şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
10413 entry daha
  • birazdan beyaz saray önünde bir açıklama yapacaktır.
  • yedi düvele karşı tek başına mücadele veren reis. dik dur başkanım.
  • az önce canlı yayında tüm eyalet valilerinden sokakları domine edecek sayıda ulusal muhafızı görevlendirmesini istemiş, bunun yapılmaması halinde ise kendisinin orduyu harekete geçireceğini söylemiş abd başkanı.
  • ya suraya yalanlarla dolu ucuk kaçık komplo teorilerini girmeyin angut angut rica edeceğim, bu kadar geri zekali olmayin yahu. bak angutun verdigi link:

https://twitter.com/…tatus/1262099195454017537?s=19

bastan asagiya yalan ve yanlış bilgilerle dolu.

yalan 1. ben arastirdim, söyle arastirdim, boyle arastirdim.

hayir yalanci pezevenk, sen internetteki rus trollerin websitelerinden turkceye cevirdin, o kadar. internette yüzlerce trol sitesinde, twitterde vs. var ayni iddialar, bir google search'une bakar.

yalan 2. adrenochrom iyi, nadir bulunan birseydir.

hayır, kotu birseydir. her insanin beyninde bulunur, adrenalinin okside olmuş (yanmış) halidir. ayni sekilde dopaminin ve noradrenaline'in de okside olmuş hali insan beyninde bulunur (dopaminochrome ve noradrenochrome), cok bulunursa hastalığa, hızlı yaslanmaya vs. sebep olur. yani adrenochrom yaslanmaya ve şizofrenini vb. gibi hastalıklara neden olur, gençleşmeye degil.

yalan 3. adrenochrom sadece cocuklarda bulunur.

hayır, cocuklarda az olur, yaslandikca cogalir. okside olmuş element lan, atik yahu atik. üstelik laboratuvarda da üretilir. hayvanlarda da vardır tabi ki. oyle elde etmek icin cocuk korkutup öldürmeye gerek yok yani. 50 uzeri iq'su olan herkes bunları akil edebilir ama burdaki angutlar edemez. niye? angut çünkü. internette gördüğüne inanır.

biraz kafasi calisan su soruyu sorar: bu kimyasal tip deneylerinde vs. kullanılıyor. nasıl elde ediliyor? cocuk mu kesiyorlar?

kullanılması yasak çünkü kafa yapıyor. o kadar. acid, lsd nasıl yasaksa, yıllarca mariujana nasil yasak kaldıysa ayni sekilde. beyne zararlı, insani şizofrenini yapan bir madde, ki bu teorilerine inanan angutlarin boyle maddelere ihtiyacı yok zaten. cok olursa tedavisi icin niacin, b vitamini falan kullanılır(mis).

yalan 4. adrenochrom olmuş kurbağa kalbini attırınca bilim dünyasında yer yerinden oynadi.

olmuş kurbağa kalbine adrenalini de bassan yeniden calisir. elektrik versen yeniden calisir. ama spa'da genclesmek icin elimizi prize sokmuyoruz. niye? alakası yok gençleşme ile çünkü. melih gokcek reis her gece 220 voltu yüzüne dayadigi icin genc kaldıysa onu bilemem.

yalan 5. podesta modesta. yoruldum amk. cakma videolarla desteklenen sacma sapan iddialara cevap yazmaktan yoruldum. podestanin oyle bir videosu yok, wikileaks de yayınlamadı zaten. wikileaks sitesinden icin bakin boyle bir video var miymis...

yalan 6. obama ve bill clinton kucuk cocuk sipariş etmedi. obama'nin bir 2009 superbowl partisi icin taa chicago'dan hot dog sipariş ettigi iddialara vardi, bu pizzagate sevdasından once bu angutlar (basta bu angutlarin bas guducusu alex jones ) bu hot dog hakkında da demediklerini birakmamislardi, "hot dog==male prostetute" diye. wikileaks'te yayınlanan bir emailde elemanın biri o partiye atıfta bulunuyor saka yollu, o kadar. binlerce email icinde bula bula boyle sacma sapan bir bağlantı bulmuşlar, bu gozle ararsan herseyde pedo bulursun. ben anayasayı acayip, orda da bulurum.

ne pizza, ne pizzacı, ne 65000 dolar gercek, hepsi yalan. iddia zaten hot dog lan, ne pizasi?

yalan 7. pizzacinin amblemi ile fbi'in pedo amblemi arasında bir iliski yok, zira pizzacinin amblemi o degil. o, bloktaki baska bir pizzacinin amblemi. ama salla gitsin amina koyum, nasılsa angutlar inanır, o da pizzacı, bu da pizzacı degil mi ahehaheahea:))) aha bak:

https://www.popville.com/…former-besta-pizza-space/

yalan 8. yaslanmayan ünlüler.

yavrum, o kadar parayı spa'lara, kremlere, kozmetik operasyonlara sen de harcasan sen de yaşlanmazsın. her hollywood unlusu boyle, hatta turkiye'dekiler de boyle. o degil de melih gokcek reis de yaşlanmıyor hic, o da mi cocuk kanıyla besleniyor acaba? aheaheha:))) he mi?

yalan 9. 3m şirketi bu ilacı üretiyor.

3m genelde maske, bant vs. üretir, bununla unludur, ilaç ürettiğini hic duymadım. ilaç üreten dev şirketler novartis, johnson&johnson, pfizer vs. gibi sirketlerdir. 3m ilaç üretiyorsa da novartis, pfizer çapında degil.

yalan 10. trump 3m sirketine ilan nedeniyle tavir koydu.

hayir, covid surecinde n95 maske üretimini trump'in istediği gibi artirmadigi icin tavır koydu. trump'in elinde resmi olanaklar vardi, kullanmadı ama tweet etti ergen gibi. olay maske olayı yani, pedoyla iliskisi yok. abd'de n95 üreten tek şirket 3m.

yalan 11. amerika'da her yıl 450.000 cocuk kayboluyor.

yalancıyı siksinler mi? nereye kayboluyor lan? bu kadar kayıp raporu var, sonra %99'u bulunuyor.

bir gun eve gelmeyince aile telaşlanıyor, polise "kayip" raporu cikarttiriyor. sonra eleman eve donuyor, babaya kizmis, istediği arabayı almadı, ya da istediği cocukla cikmasina izin vermedi diye. ayni cocuk bir daha kaçıyor, bir rapor daha, sayıya bir daha ekleniyor. kalan %1'in de sadece 1/6sinin sex'le iliskili kaçırma olduğu düşünülüyor, bunları da yapan zaten bu iftiraları çıkaran rus mafyası. arkanızda mafya olmadan bu islere kalkisamazsiniz zaten.

bu kadar angut olmayin, her yazılana güvenilir kaynaksiz inanmayin lan. ben elli kere verdim bunların kaynaklarını diger entrylerde biraz okumanız olsa zaten ayni seyleri elli kere yazdirmazdiniz. yine de birkaç kaynak vereyim...

kayıp cocuk sayısı: https://www.missingkids.org/footer/media/keyfacts

obama'nin super bowl partisi: https://www.snopes.com/…check/obama-65000-hot-dogs/

adrenochrom: https://en.wikipedia.org/wiki/adrenochrome
  • bugün yaptığı konuşmada, ülkedeki şiddet olaylarına müdahale etmek için binlerce ağır silahlı askeri personeli ve güvenlik gücünü görevlendirdiğini duyuran abd başkanı.

an itibariyle beyaz saray’dan çıkıp yolun karşısındaki bir kilise önünde elinde incil ile poz vermiştir.

görsel
  • asker hamlesi, 2 türlü bitecektir.

1) kendisinin siyasi ölüm fermanı olacaktır. bu durum protestolar dinmez ve çok daha fazla şiddet ile bir çok ölümü beraberinde getirirse

2) çok kudretli bir hale gelecektir. hiç bir eyaletin yapamadığını yapıp, kısa sürede kontrol altına alması durumu ile. abd'liler genelde korkak arkadaşlardır, bu yönleri ağır basarsa, trump "gücünü hissettirmiş ve isyanı tek hareketiyle bitirmiş" bir lider olarak anılacaktır.

peki daha bilge ve abd'yi yüceltecek hamle ne olacaktı? "asker sokağa inecektir, fakat sadece yağma vb. durumlarda müdahale edecektir. barışçıl protestolara kapımız sonuna kadar açıktır, ama şiddet kullanana misliyle karşılık verilecektir" tarzı bir söylem.

bu durumda hem yağma peşinde koşan sözde protestocuları köşeye sıkıştırmış olacaktı, hem de abd'nin "özgürlükçü" imajından sapmamış olacaktı. harbiden de mesela kent meydanında yürüyenlere göz yumup şiddet gösterenin tepesine binip servis etseydi de kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu.
  • başlığın duayeni olarak bir gözlemimi paylaşmak istiyorum:

normal zamanlarda bu başlığı bir gerizekalı mıknatısı olarak görürdüm. bir kaç aklı başında yazar dışında saçma sapan şeyler yazan insan dolu bir başlık.

trump gündeme düşünce bir anda yazı sayısı uçuşa geçti. nerdeyse herkes gelip bir şey yazıyor.

ortalama yazar zekasının bu başlığı takip edenlerden daha az olduğunu farketmemin şokunu yaşıyorum.

sonuç: çok boş bir nesil geliyor. bomboş. mantığı, anlatımı, duruşu her şeyi sakat bir yazar ordusu.

akp' nin meyveleri olgunlaştı tam olarak galiba.
  • ust edit:
    görsel
    görsel

10 usc ch. 13: insurrection act ve federal guard'i duzenleyen 10 u.s.c. § 12406 su anda eyaletlerin kullandigi national guard'lari trump'in kendi komutasi altina almasina izin veriyor. konuyla ilgili ingilizce tweet zinciri twitter kanunlar da burda bkz. 2 bu kanunlara dayanarak ordu yurt icinde en son 1992 yilinda kullanilmis ve o zaman, buyuk bir tepkiyle karsilanmis. insanlar cok rahatsiz olmus. ordu bu sekilde kullanildiginda, gorev yaptigi eyaletteki polisle ayni kanunlara uymak zorunda ve bu kanunlari ihlal ettigi takdirde, polisle ayni cezayi aliyor. national guard yerel polisten ustun degil, ikisi de ayni seviyede. bu aciklamalari yapan kisi bir hukuk profesoru.

sirf kilisenin onunde fotograf cekilebilmek icin o sokaktaki gostericilere biber gaziyla mudehale ettirmesi de cok cig bir hareketti, gerci bu embesilden daha iyisi beklenmez.

ilave: kilisenin piskoposu cikmis simdi cnn'de konusuyor, trump'in kilisenin onunde elinde incille fotograf cektirmesinden cok rahatsiz olmus. yanan bina yeniden insa edilir, bizim ulke olarak sarmamiz gereken cok daha derin yaralarimiz var diyor.
  • abd tarihinin gördüğü en dominant başkandır. bu protesto sürecinde kendisine destek veriyorum.

amerikan halkı aptal bir halkın önde gideni ve bu protestolar tam bir sürü psikolojisi haline dönüştü. sokağa çıkan insanların yarısı beyaz ve bunların çoğu anarşist bir biçimde, boş korona günlerinde sırf eğlence olduğunu düşünerek ortalıkta ordan oraya koşturuyor. insanların arabalarına, evlerine, işyerlerine zarar vererek hasar çıkartıyorlar. bunları yapmak aptallıktan başka bir şey değildir. geçenlerde bir video gördüm; şehrin ortasında polislerin atını çalmışlardı ve millet bununla eğleniyordu, polisler de atı çalanı kovalıyordu.

bunu yapanlara sert bir muamele uygulanması gerekir ki trump da en yakın zamanda askerleri şehirlere indireceğini açıkladı. yerel yönetimlerin yetersizliğinden bahsetti. zaten o askerler sokakta gözüktüğü an o aptal halk çil sürüsü gibi dağılacaktır.
  • iki fotograf arasindaki 7 farki bulunuz *
354 entry daha