şükela:  tümü | bugün
4540 entry daha
 • kaliforniya sendromundan muzdarip olduğunu düşündüğüm şahış. para güzellik ve egodan başka değer verdiği hiç bir şey yok. kişiliği karşılıklı çıkar ve haz üzerine kurulu.
 • "obama yönetimi geçen sene public okullarda transeksüel öğrencilerin kimliklerine uyan okul banyolarını ve soyunma odalarını kullanmalarına izin veren federal yasa çıkarmıştı.
  trump yönetimi ise geçen hafta okullara mektup göndererek, bu yasanın karışıklık yarattığı gerekçesi ile kaldırıldığını söyledi"

  karşıtlarının bilgi seviyesi şu paragrafı yazacak kadardır. obama yönetimi yasa çıkartmış, trump mektupla yasanın kaldırıldığını söylemiş bu derece cehalete yuh denir ancak.
 • göçmenler konusunda ülkesi için en doğrusunu yapan ama yine de yaranamayan adam.

  suçu hollywood filmlerinde görülen merhametli, dünya tatlısı ve kahraman abd başkanlarına benzemiyor olmak.
 • "after the trump administration rescinded federal guidance that said transgender students should be able to use the restroom that corresponds with their gender identity, the white house has taken pains to paint the matter as one of states’ rights, not discrimination. schools still “must ensure that all students, including lgbt students, are able to learn and thrive in a safe environment,” according to a letter wednesday from the departments of education and justice. the "dear colleague" letter, addressed to school districts and colleges that receive federal funding."
  okullara gönderilen mektup olduğuna inanmayıp, "cahil" demiş bir de.
  mektup:http://i2.cdn.turner.com/…atransletterpdf022317.pdf

  edit: entry'de bir şey bulamayınca haberde geçen ''federal guidance'' i federal yasa olarak çevirmeme takmış paşam. bu çeviri farkı konunun özünü etkiliyor mu? okullara bununla ilgili karar/yasa/kılavuz/rehber/öğüt/akıl (her ne boksa) içeren gönderilmiş bir mektup var mı?

  buna takılacağına o çok savunduğu travel/muslim ban için homeland security'nin tehdit bulamamasına bir şey söyleseydi keşke.

  tanım: türk destekçilerinin kendisi için bir amerikandan çok çılgın attığı başkan.
 • hahaha guidance ile law arasındaki farkı bilmeyen cahil karşıtı klasik editini yapmış yine, orjinalini merak eden yukarıdaki postuma baksın.
 • savunma butcesini %10 artirmis (nereye gidecek bu para, hangi amacla, ne zaman senatoda tartisilip karar verildi, savas mi acacagiz, belli degil. tamamen sov amacli), medikal butceye de dokunmayacak. ayni zamanda yol, kopru yapacagim falan diyor. nerden gelecek bu islerin parasi, nerden kisacak? tabi ki cevre bakanligindan, arastirmadan, uzun donem yatirimlardan kisacak. flint'te oldugu gibi musluklardan zehir akarsa, los angeles'taki tepeler yeniden dumandan gorunmez olursa, belki akillari baslarina gelir.

  https://www.nytimes.com/…-news&wt.nav=top-news&_r=0

  gocmenler konusunda dogru yapip yapmadigini elbette amerika'da gocmenlerle ic ice yasayan, amerika'nin gocmen tarihini iyi bilen, her gun nyt, wash-post gibi gazetelerin opinon makalelerini okuyan, arkadaslariyla politika tartisan amerikalilar degil, turkiye'den amerika'ya ogut vermeye kalkan ergenler bilir. eksik olmayin iki satirlik, hicbir bilgi-kaynak icermeyen ahkaminizi paylastiniz.
 • askeri harcamaları da yüzde 9 oranında arttıracağını açıklamış.

  http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39108194
 • "öyle çakma demokratların bir tarafından salladığı gibi anayasaya aykırı bir executive order filan yok ortada." diyenler bilgi ile depolanmış, abd hukukunu her şeyi ile bilenler, kalan herkes ise cahil.

  diploması nyu school of law herhalde.
 • akp'lilerin, akp'li yetkililerin, yandaş kanalın geldiğinde sevinç çığlığı attığı abd başkanı.
  hayır emperyalist dediğin ülkenin başkanı için niye sevinirsiniz onu da anlamıyorum.

  sonrasında adam resmen müslüman karşıtı diyebileceğimiz bir noktaya geldi.
  göçmenleri ülkeden adeta attı, nazi almanyasını aratmayan işe imza attı.
  yaptığı, konuşmaları ve bir çok şey ile adeta korkunç bir faşizme imza atıyor.

  ve evet, akp'liler bu adamı seviyor. adamlar birine benzetti herhalde.

  not: mültecileri ülkesinden kovmasına "eyyyyyyy" diye tepki verilmemesi de manidardır.
  eyyy sen poltika. insanları ne hale sokuyorsun.
 • simdi de bilgi sizdiranlara takmis sarlatan. basin sozcusu, trump'in altinda calisan gorevlileri rastgele acil toplantiya cagirip, cep telefonlarini kontrol ediyormus, sifreli program var mi diye. yakinda bizde de bir fuat avni ciksa da, "korkma titre donald, sonun yaklasti, avaneler seni kurtaramayacak, guzel demokratlar" falan diye tweet atsa.

  yalniz trump benim bildigim trump'sa telefonlari kendi kontrol eder, iki ciplak got-meme falan gormek umidiyle. sonra da bannon ile "oha gote bak" muhabbetine girip, stajerlere not verirler.
7 entry daha