şükela:  tümü | bugün
 • sakarya’da domuzlar için kurulmuş kapana yakalanan ayıya,orda bulunanlar(insan değil)tarafından taş ve sopalarla işkence edilmesi olayı.
  kaynak
  haberdeki ayıyı göremeyenler için edit: taş atarak homurdananlar,sakarya dolaylarında çok görülen bir ayı türüne mensup ayılardır.bu türe köpekgillerden anadolu çomarı diyenlerde vardır.
 • bir canlının yakarışlarının cansız varlıklar üzerinde etkisi olmadığının göstergesi.
 • sevgili kardeşlerim;

  30 sene önce köyünden kalkıp, şeher denen bir yeri duyup gelen, biraz para kazanıp altına önce broadway sonra da doblo çekip köyüne caka satarak geri dönen bu insan bozması primatların, 30 sene önce köyde, dağ bayır gezerek rızkı için ve gerçekten ihtiyacı olduğu için avcılık yapan dedeleri veya babalarından gördüklerini yorumlayıp, " heral insana benzemeyen herşeyi öldürmeliyiz gardaş" vari yaklaşımlarını sen ben anlayamayız.

  bu primatlardan kedileri sevmesini, ayının da onların ataları gibi evrimin bilmem kaçıncı seviyesinden kuzenleri olduğunu, kuşların yenmeden de yaşanabileceğini, ormanları yakmadan yok etmeden, hayvanlar öldürülmeden de hayattan zevk alınabileceğini, piknik yapıldıktan sonra çöplerin temizlenmesi gerektiğini bilmesini ve anlamasını mı bekliyorduk?

  primatlara hakaret olan bedenler,

  sizlere olan saygımız tüm diğer canlılara olan saygımızla aynı ama bu davranışlarınızı gördükten sonra sizin çocuklarınıza acıyorum. hayvanlara bunu yapan kendi evlatlarına da neler yapar.

  pisliğinizde boğulun amına koduklarım..