şükela:  tümü | bugün
  • esrarengiz durum. almanya başbakanından kuzey kore liderine kadar dünya üzerinde fırça kaymadığı lider ve yönetim kalmayan sayın trump'ın erdoğan'a karşı ağzını açmayı bırak onun hakkında hep sevgi dolu cümleler kurması ülkemiz adına sevindirici diye düşünümlüyorum.
  • dünya liderine olan saygıdan ötürüdür...

karşısında dünya liderimizi görünce korkmuştur..
  • dış mihrakların adamı olduğu için olabilir.
  • trump kriterlerine uyduğu için olmasın. trump fırça kayıyor ise nedeni istediklerini yapmadıkları içindir. her dediğini yapan birine neden fırça atsın ki?
  • bunun aksi olsa

"bir tek tayyip onun istediğini yapmıyor da ondan!!"

diye ortalarda dolaşacak milyon tane çomar tanıyorum.
  • dış basını takip etmeye çalışan birisi olarak doğal afet, büyük askeri operasyonlar, ve terör saldırıları hariç onlarda pek gündem oluşturmadığımızı söyleyebilirim.

bu aralar mısır püskülü saçlı reisin bizzat takip ettiği konular nato üyesi ülkelerin askeri harcamalarını artırmak (iki katına çıksın istiyor, angela abla ile arası bundan biraz bozuktu ama dün düzelttiler), çin'in ihracatını düşürmek, ve kuzey kore ile anlaşmak (ki reis halletti bunu). diğer gündem maddelerini yardımcıları takip ediyor, arada toplantı olunca mısır püskülü saçlı reisi bilgilendiriyorlar işte oda "nasılsınız? iyisinizdir inşaallah. çocuklar bana bilgi verdi. iyi gidiyor. hadi koçlarım böyle devam edin." modunda 30dk konuşup rolünü tamamlıyor.

ek not: zaten mısır püskülü saçlı reis bizzat ilgileniyorsa ortada yardımcılarına bırakmak istemeyeceği kadar büyük bir sorun var demektir. bizde ne almanyayız (kendi gücü dışında avrupa birliğinin de facto lideri, toplam 27 ülke-ingiltere hariç), ne de çin, ne de kuzey kore gibi elimizde nükleer bomba-arkamızda çin var. vallahi çok pis girer söyliyim. ortada sorun yokken bile ziyaret edeceği ülke liderlerini gerdiğini okuyorum. adamlar ne yapacaklarını şaşırıyorlar. aklından geçeni filtreden geçirmeden söyler. tarzı belinde silahla dolaşan müteahhit tarzıdır. inşaatına, işine mani olursan...
  • acı gerçek :

türkiye, abd başkanının sinirini kaldıracak kadar önemli bir gündemin konusu olmadığı için.

bakmayın buradaki efelenmelere, aynı tavır resmi olarak gösterilmiyor. hatta resmi temaslarda türkçesi ayrı, ingilizcesi ayrı açıklamalar yapıldığını biliyoruz.
  • ortamlarda haşlamadı dersin kim bilecek