şükela:  tümü | bugün
3646 entry daha
  • sırf kadın olduğu için hillary destekçisi olan ezik feministleri tokatlamıştır.
  • bugün cia binasında yaptığı ilk konuşmasında radikal islam hakkında "evil" kavramını kullanarak yeryüzünden kazınması zorunluluğunu dile getiren başkan.

el cezire muhabirine dediği gibi: "sizin işiniz bitti!"
  • trump'ın amerikan düzenini değiştirebileceğini pek zannetmiyorum,rusyayla olan gerginlik savaş çıkacak düzeye gelmişti,abd kendisinin zarar görmeyeceğini bilseydi savaş zaten çıkmıştı,kabinede zaten bir sürü asker var,askeri dengeleri en iyi onlar biliyor; güçle hegemonya şimdilik kuramadıklarından rusya'yı görüşmelerle doğal kaynaklarını paylaşmaya ikna etmeye çalışacaklar;rusya ile iş yapan bir ceo'nun dışişleri bakanı olması bu anlama geliyor.bu gelen kadro batının ekonomik tekeline karşı koyabilecek tek gücün çin olduğunu düşünüyor.o yüzden çin'in, tayvan gibi nasırlarına basarak başladılar,bakalım filmin sonu ne olacak.sonuçta, it's the economy,stupid!
  • cia binasindaki konusmasinda "benim kalabaliklarim daha coktu, gordunuz mu dun ne kadar cok insan vardi. durust olmayan medya gostermedi benim kalabaliklari. benim kuzenim mit'de hoca, cok zekiyim ben, gerizekali degilim" falan diyerek yerlere yatirmistir. yahu cia binasindasin, arkanda abd icin canini vermis isimsiz cia ajanlari sembolu yildizli duvar var, orda soylenecek sey mi bunlar? adam saka gibi yahu, hayatimiza etkisi olmayacak olsa izlemesi cok keyifli aslinda.

bu adam hepimizin tanidigi boyu uzun birini cok andiriyor.
  • radikal islamı yokedeceğiz benzeri söylemleri olan kişi.

bunu söyleyince bir çok kişi ışid,el kaide başta olmak üzere değişeceğine inanılan suriye politikasıyla birlikte çeşitli cihatçı gruplara karşı cephe alıyor sanıyor. yanlış.

bahsettiği "radikal islam" abd'nin önceki politikalarından farklı olmadığı şekliyle "kendilerine karşı olmayan islam".

radikal islamla derdi olsa selefi ve vahabi akımların ihracatçısı olan suudi arabistan ve katar'ı vurması gerekirdi. bunun imkansız olduğu aşikardır. abd'nin burada kara gücü bunlardır kontrolü altında olana "ılımlı" kontrolünü kaçırdığına "radikal" sıfatı takar. hepsi özünde aynıdır.

trump'un özellikle vurguladığı bu radikal islamın asıl vurgusu sandığınız gibi ışid,el kaide ve türevleri değil iran ve lübnan hizbullahı!

yani abd karşıtı bir pozisyonda suriye'yi talan eden islamcı teröre karşı da mücadele eden eksenleri vurguluyor. çünkü iran anlaşmasının fazlasıyla kötü olduğunu düşünüyor ve israil'e eskisinden daha güçlü bir desteği vereceği görülüyor. radikal islam dediği şeyi, abd yine kendisi ve israil'in çıkarlarına göre yorumlayacak.

tabi bu arada hedefi ışid ve iran olan bir trump'ın, pyd ile ilişkileri arttıracağı çok açık.

dolayısıyla 'trump reyiizzzz' diye gezinen aptallar baya bir hayal kırıklığına uğrayacak. hillary tescilli katildi bu da yeni katilimiz. bunlara sempati duyanın sike sürülecek aklı yoktur.

edit : iti an çomağı hazırla ==> https://twitter.com/…yahu/status/822847554387922945

edit 2 : https://twitter.com/…aber/status/823262449805758465
  • amerikanın protrump vatandaşları ile türkiyedeki solcu kesim ve amerikanın liberteryan vatandaşları ile türkiyede sağcı kesim arasındaki inanılmaz paraleli son 3 ayda kanıtlayan adamdır.

komik kısım ise solcu kesimin trump'ı sevmemesidir fakat türkiyede solcu kesimin yaptıkları şeyle aynı politikadan ilerlemektedir. türkiyede olsaydı büyük ihtimalle kılıçdaroğlu muammelesi yiyecek insandır fakat orası ayrı.
  • baska ulkede olunca hakkaten komik oluyomus. 4 sene iyi eglence cikacak.
  • ulan hala inanamıyorum başkan olduğuna, adam her şeyi ve tam tersini söyleyerek kampanya yaptı. uluslararası ticaret karşıtı olarak cumhuriyetçilerin adayı oldu, üstüne de kazandı. asıl büyük mücadele şimdi kendisi ile aynı partiden olup da yapmak istediği hemen hiç bir şeye kolay para vermeyecek olan kongrede olacak.

dört yılda abd ekonomisinin içine edip sonra hem iç hem de dış mihrakları suçlayacakmış gibi bir his var içimde. umarım yarattığı yıkım sadece ekonomi ile sınırlı kalır, cumhuriyetçi parti tamamen dağılmaz.

registered republican advil coloradodan bildirdi.
  • hani geçen ay "2016 lanet yıl, ne olursun bit" diye dua edip 2016 yılı bitince dünya birden bire toz pembe bir yer olacak zanneden tipler vardı ya, trump abd başkanı olunca orta doğu'ya ve dünyaya barış gelecek zanneden tiplerle bunlar arasında hiçbir fark yok. 2016 bitti 2017 geldi, obama gitti trump geldi. her şey aynen devam edecek.

bu sene çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaksınız. aralık ayında da "2017 lanet olası yıl, bir türlü bitemedin" yazacaksınız.
  • https://www.bustle.com/…n-are-not-appropriate-31865

trump'in 10 yaşındaki çocuğu hakkinda da otistik diyenler olmuş. liberallerin otistik çocukları da aşağılamasına şaşırmadım. son derece ikiyüzlü ve yalancılar çünkü.
54 entry daha