şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
8913 entry daha
 • kesinlikle şu sıralar abd deki tr yi savunan tek kişi. evet, tek kişi. ordaki türklerden bile çok savunuyor. eee tabii babasının hayrına değil.

  1-) abd, tr gibi değil. orada güçler ayrılığı denen menem bir şey var. senatöründen tanınmış kişilere kadar herkes sanki abd tr den çekindiği için çekildi diye bir algı yatatıyor. bizim elemanlar trump ile anlaşmış ama dış güçlerin dışı buna izin vermiyor.

  2-) adam eğer 2.kez seçilemez ise çokça vakti mahkemelerde geçecek. adamın hem taciz, hem kanuna aykırı şeyler hem de maliye ile alakalı hakkında bir ton dosya kapıda adamı bekliyor.

  3-) adam kararını değiştirmemek ve abd deki insanların gazını almak için arada bir iki twit sallıyor. ama hemen yine güvercin twitler atıyor yine. lan bu adam yaptırım konusunda, halkbank konusunda ve f-35 de neler yaptı be. adamın evini (bkz: white house) 30 40 tane senator bastı. ambargo uygulayın tr ye diye. adam yine bizi savundu. (rusyanın kucağına atmamak için vs. tabii ki. babasının hayrına değil tabii ki.)

  şimdi söyleyin bana, melih gökçek bu ülkeye bu kadar hizmet etti mi lan!
 • en iyi demokrat, en kötü cumhuriyetçi'den daha kötüdür, kendisi de bunun en canlı örneğidir.

  2020'de tekrar seçilmesi emin olun bir demokrat'ın seçilmesinden daha fazla hayrımıza.
 • en iyi demokrat ölü demokrattır. o yüzden deli de olsa başımızda nefes alan birinin olması hayrımıza.
 • (bkz: leverage)
 • amerika'nın melih gökçek'i. demokratlar karşısına çıkaracak iyi aday bulamıyor, cumhuriyetçiler daha fazla rezillik çıkmasın diye susuyor, bu böyle sürüp gidecek anlaşılan.
 • bölgedeki etnik/mezhepsel çatışmaları ilkel kabile savaşlarına benzeterek, amerika'nın ortadoğu'ya bakış açısını samimi bir şekilde ifşa etmiş ihtiyar kurt. sizin zirveniz, benim çukurumdur demeye getiriyor. fakat küçücük cüssesiyle koskocaman bir abd'yi adeta keçi güder gibi güden baş kabileci israil'i pas geçerek, başlamış olduğu cümleyi eksik bırakıyor.

  kısacası, huyunu bilmeden suyunda yüzmeye çalışanların boğulma tehlikesi yaşayacağı, egosuna mağlup öngörülemez narsistik bir vaka trump. buna rağmen obama ve hillary gibi pentagon yanlısı içten pazarlıkçı küreselcilerdense, bizim için kabalığı ve sabalığıyla daha ehven-i şer bir isim olduğu da yadsınamaz. baktın olmuyor, o halde bakmayacaksın.
 • deli galiba.
 • son tweeti ile tek süper güç, dünya jandarması abd paradigmasını yerle bir eden, ortadoğu'ya kimyasal silah var yalanıyla girdiklerini söylemiş alışılmışın dışında abd başkanı.

  ''abd, ortadoğu'da 8 trilyon dolar harcadı. binlerce askerimiz öldü. diğer tarafta milyonlarca insan öldü. ortadoğu'ya girmek, verilen en kötü karardı. kitle imha silahları var denilerek ispatlanamayan yalanlarla bölgeye girdik. böyle bir şey yoktu."'

  trump ve arkasındaki sermaye çok kutuplu dünya düzenine geçildiğinin farkında. tek süper güç ve dünya jandarmalığı şeytani politikasının abd'ye çok şey kaybettirdiğine, yıprattığını da biliyor. yakıp, yıkıp savaşarak çekilmek yerine, yıpranan abd'yi iç kalkınmasına ve sorunlarına odaklanmaya, kendi ticaret ve üretimini düşünerek restore olmaya zorluyor. dengesiz ve israil aşığı gibi görünüyor, bazen konuşurken sap yiyip saman s.çıyor ama icraatta k.kore dediler savaşmadı anlaştı, iran dediler milyon dolarlık ihası düşmesine rağmen müdahale etmedi, direndi anlaşma arıyor. şimdi de 40 yıllık kukla devlet planını çöpe atıyor, türkiye'yi kaybetmemeye çalışıyor. dünya savaşı çıkartmak isteyen küresel iblisler ve abd'daki uzantıları çok yaşatmazlar diye korkuyorum, sonu kennedy gibi olmaz inşallah
 • dünyanın en büyük trolü.
  başka bir açıklaması olamaz.
 • sana değil rahip brunson, başpsikopos ayastefanos feda olsun kızıl saçlı yiğidim. sen bi türkiye'ye gel de seni bir güzel ağırlayalım.

  türk dostu abd başkanı.
338 entry daha