5358 entry daha
  • "trump 'ruslar olmasin da, ne olursa olsun' derdinde" argümanı çok açıklayıcı değil. niye?

ortada bir soruşturma var ve bu ruslar' ın seçimlere müdahalesi ile ilgili. trump bunu bir çok yöntemle baltalamaya çalışıyor. kabul ettiği anda ruslar' ın başa getirttiği başkan olduğunu kabul etmiş olacak. her şeyiyle bu yüzden saldırıyor. "belki de rusya değildir çindir belki bağımsız hackerdır, böyle bişey olsa bile seçime etkisi yoktur, ama hillarynin emailleri nerede" gibi şeyler zırvalayıp konuyu bir şekilde "nasıl kazandım ama"' ya getiriyor. her konuşması böyle.

diyelim ki rusların elinde birşeyler var ve trump' a şantaj yapıyorlar. böyle bir durumda rus desteğini gizli yürütmesi gerekmez mi?

her rusya sorusunda konuyu seçimlerde ne kadar başarılı olduğuna getirmesi kafasındaki asıl problemi açıklamıyor mu?
  • back to future filminde beef’in piyangodan zengin olan hali.
  • boyle bi bomba olamaz. putin'le konusurken "istihbarat adamlarim rusya'nin secimlere mudahale ettigini soyledi, putin'e sordum, oyle bir sey yok dedi, ben de olmasi icin bir neden goremiyorum" dedi. dun de basin toplantisi yapmis, rusya'nin olmasi degil olmamasi icin bir neden goremiyorum diyecektim" yanlis demisim diye oyle bi sivadi ki. hayir konusmanin butununde soyledikleri rusya'yi olaydan uzaklastirmak uzerine. neden boyle bi sivama yaparsin olm, aptal misin sen? allahtan vatandasi degiliz, egleniyoruz. (bi dk lan!)
  • turkiyede surekli yasadigimiz hayal kirikliginin bir benzeri abdde de gecerli. gidip sictiktan sonra geri donup siviyor. bu bir gercek. gerizekali oldugu da bir gercek. ama adamin tabaninda olusan algi bu sivamasindan sonra "yanlis anlasildi"

ne olup bittiginin onemi yok artik. gerizekali bir blokta algi olusturma yetenegin varsa yeterli. "herkes agzimdan cikan bir yanlisa bakiyor, oyle demek istemedim. fake medya, cadi avi, hersey guzel, ben ulkeyi bir sirket gibi yonetiyorum." bitti.

bu korkunc cehalet ve gerizekalilik sadece abd ve turkiyede degil avrupada da kanser gibi yayiliyor. gelecekten hic umutlu degilim. kendi kendimize sinirlenip surekli hayal kirikligi yasayacaz. buna hazir olalim. bizi fbi falan da kurtarmayacak visnecigim. kurtarsa bile gelen gideni aratacak. gercekleri kabul etmeye baslayalim yavas yavas.
  • saçı boyadır
  • gecen gun ba$kanin bu konular uzerinde konusmama gelenegini bozarak fed'in faiz politikasini elestirmis turuncu. kimden ogreniyor, kime ozeniyor acaba?

https://www.wsj.com/…rest-rate-increases-1532020248
  • oyun oynarken bir amerikalıyla aramızda geçen muhabbeti aktarıyorum.
    usa: trump'ı sevmiyor musun sen de?
    tr: evet.
    usa: o zaman kesin 3. dünya ülkelerinden birinde yaşıyorsun.
    tr: ...

bu arada kendilerini severim.
  • abd’nin eğitimlisi ne der bilmem de trump önümüzdeki aylarda putin’i beyaz sarayda ağırlamak için hazırlıklara başlamış.

arkadaşlar binsakin olun, popülarite yarışması ile yönetici seçiyoruz şurada. mesela önümüzdeki seçimlerde hakkın %51’i gerçekten çok iyi osuran birini çok sevip başkan yapabilir. politikaymış hakmış, eğitimli kısımmış hikaye, delegeyi toplayan başkan olur. amerika demek ki bu, halk konuştu tercihini yaptı.

avrupa’nın doğusu işgal altında, ingiltere’de rus ajanları nörotoksin ile suikastler yapıyor ama amerikan halkı bunların failini yalamakla meşgul. demek ki ciddi bir kültürel çürüme var.

avrupa’mız elbet bunları da atlatacaktır, 2.ci dünya savaşı sonrası pençeleri bağlanmış bir sirk aslanına dönüşen avrupa trump işe birlikte zincirlerinden kurtulacak ve tekrar medeniyetin öncüsü olacak. avrupa’nın ücretsiz eğitimi ve sağlık hizmetleri sayesinde pırıl pırıl yetişmiş olan avrupalı gençler amerikalıları yakında her alanda tokatlayacak.

amerikalılar da bu herife seçimi kazandıran comey’den falan medet umsunlar anca, 2 senedir hep yarın impreach olacak goygoyu yapıyorlar.

(bkz: cem uzana hapis şoku)
6635 entry daha
hesabın var mı? giriş yap