şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • (bkz: şizofren)

  sabah dediği öğlen dediğini, akşam dediği gece dediğini tutmayan abd başkanı.

  yalnız ben bu elemanın açığını buldum.

  içinde "obama'yı eleştiren" bir cümle olduğunda yüzde yüz destekliyor. o yüzden türkiye suriye konusunda cümlelerini kurarken "obama"nın ismini geçirmeli. misal:

  - "biz türkiye olarak, obama'nın desteklediği terör unsurlarıyla mücadele ediyoruz"
  - "biz türkiye olarak, obama'nın silahlandırdığı, bölgeye ve tüm dünyaya terör ihraç edecek olan terör unsurlarıyla mücadele ediyoruz."
  - "biz türkiye olarak, obama'nın izniyle suriye'nin verimli tarım arazilerinde uyuşturucu yetiştiren, dünyaya ve avrupa'ya uyuşturucu ihraç eden terör ve suç organizasyonlarıyla mücadele ediyoruz."
  - "biz türkiye olarak, obama'nın desteği yüzünden insan kaçakçılığı yapan terör örgütleri ile mücadele ediyoruz."
  - "biz türkiye olarak, obama'nın desteğiyle bölgede etnik temizlik yapan ve despot yöntemlerle yerel halkı bezdiren teröristlerle mücadele edip, suriye'nin teröristler tarafından işgal edilen bölgelerine demokrasi ve özgürlük getirmek için çalışıyoruz."
  - "biz türkiye olarak, obama'nın beyzbol sopasını obama'ya monte etmek için mücadele ediyoruz" denmeli.

  trump rt eder, över, hemen üzerine atlar, savunur... adam demokratları ve obama dönemini eleştiren her şeye koşulsuz destek veriyor.

  ciddi ciddi bu taktik uygulanmalı.

  hatta sadece suriye meselesinde değil, f-35 meselesinde, obama döneminden beri var olan örtülü silah ambargosu meselesinde vb. bu taktik uygulanmalı.
 • kendisi orta yollu biri ve erdoğan a gizli sempati duyuyor. sırf ibneliğine tehdit ediyor iç seçim malzemesi yapmak için.
 • bir öyle bir böyle konuşan ayarsız, dengesiz, ciddiyetsiz herif. gerçek bir amcık hoşafı
 • bu amk manyağı en büyük şaban filmindeki sarhoş olunca şaban'ın en büyük dostu olan ama sabah ayılınca şaban'a siktir çekip tanımamazlıktan gelen zengin orospu çocuğu gibi 5 dakika önce bizi övüp 5 dakika sonra tehdit ediyor.
 • kürtler bize 2.dunya savaşında destek olmadı derken son derece haklı olan lider. burada neyi anlamadınız çözemedim. demek istediği şu " bize en zor zamanlarımızda türkiye destek oldu suanki yaygara kopardiginiz ve yüce türk ordusuna silah dogrultma cüretini gösterenler değil. koreden portekize kafkaslardan afrikaya kadar türk ordusun dünyada insanlıgin basi her derde girdiğinde insanlığa huzur ve barış getirmek adina sorumluluk aldığı gerçeğini en azindan biliyor.
 • "you have different factions in there, again. you have pkk, that's a different faction, and they worked with us. it's a rough group but they worked with us."

  bravo trump. adam çığır açtı gerçekten. skandala gel. eyvallah hepimiz biliyoruz da, abd başkanı terör listelerinde olan bir grupla birlikte çalıştıklarını söylüyor ve dünya dönmeye devam ediyor.
 • şu son 2 günde attığı saçma sapan tweetlerden sonra normal olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. yaptığı şeyin adı dış politikaysa sıçayım o politikaya. tam bir yavşak.
 • dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş derecede yanar döner olan ve siyasette güvenilmezliğin kitabını yazan politikacı.
 • kesinlikle amerika yerine türkiye gibi bir ülkede doğmak isterdi diye düşündüğüm çakma rte dir.
  amerika'da "bağımsız yargı, basın özgürlüğü" vs diyerek üzüyorlar reisi,
  keşke burada doğsaydı,
  üstelik bu adamı çizmek ülkede ki karikatüristler için daha eğlenceli olurdu diye bir fikrim var, bence keyifli;