şükela:  tümü | bugün soru sor
  • grammy'de terrified'ı söylerken yine kendisine sövdürmüş komedyen, oyuncu, müzisyen. geçen sene golden globe ile emmy'i alması yetmiyormuş gibi 2018 grammy'de 5 adaylık çıkardı. şu yeteneğinin zekatını biz sefil türklere dağıtsa türk televizyonları daha düzgün içeriklere sahip olur. bir insan her alanda başarılı olamaz, olmamalı. bizimle dalga geçtiğini düşünmeye başladım.

childish gambino projesini bir albüm daha çıkardıktan sonra bitirecekmiş. nasıl bir konseptle karşımıza çıkacağını merak ediyorum.
  • son yıllarda piyasanın görüp görebileceği en komple**** heriftir.

zamanında bu zalım glover’ın potansiyelini görüp, 30 rock gibi bir dizide yazarlık yaptıran tina fey’in mizah yeteneğinin yanında, altyapı maçları izleyen scout yeteneklerine de sahip olduğunu bize gösterip tina fey’in yüzünü kara çıkarmayan yılan glover, daha sonra dan harmon gibi bir herifle çalışarak mizahşörlük konusunda yüce ustaların tedrisatından geçiyor. kolaylıkla etki altında bırakabilecek isimlerle iş yapmış olmasına rağmen, kendi tarzına şimdiden sahip olan hain glover, kendi tarzında hem zenci hem de beyaz dünyasını çok iyi kavrayarak nevi şahsına münhasır bir herif olarak karşımıza çıkıyor.

nice yiğitlerin telef olduğu, ocaklara incir ağacı dikilen, benim diyenin rezil rüsva olduğu şarkı türkü sektöründe ise çoktan yerini sağlamlaştıran californialı glover, rap, r&b gibi tarzları dinlemeyenlere şarkılarını ezberletecek kadar bu işi kotarıyor. eser ürettiği her alanda daldan meyve toplar gibi patır patır ödülleri toplayan donald glover, artık gerek büyük bütçeli yapımlarda oynayarak, gerek kendi dizisini çekerek alemin kralı olma yolunda hızlıca ilerliyor. bu kadar farklı mecrada böylesine iyi ilerlerse bir 5-10 yıla tüm dünyayı ele geçirecek olan donald glover, o zamanlar dünyadaki tüm ödüllerin tek çatı altına toplandığı bir mega ödül falan alır herhalde.
  • kendisini ne zaman gorsem icim huzur doluyor amk. bir insanin bu kadar sevilesi bir tipi olabilir. kendisini community ile tanidim, sonrasinda yillardir oradan buradan kulagima calinan childish gambino'nun aslinda donald glover oldugunu gorunce soka girdim. daha da sonrasinda spider-man homecoming'de gorunce daha da bir soka girdim. en buyuk soka ise kendisini han solo filminde lando olarak gorunce girecegim.

eger illuminati gercekse muhtemelen bu eleman illuminatinin cocugu falan. bir insan bu kadar her yerde olup her birinde de bu kadar basarili olamaz. nazar degmesin.
  • 69. emmy ödülleri'nde atlanta ile en iyi yönetmen ve en iyi aktör ödülünü kazanmıştır. *

*
  • yeni spiderman olması için yapılan kampanyalar sonuçsuz kalan oyuncu.
    halen communitynin en komiği olma görevini sürdürmektedir.
  • kendisi ayni zamanda birkac album cikarmis bir rapperdir.
    (bkz: childish gambino)
  • derrickcomedyde ağırlıklı olarak rol alan üç kişiden siyahi ve açık ara en iyi performansa sahip olanı.

(bkz: http://www.derrickcomedy.com/people/donald)
  • nam-i diğer childish gambino; yeni dizisi atlanta için yazar ekibini sadece siyahi abi-ablalarımızlardan oluşturmuş ve biz beyazlara, "zenci kültürü hakkında bi sikim bilmiyorsunuz, boş yapmayın. açın, izleyin de bişeyler öğrenin amk" demiştir.

link
  • han solo spinoff filminde lando calrissian'ı canlandıracağı kesinleşen oyuncu.

https://twitter.com/…195506524160?ref_src=twsrc^tfw
  • birden fazla işte başarılı olmayı becerebilen nadir insanlardan.

bir diğer versiyonu için (bkz: jared leto)