• dizide don draper olarak geçen süper karizmatik mad men karakteri. (bkz: hastasıyız)
 • insani zinaya tesvik eden karakter, ihtiras kumkumasi...
 • inek yalamis gibi saclara sahip olan mad men'in basrolu. demin e2'de 1. sezonun tekrarini gorunce aklima geldi. dizinin ilk bolumunde zengin bir kadin musterisiyle yemek yerken, su edebiyati parcalar. ve bizlere hatun kaldirma araci olarak felsefenin ne oldugunu gosterir.

  orijinal dilinde;

  oh, you mean love!
  you mean the big lightning bolt to the heart where you can't eat and you can't work and you just run off and get married and make babies. the reason you haven't felt it is because it doesn't exist. what you call love was invented by guys like me to sell nylons. i'm pretty sure about it.
  you're born alone, and you die alone, and this world just drops a bunch of rules on you to make you forget those facts, but i never forget. i'm living like there's no tomorrow. because there isn't one...

  turkcesi;

  oo yeah, sen asktan bahsediyorsun. yemek yiyemedigin, calisamadigin durumu, yani yureginde cakan yildirimi kastediyorsun. yalnizca kacip evlenirsin ve bebeklerin olur. bunu hissetmemis olmanin nedeni, boyle bir seyin aslinda var olmamasi. senin ask dedigin sey, benim gibi adamlarin corap satabilmek icin icat ettigi bir sey. bundan kesinlikle eminim.
  yalniz dogdun ve yalniz oleceksin! ve bu dunya uzerinize yalnizca bir kurallar demeti serper, bu gercekleri unutman icin. ama ben asla unutmam. ben yarin hic yokmus gibi yasarim. cunku gercekten yok...
 • "aşkı çorap satmak için biz icat ettik" diyerek benden kuvvetlice bir hastir lan yemiş olan dizi karakteri.
 • s01e6'da midge'in arkadaşı roy hazelitt'in kendisinin reklamcı olduğunu öğrendikten sonra sorduğu soruya verdiği cevap gördüğüm en iyi kapaklardan birisidir.

  rh : how do you sleep at night? *
  dd : on a bed made of money *
 • bu adamı 10 yıl önce tanısaydım şu anda reklamcıydım.
 • karizmanın ete kemiğe bürünüp iki ayak üstünde yürüyen halidir.
  hepimizin olmak istediği adamdır, her şeyiyle bir "kazanan"dır.
  şapka çıkarıyoruz kendisine, "hello mistır dıreypır" diyoruz.
 • 4 adımda donald draper gibi kız tavlama rehberi;

  http://www.nbc.com/…clips/don-drapers-guide/787241/
 • mükemmel karısını defalarca aldatarak güzel kadınlar da aldatılır hem de kendisinden daha güzel olmayan kadınlarla söylemini hayata geçirmiş karakter. öyle prenses gibi dolaşıp, at binmekle olmuyor sevgili betty draper

  edit: ne ayıp yahu selin karacehennem'den bir farkım kalmamış resmen, o "kocanı elinde tut, seni aldatmasın istiyorsan güzelleş" diyor; ben de, kocayı elde tutmaya dayalı meşrulaştırıcı şartlar olmalı minvalinde şeyler söylüyormuş gibi olmuşum. halbuki alakası yok saf kıskançlık betty'cim benimkisi, bi de donald'a hayranlık.
hesabın var mı? giriş yap