şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
10457 entry daha
  • bu sefer de hong kong üzerinden çin’e saldırıyor. ortamı germeden günü güzel geçmiyor.
  • bugün herkesi fena trolleyen büyük başkan.

dün, çin hakkinda basin toplantısı yapacağını duyurdu. dun borsa hemen düştü, panik satışları başladı. bu sabah da ""china" twitini atinca borsa 300 puan daha düştü. piyasalar it gibi titremeye başladı. trump bu, kudretinden sual sorulmaz! o yaparım der ve yapar!! şu anda yeryüzündeki en kudretli insan. allah'ın bütün özelliklerini taşıyan tek kişi.

kenan doğulu'nun yaparım bilirsin şarkısı arkada çalmaya başladı. acaba birkaç hisse alsam mı diye düşündüm ve hemen o anda 2 hisse kaptim... aslında bugün alım yapmayacaktim ama fiyatlar cazip geldi.

toplantı başladı... herkes nefesini tutmus... bekliyor... ve cin'e yaptirim filan yok!. borsa dakikalar içinde -300'den +50'lere geldi. yine kenan dogulu'dan "qandırdım" şarkısıyla programı bitirdi. hastasıyız kendisinin.

seviyoruz seni sarı reis!!!
  • son zamanlarda yaptıklarına bakınca, nixon 2 olma yolunda diyeceğim ama kasım'da tekrar seçilme şansı yok.
  • karşısında joe biden varken seçilmeme ihtimali yoktur. 2025'e kadar trollemeye devam edecek.
  • bence verdiği maddi ve manevi büyük zarardan dolayı george floyd'u öldüren piç kurusu polisin idamına giden yolu döşemesi gereken havuç. ama yapmaz, ırkçı çünkü. fakat o deyyus, bir polis memurunun yol açabileceği en büyük zararlardan birine yol açtı. herifi zencilerin eline verseler yeridir.
  • taylor reyisin de haddini bildirdiği yavsak.

https://twitter.com/…t13/status/1266392274549776387
  • yine güldürmüştür.*

link
  • trumpla ilgili buyuk bir ironi var:

abdye gocmen olarak gelen ve vatandasligi aldiktan sonra trump destekcisi olanlar

hatta trumpdan ziyade cumhuriyetci baskan destekcisi diyeyim. zaten trumpin suresi bitene kadar vatandas olamam matematiksel olarak, ama buyuk konusmayayim umarim bir gun cumhuriyetci bir lider abd baskaniyken ustteki dusunen gruptan biri olmam. demokratlar sudan cikmis ak kasik degil, ama abdde gocmenlik konusunda cektigim zorluklarin ustune bir cumhuriyetci adayi desteklersem kendime buyuk ayip etmis olurum
  • adam şu virüs meselesi çıkana kadar, abd kasım 2020 başkanlık seçimlerinin favorisiydi, tekrar seçileceğine nerdeyse kesin gözüyle bakılıyordu. kaliforniya esnafı, utah çiftçisi adeta “ehonomi çok iyi” diyordu.

sonra çin’in, wuhan eyaletinde, bir semt pazarının yabani hayvan satış kısmında, çinlinin biri , yarasacı emmiyi görüp “şundan bir kg yarasa alim de akşama çorbasını yaparım” diyor, akşama çorbasını yapıp içiyor, bu çorbadan kaptığı virüs, insandan insana şundan buna derken tüm dünyaya yayılıyor.

bu virüsün belki de en çok vurduğu ülke olan abd’de , işsizlik rakamları yüzyılın rekorlarını kırıyor, ekonomi derin etkileniyor, ve bütün emareler tahminler gösteriyor ki , trump çok büyük ihtimalle seçimi kaybedecek. yarasa çorbası içen bir çinli , trump’a seçim kaybettirecek.
6 entry daha