7920 entry daha
  • eğer abd süper güç olmayı sürdürmek istiyorsa çin ile ilgili ciddi yaptırımlar yapması lazım. ben ufak çaplı askeri operasyon bile bekliyorum. özellikle hong kong ile ilgili bir patlama kesin bekliyorum. bir de ekşici arkadaşlar bu adam salak falan değil. öyle düşünüyorsanız kendinize dikkat edin.
  • twitter'ı kullanma biçimi beni çok eğlendiriyor. normalde bir devlet başkanının twitter'dan arada bir tırıvırı resmî konular hakkında açıklama/yorum ve özel günlerde de kutlama yapmasını beklersin, onda da kati suretle diplomatik bir dile riayet ederler çoğu zaman. trump ise twitter'ı amacına uygun biçimde mikroblog olarak kullanıyor, aklına geleni paylaşıyor takipçileriyle, atıp tutuyor, bazen de bildiğin dış politikaya yön veriyor tamamen twitter üzerinden. tayyip'in çıkıp ulusa seslenerek açıklayacağı bir olayı twitter'dan yazarak duyuruyor muhatabına. bir reality show sunucusuna da işte bu yakışır.
  • bu sefer de hong kong üzerinden çin’e saldırıyor. ortamı germeden günü güzel geçmiyor.
  • bugün herkesi fena trolleyen büyük başkan.

dün, çin hakkinda basin toplantısı yapacağını duyurdu. dun borsa hemen düştü, panik satışları başladı. bu sabah da ""china" twitini atinca borsa 300 puan daha düştü. piyasalar it gibi titremeye başladı. trump bu, kudretinden sual sorulmaz! o yaparım der ve yapar!! şu anda yeryüzündeki en kudretli insan. allah'ın bütün özelliklerini taşıyan tek kişi.

kenan doğulu'nun yaparım bilirsin şarkısı arkada çalmaya başladı. acaba birkaç hisse alsam mı diye düşündüm ve hemen o anda 2 hisse kaptim... aslında bugün alım yapmayacaktim ama fiyatlar cazip geldi.

toplantı başladı... herkes nefesini tutmus... bekliyor... ve cin'e yaptirim filan yok!. borsa dakikalar içinde -300'den +50'lere geldi. yine kenan dogulu'dan "qandırdım" şarkısıyla programı bitirdi. hastasıyız kendisinin.

seviyoruz seni sarı reis!!!
  • son zamanlarda yaptıklarına bakınca, nixon 2 olma yolunda diyeceğim ama kasım'da tekrar seçilme şansı yok.
  • yine güldürmüştür.*

link
  • trumpla ilgili buyuk bir ironi var:

abdye gocmen olarak gelen ve vatandasligi aldiktan sonra trump destekcisi olanlar

hatta trumpdan ziyade cumhuriyetci baskan destekcisi diyeyim. zaten trumpin suresi bitene kadar vatandas olamam matematiksel olarak, ama buyuk konusmayayim umarim bir gun cumhuriyetci bir lider abd baskaniyken ustteki dusunen gruptan biri olmam. demokratlar sudan cikmis ak kasik degil, ama abdde gocmenlik konusunda cektigim zorluklarin ustune bir cumhuriyetci adayi desteklersem kendime buyuk ayip etmis olurum
  • temmuzun sonundaki g7 zirvesinin yüz yüze yapılması için liderleri aramış, merkel söz veremeyeceğini söylemiş. bu taktikleri bir yerden gözüm ısırıyor ya. oysa kazakistan'ı, azerbaycan'ı, putin'i, maduro'yu arayacaktın be.
  • dün göstericiler beyaz saraya yürümüş cia de bunu korumuş. bu yaşadığı aksiyonu çocuk zekası ile anlatıyor:

https://twitter.com/…tatus/1266711221191020544?s=19

gizli servisin silahları ve köpekleriyle içeri girenlere nasıl zarar verilir bunun fantezisini yapmış paylaşmadan duramıyor. bakalım twitter buna da müdahale edecek mi?

edit: şu başlık altında okumak çok daha olayın vahametini ortaya koyuyor:

https://twitter.com/…tatus/1266723530076499970?s=19
4089 entry daha
hesabın var mı? giriş yap