şükela:  tümü | bugün
 • her gün radyoda duymaktan mıdır bilemiyorum sözü olsun bestesi olsun hiç sevemediğim sıla şarkısı.
 • uzun zamandan beri (üç beş ay değil, sanırım on kusur yıl oldu) ilk defa bir hatun pop şarkıcısını dinlerken bu denli zevk alıyorum.

  sezen biteli bir asır oldu (gelin, kabullenelim a dostlar), sertab farklı olucam derken saçmaladı gitti, sibel (alaş) ortadan kayboldu, yıldız (tilbe) kafayı sıyırdı.. elde var sıfır'la kalakaldık. eski şarkıları bıkıncaya kadar dinledik ha dinledik. bıktıkça ısrarla başa sardık.

  sonra sıla'yı farkettim. dan sonra şarkısıyla değil (o da iyi, ama bahsetmeye çabaladığım "çizgi"yle yakından uzaktan ilgisi yok).

  bu şarkıyla farkettim sıla'yı.
  kıpır kıpır bir rumca şarkıyı aratmayan bir girişe sahip. sözleri anlamlı, güzel. yine her kıpır kıpır rumca şarkı gibi bunda da kadının sesi bir şeylere sitem ediyor, acıtıyor, paralıyor kendini de bizi de..

  kısacası ben çok sevdim bu şarkıyı.
  doksan'lı yıllarıma döndüm, radyomu açıp saatlerce çıkmasını bekledim internet'ten uzak kaldığım günlerde. şimdiyse loop'a (böyle mi diyorlar) aldım.
  sabahtır dinliyorum..

  not: benzer etkiyi hissetmek isteyenlere şiddetle egeli lodos da tavsiye edilir.
 • valla unuttum...
  bu kadar içten söylenmiş, keyifli ve eğlenceli harikulade şarkı.
 • şahane sıla şarkısı. kimse yazmamış hayret, sözlerini yazayım da tam olsun. (bkz: alın teri değil copy paste)

  sen gidince ötede kaldı hayat
  kırılıp tuz buz oldu
  toparlanamadı aşk

  bir deli düzeni bu
  akıllı masalında
  ya boşan alışkanlığımdan
  ya otur kalkmamaya

  ayrılık seni görmezden gelirim
  meret oyalama aklımı
  uzakta saldım yüzde yüzümü
  dön demeyi valla unuttum ben
 • daha ilk dinleyişte güzel gelen şarkılar vardır ya, benim için öyle. tabi biraz geç oldu ilk dinleyiş, şarkı 2007'ninmiş meğersem.

  (bkz: uzakta saldım yüzde yüzümü)
 • pek güzel bir sıla şarkısıdır. klibi olmadığı için pek bilinmez ama dinlenmesi gereken şarkılardandır.
 • sıla'nın değeri pek bilinmeyen en güzel eserlerinden birisi. ayrılığı görmezden gelmek gibi değil bu şarkıyı görmezden gelmek.dinlenmeli.
 • zamanında sıla'nın neden klip çekmediğine anlam veremediğim parçasıydı. sıla'nın genel olarak yaptığı şarkıların çoğu güzel ama bu şarkının değeri nedense fazla bilinmemiştir, hatta sonradan sıla hayranı olup da bu şarkıyı bilmeyen çok insan vardır. şarkı klip çekilmesine fazlasıyla değecek bir şarkı ama bir klibi yok, elime kamerayı alıp ben çekeceğim klibini yakında.

  http://www.youtube.com/watch?v=wddwowixswq
 • 'ya boşan alışkanlığımdan ya otur kalkmamaya, yakar yıkar duman eder, her dinleyişte hüzne boğar, gözyaşları peşi sıra akar çünkü sen gidince ötede kaldı hayat!
 • nakarat müziği harikadır sözleri de harikadır bunların harika olmasının sebebi de sıla'nın harikalığıdır.