• son zamanlardaki "dön"ler * * durduk yerde adamın amına koyan şarkılar kategorisinde ilk ikiye oynamakta. ya da benim psikolojim çok bozuk, ne bilim.
  • bir kadın var şarkı yazıyor, bir adam var o da söylüyor.. ikisi birden canımıza kast ediyor, gözümüzü kuru bırakmıyor, canımızı çıkartana kadar dinletiyor.. bir biz vardı eskiden, şimdi birisi çok uzak ve diğeri bu şarkıyı dinliyor, ağlıyor, ağlıyor..
  • gökhan türkmen'in, insanın içini acıtan şarkısı. acı çekmekten zevk almıyorsanız dinlememenizi salık veririm*. sevgiliyle uyumak başlığını okuyup, bu şarkıyı da on yüz bin milyonuncu kez art arda dinliyorum, ağlıyorum, bunu neden yaptığımı bilmiyorum.
  • tek başına zaten insanı afallatacak bir kelime olmasına rağmen sezen aksunun altına üstüne döşediği muhteşem sözleriyle birleşince, adamın içini oyabilecek potansiyele sahip bir mustafa ceceli şarkısıdır. adam olan gitmez zaten, ona dön de denmez o ayrı tabii.

sahi bu ne çok yalnızlık tır, yalnızlığın azı çoğu olur mu ki? az olunca daha mı çabuk biter, olmamış gibi yapsak çaktırmadan gider mi? iki yalnızlık birleşince bir aşk eder mi?

o değil de klibin sonunda o kız öyle gömlekli filan olmamış, o sahne olmasındı.
  • söz ve müzik ve çello kompozisyonları sezen aksu'ya ait olan bir mustafa ceceli yorumu.

çoğaldı gitgide yokluğun dağ gibi
    atılmış üzerine ağ gibi
    zaman ilaç değil, yanmaya alıştıran
    hepsi sönse de yanan tek bir çerağ gibi

kim bilir kaç ilkbahar yaz
    sonbahar kış, aylar mevsimler derken
    seneler sensiz geçti
    büyüdü ağaç oldu çoktan ektiğimiz fidanlar
    gölgesinde kaç gün geceyi zor ettim

dön dayanamıyorum artık
    dön bu ne çok yalnızlık
    çık gel ne olursun apansız
    hadi dön, hadi dön, hadi dön yalansız

uzayıp giden yollara kitlenmiş gözlerim
    tükenmiyor ümit, bir olmazı bekliyorum
    bulur mu bulur beni de günün birinde bir mucize
    duayı duaya ekliyorum

dön dayanamıyorum artık...
  • gökhan türkmen in güzel şarkılarından biri..

bir gözlerin vardı, gözyaşım kaldı
    bir yüreğin vardı, hatıram kaldı
    bir sözlerin vardı, sitemim kaldı
    bir hayat aşkın vardı, yitti yarım kaldı

son bir acım vardı, oda sensiz kaldı
    ahh bu canım güllere yandı, sensiz nefes aldı
    yar yalan değildi, bir rüya gibiydi
    bitti, yüreğimde acısı kaldı

dön nasıl kimle nerdeysen
    dön beni biraz sevdiysen
    dön, yüreğimde hasret çaresiz kaldı

bütün gururun tükendiği, ne olursa olsun onun geri istendiği noktayı öyle güzel anlatmış ki, yorum yok..
  • mustafa ceceli 'nin dön şarkısı klibinde son sahnede dönmüş olan klip kızımızın neden donsuz döndüğünü merak ettiğimizdir.
  • adı dön olan bütün şarkılar güzeldir. yasa gibi bir sey galiba..
  • şaheser niteliğinde gökhan türkmen şarkısı. son zamanlarda, slow anlamında yapılan en güzel şarkıdır...
  • sezen yazmış, ceceli söylemiş, bir fani oturup dinlemiş.

çok değil, seneye bu zamanlar benim için söylesin bu şarkıyı. "dön dayanamıyorum artık " desin bana. apansız çıkıp geleyim ben de... sorumluluklarımdan kurtulmuş bir halde, teslim olayım son kez. cebimde o hep çekmek istediğim fotoğraflar olmasa da olur, hepsinde yalnız olduktan sonra mühim değil zaten.
    bir olmazı olur kılalım birlikte, şimdi nerede olduğunu bilmediği yüzüğümü takayım yeniden. hiç çıkarmamacasına..

çok değil 1 ilkbahar, 1 yaz sonra, seneye bu zamanlar söylesin bu şarkıyı bana. "dön" desin, çünkü yine gideceğim, artık biliyorum!
    gitme demiyor, bari "dön" desin bana, seneye bu zamanlar.
hesabın var mı? giriş yap