şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
11545 entry daha
 • bu gidişle başkanlığının son gününde azledilecek sarı fırtına. gidişi de başkanlığı gibi sıradışı. görev süresi zaten 20 ocak'a kadar olan bu adamın azledilmesi konuşuluyor. zaten bitecek görevi, uğraşmayalım demiyor kimse. enteresan gelebilir ama değil. bir daha kimse bu icraatlere cüret etmesin diye uğraşıyorlar. böyle giderse joe biden durduk yere 47. başkan olacak. mike pence de en kısa başkanlık süresi rekorunu da william henry harrison'dan devralır.

  devir teslime de katılmayacak. başkanlık makamının önemli olduğu 20. yy'da örneği yok bildiğim kadarıyla. 19. yy'da başkanlık makamı o kadar önemli değildi zaten. en son ikinci başkan john adams kadim dostu* ve başkan yardımcısı thomas jefferson'un yemin törenine katılmamış 1801'de. tarihte başka varsa yeşillendirin de editleyeyim.
  edit: `@siber cicek` uyardı: andrew jackson, ulysses s. grant ta katılmayan başkanlar.

  senato'nun azil oylamasını 19 ocak'tan önce yapamayacağı açık. yetişmiyor, imkanı yok. e 20'sinde de yemin töreni var. tüm kongre capitol'un arka bahçesinde olacak doğal olarak. hani sabah belki bahçeye çıkmadan şunu bi azledelim de öyle çıkalım derlerse o başka tabi. her halukarda görülmemiş bir hafta bekliyor abd'yi.
 • mcconnell senatoyu impeachment sorgulamalari icin toplamayacagini acikladi. gorev suresi tamamlanmadan bir sey cikmaz bundan artik. biden'in ilk 100 gunu nasil olacak, bu adamin azledilme sorgulamalari ne kadar uzun surer her sey havada.

  biden'in gelisini yavaslatmak icin yaptiklari belliydi fakat adamin ilk 100 gununde de senatoyu bunlarla mesgul edecek.
 • azledildi deniyor.

  edit: ben de duvar gazetesinin yalancısıyım
  https://www.gazeteduvar.com.tr/…-oldu-haber-1510204

  edit 2: pardon henüz azledilmedi. daha senato onaylamamış.
 • azledilme süreci onaylandı sarı reizin. bu ikinci mi oluyormuş neymiş.
  faka bastın dostum.
  yargılanıp hapise düşmezse iyi yatıp kalkıp dua etsin.
 • abd'de "ayaklanmayi kiskirtmak sucu ile impeach edilmis baskan sifatini" kazandi.

  her yone ile sahsina munhasir bir insan. bir an once tvlerden ve hayatimizdan siktir olup gitmesini dort gozle bekliyorum.
 • devrik amerikan peruğu.
 • an itibariyle abd tarihinde ilk kez iki defa impeach edilmiş başkan olma sıfatını kazanan sarı pipi.
 • bravo, yine tarih yazdın orospu çocugu.

  tanım: deli
 • amerika tarihinin en zor ve ölümcül geçen günlerine denk gelmiş başkan. şanslı bir milletin kara talihi olmuş ve azledilmiş lideri.

  (bkz: murphy kanunları)
 • adama başkanlık yaptırmadılar ki zaten amk. her konuda set çekildi önüne. almaya çalıştığı kararların yarısından fazlası onaylanmadı. 23 nisan’da koltuğa oturtulmuş gibi bi başkanlık yaşadı resmen ve fiilen.
47 entry daha