şükela:  tümü | bugün soru sor
 • et fiyatlarını ucuzlatır, halkın karnını doyurur... yine de haftada 3 günden fazlası biraz mideyi zorlar; sebze ile takviyesi şarttır...
 • (bkz: daha eşit)
 • domuz eti yiyen bayanlara "ben de domuz etinden hoşlanırım :)" diye yaklaşabilmenizi sağlar. yavaşça ama.
 • avrupa'nın zeballah toplumlarına bakarsak fazlasıyla hata yapmış oluruz.

  (bkz: almanya)
  (bkz: finlandiya)
  (bkz: isveç)
  (bkz: norveç)

  boy ortalamasının domuz etinden daha ziyade öncelikle genetik sonrasında da süt ve süt ürünlerinin tüketimiyle orantılı olduğu sonucuna ulaşabiliriz. avrupa'da ispanya asya kıtasında ise hong kong'un domuz eti tüketiminde ilk sıralarda olduğu ve boy ortalamalarının da biz türklerden çok farklı olmadığı göz önünde bulundurulursa götümüzden tespit yapmanın manası yoktur.
 • operasyonda çalışanların yaptığı akıl almaz hatalardan sonra bütün işler geçikmiş, sarpa sarmış, müşterilerin memnuniyetsizliği tavan yapmış durumda patronun yanına gittim, çılgına dönülebilecek bir ortamda patron boş gözlerle ileri doğru bakmaktayken:

  papaya: ...

  patron: ...

  papaya: ...

  patron: bunlar hep domuz eti yüzünden

  papaya: efendim

  patron: domuz eti yemiyoruz ondan

  papaya: ...

  patron: fasulyeyle, kabakla kafa anca bu kadar çalışıyor tabi.

  papaya: ph phhh puhaha. (zaten sinirler laçkayken eğlendirdi herif beni)
 • müslüman ve yahudilerin büyük kaybı. bir de bunu yemeyenler sanki dini nedenlerle değil de esas hijyenik sebeplerle yemiyormuş havası takınırlar. halbuki dinin yeterli-geçerli bir bahane olmadığı gerçeği alttan alttan esmektedir onlara. halbuki cysticercus ovis gibi koyunda yaşayan ya da cysticercus bovis gibi sığırda yaşayan parazitlerden haberleri yoktur. ya da bilmezden gelirler. bu din bağımlısı cahillerin bir kısmı harbiden sadece domuz yemeyerek parazit kapmaktan kurtulacaklarını sanır. hadi eti geçtik, pazardan aldığı tulum peynirinden brusella olanlara ne diyelim? biraz açın okuyun, ne olursunuz, bir şey yapmamak için abuk sabuk bahaneler sallamadan önce.

  domuz eti gayet de güzel bir ettir. baconı nefistir. pizzada nefistir. kızarmışı nefistir. haşlanmışını pek sevmem, o kadar. gerçi kuzu etini bile yiyemeyenler olduğu düşünülünce domuzun kötü bir et olmadığı ortadadır.

  ve evet, dünyanın geri kalanı çabuk üreyen, kolay bakılan domuz hayvanını besleyip üreterek ete et demiyor, hayatını yaşıyor, biz daha burun kıvıralım, arabın 1500 yıllık adetlerinden ötürü. bu bir haksızlıktır. elin iki milyar çinlisi, japonu tasasız kedersiz domuz lokmalarını afiyetle götürürken bizim bakakalmamız bu millete reva olamaz. ve ithal bacon'ın kilosuna 70 lira vermek zorunda bırakılmak kabul edilemez. ingiltere'de kilosunu 7 liraya almışken hem de.
 • vücudun 1 haftalık yağ ihtiyacı karşılanır.
 • bir din bağımlısı (!) cahil (!) olarak belirtmek gerekir ki, domuzda yaşayan trichinella spiralis ve taenia solium'un insan vücudunda parazitlendikleri yerler, ruminantlardan bulaşan cysticercus ovis ve cysticercus bovis'le karşılaştırılamayacak kadar vahimdir. domuzdaki parazitler beyin gibi hayati organlarınıza yerleşirken, ruminantlardakiler bağırsaklarınızda yaşarlar. brucella sadece ruminant hastalığı değil, domuzlarda, köpeklerde ve başka başka hayvanlarda da görülebilen bir hastalıktır.

  ayrıca domuzlar omnivor canlılardır. aynı biz gibi. doğada buldukları herşeyle beslenebilirler. kısa bir sindirim sistemleri vardır. fakat ruminantlar herbivor canlılardır. uzun bir sindirim sistemleri, 4 kompartımalı mideleri vardır. yedikleri besinlerdeki zararlı şeyleri (ki ot yerler) çok iyi süzerler. domuzla karşılaştıramayacak kadar temiz hayvanlardır. yerken daha bir güven verir insana. ne demiş şair, açın okuyun biraz dimi?

  not: adettendir beşiktaşlıyım, ateistim ve veteriner hekimim

  edit: http://www.youtube.com/watch?v=i_ht_5roivk