şükela:  tümü | bugün
  • yemedim ama doğruluğuna inanıyorum. genel olarak sağlığa zararlı ya da islamda yasak olan şeyler hep insanın hoşuna gidiyor. (tadı, kafası, görüntüsü vs.)
  • http://www.milliyet.com.tr/…500710&atype=haberdetay

http://sucumyatirimyapmak.blogspot.com/
    sağlığa o kadar zararlı bir ettir ki yunanların ortalama ömrü türk'lerinkinden 8 sene daha uzundur.
  • tadının (dolaysıyla da güzel olmasının) yasaklanma sebebiyle bir ilgisi yoktur.
    edit: islam dininde yasaklanması tabi.
  • domuz etinin yasak olmasinin arkasindaki hikmet icin (bkz: insan erkek domuz ve dişi şempanzeden geliyor). alemlerin rabbi bilmez mi erkek milletinin ne hinzir oldugunu, yamyamlik etmeyesiniz diye boyle buyurmus. tadi beykinda, pepperonide guzel orasi ayri ama.
  • kesinlikle katıldığım önerme.

özellikle nusr-et'te yenmesini öneriyorum. her hafta nusr-et'te yemezsem kendimi aşağılanmış hissediyorum.
  • su ingilizlerin kahvaltida yedigi kuru fasulyemsi seyler, yumurta ve yaninda domuz eti parcasi combo'sundan olusan tabagi bilenler vardir belki. o pistiginde mutfaktan kokusu cikana kadar giremezdik. tadini bilmem ama insan hayattan tiksinir bunun kokusuyla.
    tanim: domuz etinin harika bir et olmasi ancak ironi ile aciklanabilir.
    büdüt: oxsinin hatirlatmasiyla "english breakfeast" oldugunu yazayim. adamlar cilgin gibi yiyolar bunu. yaninda bildigimiz cay'a sut koyuyolar bide. kusacam dur.
  • o asterixteki bi şişman vardı, hep onun başının altından çıktı bunlar, daha yavru yavru domuzcukları şişe takar çevirirdi namussuz, sonra sütlü mısır yermişçesine mideye indirirdi. yani insan şu dünyada bir şey yemese, bişeyi de yemesin lan dursun..yani bu domuz olur, martı olur hamamböceği olur..farketmez. ama diyoki lezzetli, ulan ayakkabımı unlayıp kızartsam, koysam önüne..onu bile sevebilirliğin var. evet çok harikadır, o kadar harikadır ki kemillerini atmayalım , ziyan olmasın diye götümüze sokalım. zevk işte
  • bok gibi kokan bir ettir. bok da harika değildir. bence yani.
  • yadsınamaz gerçek. mis gibi ettir efendim. yiyemeyenler çatlasın.
  • doğruluğunu hiçbir zaman bilemeyeceğim bir önerme.
    lezzetini bilmem, belki lezzetlidir.
    yaklaşık 10 senedir amerikada yaşıyorum. pek konusu açılmadı, ama açıldığı zaman yiyen arkadaşlardan öyle çok lezzetli olduğunu iddia eden görmedim.
    ama et yemeyi seven turk insanına yasaklanmasının müslüman olmalarıyla bir ilgisi yok.
    ıbrahim kafesoğlu nün türk tarihinde moğollar meselesi makalesinde okuduğum ve ahmet tasağıl ın çin yazıtlarından aktardığı kadarıyla türkler müslüman değilken de domuzu necis kabul eder ve yemezlermiş.