şükela:  tümü | bugün
 • artık yaşını başını almış, tonton dede kıvamına gelmiş olmasına rağmen hala ortalığı dağıtan olağanüstü zekice espriler yapabilen süper insan, ötesi yok heralde.
 • american film institute'un "yaşam boyu başarı ödülü" töreninde, scorsese hakkında yaptığı konuşmayla yardıran komedyen.
 • makineli tüfek gibi sağa sola hızla laf sokabilme, sokmadıklarını da gülmekten yararak imha etme gibi üstün güçleri vardır. dürüst, cesur ve sivri diliyle sadece komedyenlere değil bütün insanlığa örnek olması gerekir bence.

  zamanın kaliforniya valisi ve başkan adayı ronald reagan'ı yerden yere vurduğu, arada dean martin'e de geçirdiği efsane performansına buyrun:

  edit link: http://www.youtube.com/…ilpage&v=yx6ghfomc8c#t=360s

  düşünsenize, bizim komedyenlerden birinin yanındaki başbakana bu esprileri yaptığını, "başkanımız bir aptal" diye bağırdığını..
 • hani bir şehir efsanesi vardır. kadir inanır ve şimdi ismini hatırlamadığım bir kaç ünlüye ait versiyonunu duymuştum. meşhur şahıs bir lokantada oturmaktadır. bir genç gelir ve hayranı olduğunu söyleyip yalvararak ondan bir iyilik ister. az sonra kız arkadaşıyla burada buluşup yemek yiyeceklerini, eğer lokantadan ayrılırken yanına uğrayıp ona sadece bir selam verirse, kızın gözünde müthiş karizma yapacağını ve tavlayacağını söyler. meşhur şahıs hayranını kıramaz ve yanından geçerken gence selam verir. ancak genç eleman ünlü şahısı tersleyerek daha bir karizma yapar.

  işte aslında gerçek olup, olur olmaz kişilere yamanan bu efsanenin gerçek meşhur kişisi frank sinatra, onu kullanan sivri zeka da don rickles'tır.

  dördüncü dakikadan itibaren sinatra anlatıyor:
  http://www.youtube.com/watch?v=q5_v9rt8ar8
 • "i'll tell you this.."

  insan seksen küsür yaşında kel göbekli bir ihityarı da kıskanabiliyor. sahneye hazırlanırken yaşlılıktan elleri tir tir titreyen adam, sahnede benim en iyi günümde yapabildiğim esprilerin kat kat fazlasını spontane olarak döktürebiliyor. sahnede gezinirken etrafındaki en ufak bi laf sokulabilitesi olan ayrıntıyı kaçırmadan. hemen hepsini doksana olmadı seksene? çakarak üstelik

  politik doğruculuk raconu gereği yazılı olmayan kurallara göre abd'de siyahlarla siyahlar dalga geçebilir sadece. yahudilerle yahudiler... bunun bildiğim tek istisnası don rickles. o herkesle dalga geçebilir, herkese laf sokabilir ve herkes onu sevmeye devam eder. düşün yani dinozor herifin teki olmuşsun ama onlarla ne kadar dalga geçersen geç erkekler hala sana adriana lima'ymışsın gibi kadınlar hala sana brad pitt'mişsin gibi davranıyor

  reagan'ın ikinci kez abd başkanı seçilişinin yemin töreninde sahne alıp karşısındaki reagan'a ve cumhuriyetçi parti'nin diğer ağır toplarına sıradan laf sokmuşluğu bile mevcut
  http://www.youtube.com/watch?v=k3kj7vpjnmi
 • 8 mayıs 1926 new york doğumlu yahudi komedyen. dean martinli celebrity roastların vazgeçilmez ismi olmasının yanında martin scorsese'nin casino filminde oynamış, aynı zamanda johnny carson'ın yokluğunda tonight show'u da sunmuştur.
 • bu adam hakkında bir laf vardır: "telefon rehberini okuyarak bile sizi güldürebilir"
  insult comedy'nin atası kabul edilebilir.
 • kendisi aynı zamanda toy story serisinde, çok bilmiş mr. potato head'e sesiyle hayat vermiştir.
 • laf sokma sanatının tillahı olan yaşlı komedyen. tokatlarken okşadığı için de kimseyi incitmeden kırmadan zencisinden yahudisiyle çinlisinden hintlisine herkesle çok güzel alay ederek gülmekten yarıyor.
hesabın var mı? giriş yap