şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • (bkz: olimpos) bölgesinde bungalov ve normal oda seçenekli konaklama hizmeti veren güzel pansiyon.

ne güzeldir şimdi orada nar ağaçları.

1 gün diye gittim. 7 gün kaldım. gökhan abi selamlar okuyorsan. (hiçbir organik bağım bulunmuyor, orada tanıştım).

ağaç evlerinde kaldım. bisikletlerine binip denize gidip geldim. kendileri için yaptıkları yemeği uygun ücretle, bol bol yedirdiler. dinlendim. okudum. film izledim. gitar çaldım. iyi hissettim ben burada.

giderken de sırt çantama bol bol nar doldurdular.

akşam yemeklerinden birinde gökhan abi ile sohbet etme fırsatı buldum. "abi" dedim, "sen hayırdır? tevazu sahibi ne güzel bir işletmecisin"! valizimi o almıştı, gecenin köründe giriş yapmıştım. beklemiş o saate kadar.

"ben beyoğlu'nda bar işletiyorum yıllardır"dedi. (bkz: semerkent)." beyoğlu bozulunca, ben de biraz yorulunca, burayı da alınca, çoğunlukla buradayım" dedi. bizim de 11 yıl işlettiğimiz bir mekan vardı beyoğlu'nda . sonra battık :/ beyoğlu üzerine konuştuk. bilen, anlayan, yaşanmışlığı olanlar ile beyoğlu ve eski halini konuşmak ayrı bir lezzettir. gökhan abi de öyle biriydi. mekanını da ziyaret ettim kış döneminde (bkz: semerkent).

özetle efendim, öneriririm. merkeze 800 metre uzaklıkta. hani kadir'in yeri gibi daha popüler olan kısma. dert etmeyin. daha iyi hissedeceksiniz burada. hem biraz bisiklet kullanırsınız veya yürürsünüz denize kadar. merkezdeki "eyvallah baba diyen samimiyetsiz tayfadan" da uzak kalmış olursunuz böylelikle.