaklara en uzak tipler bile, şöyle inceden bir tırsarlar domuz eti yiyelim derseniz.
  • bu kadar sosyolog bu kadar psikologun birleşip yıllar boyu çözemediği sorunmuş. o kadar klavye aydınımız varken nasıl çözülememiş hayret doğrusu.

ben naçizane fikrimi söyleyeyim. bir müslümanın evinden çıktıktan sonra rastlantısal olarak perakende domuz etine ulaşma süresi türkiye sınırları içerisinde sonsuza ıraksar. aynı iş alkol için ortalama 20 dakikadır. yuvarlak yazıyorum ki salladığım anlaşılsın. ulaşması zor olan şeyden, alışmadığı şeyden da daha bir çekinir insan evladı.

ben de mesela bungee jumping den köpek gibi korkarım. ama başka bir ekstiriym spor olan beyoğlunun karanlık sokaklarında dolaşmak hoşuma bile gider.

bu kadar basit aslında. anladın değil mi? anladın bence.
  • yapılması halinde türk halkı ortalama zekasını kafadan 10 puan arttıracak hede.

domuz yemenin pek makbul birşey olmadığı, hatta iğrenç birşey olduğu nasıl yazılmışsa kodlarımıza, yurtdışında çıtı pıtı, ayna gibi tenli, bir içim su bir hatun gelip gözleri parlayarak, en sevdiği yemeğin domuz olduğunu söylediğinde (ki hiç ender bir durum değildir - hem de hiç), bir garipsersiniz.

biraz yağlı bir et olması dolayısı ile sağlıksız ancak schnitzel diye birşey neden var - domuz eti ile yapılmışını yemeden anlamanız mümkün değil, onu söyleyeyim.

afiyet olsun.
  • terörörörö örgütü mensuplarının bunu yedikleri düşünüldüğünde örgüt propogandası sayılmamasına şaşırıyorum. bence domuz eti yemek örgüt propogandasıdır. bugün domuz eti yiyen yarın dağa çıkar.