• birisi artık "eyyyy amerigaaa" diye hönkürürse, diğer artık "yo, turkey, who the fuck are you?" gibi diplomatik dille yanıt gelir.
  • iki aykırı siyasetçi.

ama nasıl bir olay ise, ülkede erdoğan'ı destekleyen, seçimden galip çıkınca ağzı kulanlarına varan tipler, amerika'da trump koyunca çocuğu, "ama amerika demokrasi islamifobia ühühüüüü" diye zırlıyorlar.

ulan sen kendi ülkene baksana, en azından adamlarda bi kuvvetler ayrılığı var, bi demokrasi anlayışları var, senin benim neyim var? bizi artık yasa bile koruyamıyor amk otur kendine ağla sen ama sen kendine neden ağlayasın, güzelce yalamaya devam edersen ne de olsa sana birşey olmaz değil mi?

ha clinton gelse ne olacaktı? hiç bir bok olmayacaktı, senelerdir amerika nasıl yönetiliyorsa öyle yönetilmeye devam edecekti. trump geldi en azından biraz eğlence olur rutinden çıkar amerikan siyaseti.

trump mı hillary mi derseniz ikisinin de ta amk!

amerikan seçimlerinden sana ne ?
    diyenler ise tamamen haklı. dolarım yok bi bokum yok, amerika'da yaşamıyorum ama burada yıllardır ülkenin anası ağlarken ses çıkarmayanlara kızdığımdan yazıyorum bunu!

trump trübünlere oynuyormuş ama o vaatleri yapamazmış....
    ulan aynısını daha üç gün önce idam polemiği için yapmadık mı rezil herifler?
    şu ntv her seçimde beni geriyor ya , türkiye seçimlerini geçtim amerikan seçimlerinde bile adilik diz boyu.
  • first ladylerin yanyana iki fotosuyla sona erecek kıyaslama.
  • trump zengin biri olarak siyasete girmiştir.
    tayyip siyasete girdikten sonra zengin olmuştur.
  • trump üniversite mezunudur. tayyip erdoğan bilmiyoruz.
  • bu kadar tesadüf olur mu bilmem ama kimse yazmamış..

"trump" ve "tayyip" --> ikisi de "t" ile başlayıp "p" ile bitiyor.

birinin adı diğerinin soyadı olsa da "donald" ve "erdogan" fonedik ve harf olarak oldukça benzer. "d.o.n.a" ortak harfler.

first lady'ler "emine" ve "melanie" yine benzer şekilde e,m,i,n,e harfleri melanie içinde de mevcut hatta ikisinde de "e" ikişer tane olmak üzere ve fonetik olarak yakın isimler.

ikisinin de ikişer kızı var. trump'ın 3 tayyipin 2 oğlu var. en ufak çocukları hafiften zeka küpleri (!) ve isimleri b ile başlıyor. (bilal vs baron)

eminim biraz daha araştırılsa bunun gibi birçok ayrıntı ortaya çıkacak. ürktüm şahsen.

söylemleri ile ilgili birçok şeyden bahsedilmiş zaten ama ben de katkıda bulunayım.

medya
    erdoğan: “hadi bakalım bbc, bunu da gizle; cnn, bunu da gizle; reuters, bunu da gizle… günlerdir yalan haberler ürettiniz.”
    trump: “siz yalan haber üretiyorsunuz. bakın bu çöp, resmen çöp. çöp gazete.”

herkes
    erdoğan “ben 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağım.”
    trump: “söz veriyorum ki her amerikalının başkanı olacağım.”

tanrı
    erdoğan: “korkma, çekinme, üzülme allah bizimle beraber.”
    trump: “ve en önemlisi tanrı tarafından destekleniyor olacağız.”

internet
    erdoğan: “sosyal medya toplumun ve toplumların baş belası.”
    trump: “internet yüzünden insanları kaybediyoruz. onlarla konuşmamız lazım hatta belki de bazı yerlerde interneti yasaklamamız lazım. şimdi birileri ifade özgürlüğü diyebilir…”
    erdoğan: “neymiş ‘basın özgürlüğü’. ne basın özgürlüğü ya? böyle basın özgürlüğü olur mu?”

erdoğan “türkiye’yi şahlandıracak yeni bir anayasa yazmalıyız. türkiye’nin şanına yakışır bir sistemi inşaa edeceğiz.”
    trump: “amerika’yı yeniden güçlü, gururlu ve güvenli kılacağız. amerika’yı mükemmel kılacağız.”

nato
    erdoğan: “bugün el bab operasyonumuzda ne nato’nun ne müttefik ülkelerin en küçük bir desteğini almadık.”
    trump: “nato eskidi, 60 yılı aşkın birçok ülkede var ama terörizmi bitiremiyor.”

altyapı
    erdoğan: “niçin batı bizi kıskanıyor? işte bu barajlardan, yavuz sultan selim köprüsü’nden, marmaray’dan, metrosundan, tünelinden dolayı.”
    trump: “milletimiz için yeni yollar, otoyollar, köprüler, havaalanları, tüneller, demiryolları yapacağız.”

merkez bankası
    erdoğan: “dünyada herkes inerken bizim merkez bankası sağ olsun olduğu yerde duruyor. şimdi diyebilirler ‘merkez bankası bağımsız’, ben de bağımsızım.”
    trump: “bence merkez bankası çok politikleşti.”

kimsesizler
    erdoğan: “kimsesizlerin kimi olarak çıktık, sessiz yığınların sesi olarak çıktık.”
    trump: “ülkemizin umursanmayan kadınları ve erkekleri artık gözardı edilemeyecek.”

milli irade
    erdoğan: “işte bugün sabrın selamete erdiği gündür, bügün mazlumun ahının aheste aheste çıktığı gündür.”
    trump: “20 ocak 2017 halkın kendi kendini yönetmeye tekrar başladığı gündür.
  • ikisi de inşaatı çok sever.

birisi meslek olarak inşaatçı diğeri başkasına yaptırarak komisyonunu alır.
    ikisi de kupon arazileri iyi bilir.
  • ikisi birbirine benzer, karıştıkları rezalet ve skandallardan daha da güçlenerek çıkarlar çünkü en çok popülizmden beslenirler. böyle adamları rezalet haberleriyle yıkamazsın... dedim bak gördün mü şimdi ne oldu? (bkz: #63362829)
  • ikilinin bu haftaki performanslarına bakalım.

biri egzozuna t-shirt tıkamak suretiyle tankın durdurulabileceğini iddia ediyor.

diğeri de meksika sınırına yapmak istediği duvarın üstünden atılacak uyuşturucu torbalarının milletin kafasına düşmesi ihtimaline karşı duvarı şeffaf yapmayı öneriyor.

tanım: haftayı berabere kapatan versustur.
hesabın var mı? giriş yap