şükela:  tümü | bugün
  • sevişiyormuş gibi söylemese tadından yenmeyecek şarkı. duygusal, güzel okumuş, bide son kelimeler de o ııhh sesini çıkartmayıverse ne güzel olacak.

(bkz: daha iyi olmaz mıydı)
  • eskinin koray candemir tadında ama gene de gitarın güzel sesi ve sarp'ın sesinin birbirine uyumuyla pek hoşuma gitti benim.
    yeni şarkılarda bunlar yok artık. sözleri adam gibi anlamlı, müzikle uyumlu, neden bahsettiğini bilen bir şarkıcının seslendirdiği şarkılar böyle devam ederse aynı 45' likler de olduğu gibi olacak. mumla arayacağız.

tabii baş yapıt değil bu şarkı. sözleri süper, pek anlamlı değil, sadece pek güzel manidar oldu bu şarkının örneğiyle günümüz pop kültürünün ürettiği şarkılar.
  • erol günaydın ile başlarken zaten 45lik tadı aldığım şarkı. şimdiki "aşk" şarkılarındaki vurdulu kırdılı aşkın yerine, eski şarkılarda bize anlatılan bitmiş kuralsız bir aşkı anlatıyor. öyle sarhoş olsam ki coverından sonra güzel bir iş daha çıkarmış sarp, bravo.

edit: isim düzeltmesi için buistebiterslikvara teşekkürler.
  • yatakta puan kaybettirmesi çok mümkün olan cümle.
  • dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip dinlenip eski olmak üzere olan sevgiliye adanır...

youtube
  • ne çiçekler kokladım üstüne,ne böcekler güldü halime,ne kitaplar okudum sayende diyerek ne yaptın bunca zaman sorusuna cevap veren şarkıdır.
    (bkz: dönme dolaba binmek ister misiniz çocuklar)
  • her ne kadar sarp ile özdeşleştirilmiş olsa da, demirhan baylan'ın eseri olan, anlamlı şarkı.
  • lodos adlı filmin soundtracki olan bir sarp çalışması. klibiyle beraber dinlendiğinde bir anda çok başka havalara götürüyor.

ayrıca bu şarkıyla askerliğim sırasında kız arkadaşıyla ayrılmak üzere olan bir asker arkadaşımın ilişkisini kurtarmışlığım vardır. konyalı, çok temiz ve bir o kadar delidolu bir çocuktu. ayrılacakları gece üzüntüden aklı çıkacak gibiydi. ona o gece, kız arkadaşına bu şarkıyı yollamasını söyledim. o gece barıştılar ve şimdi nişanlılar. bu da böyle bir anımdır, eheh.

dipnot: erol günaydın'a saygı duruşu. huzur içinde uyusun.

bir dipnot daha: film hakkında lodos başlığı altında sadece bir entry* olması da ayrı ilginç.
  • bu güzel demirhan baylan şarkısının sözlerini de yazalım tam olsun:

göz kırp yine sana dönerim
    söz ver yine seni severim, deliyim
    yanlış, yine yanılıyorum
    sensiz yapamıyorum ben deliyim

ne çiçekler kokladım üstüne
    ne böcekler güldü halime
    ne kitaplar okudum sayende
    ne çözüm var ne kaçış

dön ya da pişman ol bu tehdit sayılmaz
    yalnızım neler yaparım aşkta kural olmaz
    kaybedecek ne var ki kaybetmişim seni