şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
10205 entry daha
  • bu neofaşist bir neden değil sonuçtur. 80'lerle birlikte dünya üzerinde tahakküm kuran neoliberal kapitast rejimlerin, demokratik yollardan sürdürülebilme ihtimali kalmadı. ya trump gibi demagog faşist liderlerle hukuku rafa kaldırıp kanırta kanırta kapitalizmin en vahşi yorumunu devam ettirecekler ya da bernie dede bunların köküne kibrit suyu dökecek. demokratik bir kapitalizm mümkün değil.
  • kim benim icin "öngörüsü tutmadi" diyor lan? :)) burdaki uc bes trolun amina koyum ben, adam mi lan onlar? su cahillerle beni bir mi tutuyorsunuz, aşkolsun!

trump ulkenin icine edecek dedik, ediyor iste. ülke yavaş yavaş rusya'ya donuyor, banana republic'e donuyor, daha ne olacak? ben demiyorum bak hakim diyor bugun:

https://twitter.com/…and/status/1228419508546785287

bill barr'in trump kopekligi nedeniyle adalet bakanliginda devrim oluyor su anda, istifa eden edene. bill clinton uçakta adalet bakanıyla buluştu diye kıyameti koparanlar (ki bence bill'in angutluguydu, foxnews iftira makinesine malzeme verdi), bundan bin kat daha tehlikeli isleri yapan trump'a ses cikarmiyor. ne yapti mesela?

roger stone davasinda trump davanın savcisinin değiştirilmesini istedi. ve değiştirildi. olacak is mi lan? dava sürerken, juri suclu bulmuş, hakim kaç yıl hapis yatacağına karar verecek son celsesinde, trump tweet atıyor, "8-9 sene yatması adil degil" diye, hoop davanın savcısı değişiyor ve savcilarin önerdiği 8-9 sene hapis cezası düşürülüyor. bunu uzerine eski savcılar istifa ediyor toptan. adalet bakanliginda yer yerinden oynuyor 3-4 gündür.

sonradan öğreniyoruz ki bill barr trump ile ilgili davaların hepsine kendini sokmuş zorla, brifing istemiş. mesela fbi guiliani'yi tutuklayacak, tutuklayamiyorlar niye? bill barr izin vermiyor. boyle coker bir devlet iste genco. boyle olur bu isler, yavaş yavaş.
    bir gun bakmissin, rusya gibi, turkiye gibi olmus abd. yari demokrasi olmus. yazdık bunlari hep, dediğimiz gibi de oldu. daha ne olacak?
  • abd'nin bagirsaklarini temizleyen başkan.

(bkz: drain the swamp)
  • sözlükte oy kullanılsa açık ara başkan olur, işte durum bundan ibaret. bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, körler sağırlar birbirini ağırlar. dün ne olmuştu unuttum bak bu adam türkiye’nin ekonomisini hedef almıştı, tehdit etmişti hani.
  • aklanmasının ardından tekrar seçilmesine gerek kalmadan ülkemizin dış siyasetini değiştirebilmiş adamdır. (bkz: #101174367)

melhame-i kübra ve ben-i esferle (bkz: rusya) amik havasındaki savaş yaklaşıyor.
38 entry daha