şükela:  tümü | bugün
  • çok fazla dile getirilen saçma sapan bir şey. özellikle bazı radikal dinci kısmısı bunu ağzından düşürmez. şimdi mantık olarak bakıldığı zaman insan kısmısı yediği hayvanın özelliklerini kazanan bir canlı türü. bu bağlamda bakacak olursak;

mesela koyun eti yiyoruz ama zeytin gibi sıçmıyoruz. halbuse at eti yemediğim halde bazen top top sıçıyorum.
    mesela inek eti yiyoruz ama süt vermiyoruz. (yani hepimiz)
    mesela koç eti yiyoruz ama boynuzlarımız çıkmıyor. (istisnai durumlar hariç)
    mesela balık eti yiyoruz ama suda yaşamıyoruz.

hacı bizim insan türü bir tuhaf zaten. lan olm bu memlekette siktiği hayvanı yiyen insanlar var. onlara hayvansal özellikler bulaşmıyorsa kimseye bulaşmaz hacı. adam, eşeğe, tavuğa, hindiye, dinazora (tamam şimdi yok ama geçmişte mutlaka olmuştur. boşuna tırmalama hacı inandıramazsın beni olmadığına) hallenip, sonra kesip yiyor. bir kere olsun yumurtlayan, anıran, gulu gulu'layan bir adam görmedim. ha sen hala ısrarla hayır hacı, domuz eti yiyen eşini kıskanmaz diyorsan benim sana önereceğim bazı şeyler var.

*bukalemun yiyip renk değiştirelim.
    *dinozor yiyip daşşaa salalım.
    *arbalet yiyip guiza olalım.
    *anaconda yiyip insan avlayalım.
    * yarrak yiyip yarrak kafalı olalım. (en çok bunu beğendim sanırım)

ayrıca denizatı yedim ve karnım şişmeye başladı, korkuyorum amuğa ğoyim.

domuz etini, eşimi kıskanmam korkusuyla yemeyen ne çok kişi varmış lan ahuehueahu
  • bi çok kereler domuz eti yemiş, fekat hala kıskançlıktan kendi hayatını siken bir insan olarak yanlışlığını kanıtladığım inanç.
  • kendisi her haltı yiyip yahut fırsat bulsa yiyecek olup sevgilisine/eşine hayatı zindan eden "sözde" müslüman hipotezi.

kardeşim, elin yabancısı eşinin karşı cinsten biriyle medenice konuşmasından, vücudu uygun ise mini etek falan giymesinden senin gibi huylanmıyor ise bunun sebebi karşısındaki adamın senin gibi art niyet küpü/az gelişmiş insan olmayacağını karine almasıdır..

türlü bastırılmışlıklarla yetiştirilip "kuyruk sallama kızım adın orospuya çıkar", "karı gibi gülme aslanım" toplumlarında bilinç altında biriken ahlaksızlıklar, kendince fırsat bulunan her ortamda karşı cinse taciz, yoz cinsel arayışlar olarak beşeri hayatta dühul eder. beri yandan ise bu toplumların şahane breyleri, yerine göre partnerini yahut başkasını suçsuz yere öldürmeyi kıskançlık/ilişkinin doğası addeder.

osuruktan nem kapmayan, sende durduk yere potansiyel çakallık/manyaklık aramadığından sosyal yaşamda eşiyle/sevgilisyle konuşmandan hoşnutsuz olmayan elin adamını ise "domuz yiyolar abi ondan kıskanmıyo bu gavurlar" diye kategorize etmek gerizekalılıkta bambaşka bi eşiktir.. beyninize sıçayım, sıçılacak kadar bile bi beyniniz varsa bilader..
  • gülüp geçilecek bir dinci zırvası. acaba bunu diyen dinciler karılarına her gün domuz eti yediriyorlar mı? başka kadınları nikahladıklarında, eve kuma getirdiklerinde yedirsinler kadınlarına, bak hiçbiri kıskanmaz adamı. adam her gece bir diğer karısının odasında sefasını sürerken, kadın da ''beline kuvvet kocacığım, 1.5 porsiyon domuz ızgara yedim, valla zevk inlemeleriniz bile serenat gibi geliyor kulağıma.'' der herhalde.
  • sonuç;

- namus cinayetleri ortadan kalkar,
    - anlamsız kavgalar edilmez, boşanmalar azalır.

e iyi bir şey o zaman bu domuz eti.

haa pardon, domuz etini mi kötülüyordu önerme! pardon pardon.
  • muhtemelen yeterince protein almadığından zeka seviyesi ancak ileri demokrasiyi anlayacak kadar gelişmiş bireylerin uydurduğu ve inandığı bir önerme. zira, bilimsel hiçbir dayanağı olmadığı gibi, domuz yiyen ve feodal yapıya sahip bir çok asyalı toplumda karısını kıskanan birçok koca olduğu da aşikardır.

protein alsa, kıskanmak denen olgunun sadece mülkiyet ile ilişkili olduğunu, haliyle, bir insana "mal gibi sahip çıkma" tavrının da ancak "mal gibi insanlara" yakışacağını anlardı. böylesi insanlarımızı sevelim, koruyalım, şefkat gösterelim, protein eksiklerini kapatmak için yumurta yedirelim, yemiyorlarsa yumurta atalım.

diğer yandan, bu uyduruk önermenin her ne kadar bi siktir git dedirten dinci zırvalarından biri olduğuna dair kuvvetli şüpheler bulansa da, evli bekar tüm turist bacılarımıza taaruza kalkan kara kuru kavruk anadolu çakalları tarafından piyasaya sürülmüş olması da muhtemel. yoksa, hangi akıl, hangi kafa nasıl bir ortamda, ne gibi bir amaçla böyle birşey üretebilir ki?

(bkz: ne içtiysen aynısından ben de istiyorum)
  • kimi çevrelerce ciddiye alınabilecek önerme. vakti zamanında mübareğin biri, benzer bir söylentinin etkisiyle şöyle bir şeyler yumurtlamıştı:
    "...domuz ve saksağan eşcinseldir. dünyada sadece bu iki hayvan eşcinseldir. bir de özellikle son yıllarda insan neslinden eşcinsel olanların sayısı tahminlerin üzerinde bir düzeyde seyretmektedir.bugün avrupa ve amerika gibi ülkelerde eşcinsellik tahmin bile edilemez miktarlara ulaşmıştır. bu ülkelerde eşcinsellerin birbirleriyle resmi evlilikleri devletlerce kayıt altına alınmaktadır. bunun domuz mamullerini yemekle çok yakından alakası vardır..." (bkz: #18215082)
  • eş mesela bir baby back ribs yesin, ya da italyan salamli bir sandviçe dalsın, önümde bratwurst götürsün... acayip gözüm kalır. o bakımdan saçma bir söz bence. domuz etinin güzelliğini bilen, domuz eti yiyen eşini kıskanır.