şükela:  tümü | bugün
 • ekte görüleceği üzere :

  tık
 • tanım: ortalık karıştıracak açıklama
 • öyle bir adam düşünün ki her dediği doğru olsun.
 • l.a de yaşayıp trump’a hem ırkçı hem dickhead diyebilmek. orda silivri soğuk değilse demek.
 • bu doğrucu davut tavrı ile önümüzdeki dönem yeniden abd başkanı olacaktır.

  adam politik doğruculuk sünepeliğine asla bulaşmadı.
 • trump düşmanlığını bırakabilirseniz sonuna kadar doğru olduğunu göreceksiniz.

  sars ( bu virüste corona virüs tipinin bir çeşitidir ) virüsü de çin’ de bulunan sokak hayvan pazarları yüzünden çıkmıştır. dünya sağlık örgütünün uyarılarına rağmen bu pazarlar kapatılmadığı için dünyanın başına şu anki corona virüsü bela olmuştur.

  hatta daha bomba kısmı çin’ in wuhan da başlayan salgından sonra ülkede bulunan hayvan pazarlarını geçici olarak kapatması ve dünya sağlık örgütünün çin’ e baskı yaparak tamamen kapatmasını istemesidir.
 • kendi başlığıma bakınız vereceğim birazdan. bence bakınız.

  trump ‘çin virüsü’ diyerek hedef şaşırtıyor.
  bunun böyle olmadığını dört işlemin farkında olan herkes idrak edecektir.

  corona virüs’ün amerika kaynaklı olma ihtimali
 • yetmez ama evet dediğim tweet'tir. bir de şu çin'i sikip atsa aşırı memnun kalacağız. şerefsizlerin yedikleri boklar yüzünden bütün ülkeler çaresizce çırpınıyor şu an.
 • adam haklı yalan mı? güney kore'ye gittim biliyorum, japonları da iyi tanıyorum aynı evde yaşadıklarım oldu temiz asil insanlar, yiyip içtiklerine dikkat ediyorlar ve genelde de deniz ürünleri yiyorlar ancak bu sikik çinliler böyle mi bok olsa yiyor pis pezevenkler. han çinlisi olan aynı ırktan tayvan halkı avrupalı gibi yaşarken bu çin'dekiler bok içinde yaşıyor yemek kültürünü siktiklerim.

  edit: virüs ortadoğu kaynaklı olunca başka, avrupa kaynaklı olunca başka, asya kaynaklı olunca başka adlandırılıyor. (bkz: oryantalizm)
  mers-cov'un açılımı: middle east respiratory syndrome virus (ortadoğu olunca middle east virüsü)
  sars-cov'un açılımı: severe acute respiratory syndrome virus (asya olunca severe acute virusü)
  esasenwuhan virüsü ya da çin virüsü olan şeyin adını önce ayıp olmasın diye 2019-ncov yaptılar, sonrasında covid-19 olarak güncellediler, şimdi ise sars-cov-2 olarak adlandırdılar. ispanyol gribinin adını da avrupalı ispanyollara ayıp olmasın diye h1n1 olarak değiştirmişlerdi. sikerim sizin çin hassasiyetinizi amk yavşakları adı çin virüsüdür o kadar.
 • bir domalt trump sözü.
  acıma yoksunu zengin bencil bir kişiliğin sözü. aynı adam bir şirkete, yaptıkları aşı sadece amerika’da kullanılsın diye 1 milyar dolar öneren kişi.

  ama çin’e kanırtmakta bu sefer haklı. her türlü pislik bu ibnelerde. yemeyin yarasa, çekirge, köpek, bok böceği vesaire. amına koydunuz sağlığın, dünya ekonomisinin, işin gücün.