4639 entry daha
  • destekçilerinin ilk senesindeki başarılarını biraz açması lazım. ben seçimi kazanmasından başka bir başarı göremedim. kendisi de göremiyor sürekli aklı orada.

ilk yılın ekonomik verileri iyi. ama başkanın devraldığı yılın değil bıraktığı yılın verileri daha açıklayıcı olur.hakkını vermek lazım gelip ekonomiyi batırmadı.

bunun dışında aklıma hiç bir başarı gelmiyor. yaptığı her hamle geri tepti, olmadı, ortamı gerdi, tüm kadroyu değiştirdi. oradan buradan para kısıp askeri harcamalara ekledi. bilemiyorum siz ne görüyorsunuz, başarı kıstası nedir?

tweeter ı çok iyi kullandı. o da bir başarı.

ıkına ıkına bulabildiğim iki başarısı var amk. onu hoplattı bunu kudurttu benim için bir başarı değil, trollüktür.
  • - verdiği sözleri tuttu mu? tutmadi. tutacagi da yoktu zaten, olmayacagini kendi de biliyordu.

devam edelim.
  • iyidir kötüdür başarılıdır değildir herkes argümanını yazar; veriler ortada medya ortada...
    ama bir insanın trump fanboyu olması için ne kadar loser olması lazım, inanılmaz; elon musk fanboyu, apple fanboyu, bitcoin fanboyu vs. anlarım da trump ulan...
    hillary'nin de abv ayrı konu tabi ki...
  • destekçilerine ilk seneki başarılarını açar mısınız diye sorduk.

cevap: duvar geliyor, terörle ilgili çalışmalar iyi, her şey bir senede olacak diye bir şey yok.

o zaman ilk senede bir başarısı yok, ilk senede ileride başarılı olacağına dair işaretler vermiş size.

iyi uykular.
  • ilk senesinde gayet başarılı olan başkan. bundan sonra da devamının geleceğini de yazarak konuyu kapattık zaten. yani yapamadı filan demedim. yapmaya da üstüne koyarak devam edecek dedim. bak ne güzel cevap veriyorsunuz. diğeri hala küfür ediyor. çünkü argüman yok, anca öyle rezilliklerini ve trump hakkında yazdıklarının çıkmadığını kapatabilir. kısacası biz buna eziklik psikolojisi diyoruz.

bu da iyi uykular şarkınız tekrar::))

join the fight for america

not: beni trumpçi yaptınız, sırf gıcıkığınıza 1 saat trumpçi oldum ama değilim maalesef tekrar belirteyim. :))

iyi akşamlar, ne good nighti aq.

edit kusura bakmayın. diğer malı da engelledim, küfürleriyle uğraşamam.
  • sözlükte uluslararası anlaşmalardan çekilmeyi, kızılderili topraklarından boru hattı geçirmeyi, göçmenlik karşıtı düzenlemeleri başarı olarak gören kovboylarımız var.

tartışma hiç düzgün bir zemine oturmuyor. çünkü arkadaşın bahsettiği gibi çeviri ile tartışıyoruz. bu tartışma amerikada erdoğan için yapılsaydı erdoğan destekçisi internetten aratıp amerikan sözlüğüne "faizleri arttırtmadı" yazsa ne diyon lan sen denişik derlerdi. merkez bankasını bu konuda zorlamanın ekonomiye faydasını görmeden bundan nasıl başarı diye bahsedilebilir? anca faiz düşmanı islamcı anlayışla hareket etmek olarak görülür.

bu madde madde yazılanların başarı olması için amerikaya bir faydasının olması lazım. göçmen karşıtlığının, duvar yapmanın, uluslarası anlaşmalardan çekilmenin abd' ye faydası olacak mı?

abd dünyanın süper gücü değil mi? bu güce içine kapanarak ve göçmen karşıtlığı ile mi ulaştı? tam tersi. ekonomisi batıyordu da trump el mi attı? hayır. şu an abdyi büyük ve güçlü yapan dinamiklerine saldırıyor ve direnç görüyor. bunları başarı olarak görmek için en azından erken. ha tabi redneck değilseniz. halkın adamı, ama kılışdarda liderlik vasfı yok gibi lafların amerikancasıyla burada tartışmak çeviri ile tartışmaktır.

göçmenler ekonomiye zarar mı veriyor yoksa ekonomiyi güçlendiriyor mu? bu konudaki fikriniz nedir? bırakın beyaz ırkçıların ne dediğini. siz ne düşünüyorsunuz? karbon salınımı serbest mi olmalı kısıtlanmalı mı? çevreyi koruyarak ekonomik büyüme sağlanamaz mı? bırakın kömür işcisini, her teknolojik gelişme bir mesleği bitirir ama yenisini getirir. yanlış mı? 1900 lerde herşeyi insan emeği ile yapılıyordu, madenciler, çiftçiler vs. daha mı zengindi insanlar? e şimdi kömüre dönülünce amerika kalkınacak mı? hakkaten türkiyeden öyle mi görünüyor?
  • gocmenligi merit based yapmak isteyen baskan. avustralya, kanada gibi. egitim seviyesi yuksek, modern degerlere inanan, kendi ayaklari ustunde durabilecek gocmen istedigini bin defa soyledi.

simdi bunlari norvecli istese “tabii lan norvec boru mu? bok pusur adam mi alsin” dersiniz gibi geliyor. ama sevmediginiz, saygi duymadiginiz adam yapinca gocmen dusmanligi oluyor. ya da siz kendinizi ingilizce ogrenmemis, vergi vermeden calisan illegalle ayni tutuyorsunuz ondan merit based hosunuza gitmiyor.

merak eden olursa basarisiz oldugunu dusundugum seyleri yazayim

* rusyayla yakinlasip isidin ebesini sikmesini isterdim. sonrasinda suriyeliler ulkelerini yeni bastan kurabilirdi. obama/clinton admininin sicmigini temizler diye umuyordum
    * saglik kanunu basarisizligi
    * secim doneminde dunyanin polisi miyiz deyip, baskan olduktan sonra cogu politikanin devami. dunya polisligi

gercek olan bisey var. ayni sinema salonunda ayni sahneye bakip iki farkli film izliyoruz. keske su rte=trump denkleminden kurtulabilseniz. medya ve cikar baglantilariyla, devlet icindeki partizanlatiya olsa olsa rte=clinton olur.

ama en azindan literally hitler modu gecti.. he is not efficient modundasiniz. 5-6 aya, he is efficient but we don’t like it moduna geleceksiniz yaziyorum buraya.
  • paris anlaşmasından çıkmasını bir başarı olarak görmek mümkün değil.

insanların küresel ısınmaya sıfır etkisi olduğuna inansan bile karbon salınımını azaltan bir uluslararası anlaşmadan en çok karbon salan ülkenin ayrılmasını "her şeyin fazlası zarar" diye ya takdir etmezsin ya da en azından umrunda olmaz.

peki burada başarı nedir? çevrecileri kudurtmak, demokratları hoplatmak falan heralde. en başta dediğime geliyorum topladığı tepki ile başarı ölçümü trollükte geçerlidir, devlet başkanlığında değil.
  • karikatür gibi adam hakikaten
7391 entry daha
hesabın var mı? giriş yap