şükela:  tümü | bugün
 • oz dizisinin en ilginç karakterlerinden biri. annesi ve babası tv izlerken gidip çekiçle öldürmüş, çizgi film açmıştır. sonra annesini yemiştir, babasını da şükran günü için saklamaya karar vermiştir. hapishanede yanarak ölen ortolani'nin ardından da "çıtır çıtır olmuştur şimdi he" diyerek zirvesini yapmıştır. bir ara said'den etkilenip müslüman olarak hak yolunu bulmanın eşiğine gelmiş, "selamun aleykum" bile demiştir. idamı için kurşuna dizilmeyi talep etmiş ve bundan evvel "katillerin hepsini öldürüyorsunuz. katillere soykırım yapılıyor." diyerek hayatının tespitinde bulunmuştur.
 • oz' un en sevdiğim karakteri. bütün hapishanenin birden korktuğu tek karakterdir ayrıca. kimse buna götlük yapmaya ya da buna dalaşmaya cesaret edememiştir işlediği suçun oluşturduğu çekince ve korku yüzünden; fakat bunun aksine gayet sakin, kendi halinde takılan, sevecen bir insandır. ölümüne yakın bir zamanda da elini dağlayarak "mom" yazmıştır.

  ek olarak da dino ortolani için "yanarken hiç bağırmadı, taşaklı adammış." demiştir. şahsi kanaatimce dizide çok daha uzun süre bulunmalıydı, yazık ettiler caanım karaktere.
 • aynı hücreyi paylaştığı miguel alvarez'e pulun arkasına yedirilmiş likit lsd vermiştir. zaten kızını kaybettiği için darmadağın olan miguelito bu lsd numarasından sonra halüsinasyonlar görerek iyice tırlatmıştır.

  ilginç bir karakterdi. birinci sezonda mefta olmasaydı daha kült bir karakter haline gelebilirdi.
 • oz dizisindeki bu karakterin dişçi macerası vardır bir de. diş çektirmek için hapishane dişçisine gider, ama dişçi amca kendisini ısırmasından korktuğu için elini grovesun ağzına sokmaya çekinir filan. keyifli sahnelerdi. bir de çekilen dişini açık artırmayla satmaya çalışıyorlardı sanırım ryan o reileyin fikriydi.
 • aslında cyril o'reily olmasaydı dizinin en hatırlanan karakterlerinden biri olabilirdi. oz'un erken harcadığı bir yıldızdır kendisi ama oz kimleri harcamadı ki?
  ayrıca mahkum numarası 97g414'tür. 7 bölümlük oz macerasında, kendisini sean whitesell canlandırmıştır.
  http://images4.wikia.nocookie.net/…onald_groves.jpg
 • katıksız bir sosyopattı, keşke dizide daha fazla yer alsaydı.

  rip ruhsuz adam.
 • yetişkin bir adamın içine gizlenmiş sosyopat bir çocuktur groves.
  dizideki en sevdiğim karakterdi kendisi.
  hesapsız, dümdüz bir insandı.
  yazıldığı gibi müslümanlığa ilgi duymamıştır; groves'un olayı gördüğü iyi ve güzel şeyleri - yapan kim olursa olsun - gözlemlemekti.
  o küçücük bir çocuktu.

  --- spoiler ---

  anne ve babasını öldürdükten hemen sonra kanalı değiştirip çizgi film izlemesi.. (çocukken ebeveynlerin haber v.s. izlemesinden nefret etmek)
  idam kararından sonra müdürle girdiği diyalog ve tavırları.
  --- spoiler ---
 • bir oz karakteri. arkasında kimse olmamasına rağmen kimsenin ona karışmamasının nedeni ondan korkmalarıdır. her ne kadar salak gibi görünse de onu asıl korkutucu yapan şey ne yapacağının kestirilemez oluşuydu. bunun üzerine hüküm giydiği suçun korkunçluğunu eklerseniz demek istediğim anlaşılır.
 • donald groves, oz'daki sosyopat karakterlerden biri. anne babasını öldürmüş, annesinin etini soğanla pişirip yemiş, babasının etini ise şükran gününde yemek için derin dondurucuda saklamış. nino schibetta, donald'ın işlediği cinayetleri duyunca, "before it was cool" tepkisi veriyor. koskoca italyan mafya babası nino'nun hipster çıktığı andır bu.

  - ülkenin sorunu ne? eskiden cinayet, cinayetti. birisini öldürürsen bu iş olarak görülürdü. onu yemezdin.

  dizide, her grubun ayrı ayrı öldürme teknikleri var. homeboys, adam yakıyor, italyanlar deşiyor; ama hapishanede dahi outcast kalabilen donald groves, ne bir grubun içine girebiliyor, ne de yapacakları kestirilebiliyor.

  anne babasını öldürüp televizyonda çizgi film açan bir adamdan bahsediyoruz. hapishanedeki konuşmaları da genellikle asla büyüyememiş, küçük bir çocuktan çıkma gibiydi. ağırlık kaldıran adamları uzaktan uzaktan izleyip koklar, baygın halde yatanların kanlarını gizli gizli yalardı. mahkumlar, "tits" diye ağlaya dursun, nereden bulduğunu asla bilemediğimiz lsd'ler dağıtırdı.

  ekmek-şarap ayinine katılıp ray mukada'ya göz kırptığı sahneyi unutamıyorum. adamın hıristiyan veya müslüman olmakla işi yoktu, yalnızca insanları gözlemliyordu. dizide göründüğü süre boyunca, gizli gizli insanları izledi hep. kafasından neler geçtiğini asla anlayamadık.

  dişini satabilseydi eğer, jonathan davis kesin alırdı.