şükela:  tümü | bugün
  • donan evsize "dogal seleksiyon var diyen ateist" yobazin beyninde oldugu surece sorun yok. o yobazin beyninde sorun oldugunu zaten biliyorduk, yeni bir sey degil.

kendi uydurdugu seye kendi inaniyor, onun uzerinden karsisindakine saldiriyor adam lan. valla cok acaip.
  • donan adama "aman neme lazim, sonra cehennemde beni yakarlar" diye yardim eden adamin [ki ben onun vicdaninin orta yerine sicayim cok afedersiniz] lakirdisi. ilerde sorumlu tutmayacaklarini bilse donup gidecek, yuzune bakmayacak bir de bununla ovunuyor.

bu adamlarin eline dussek neler olacagi bu sayiklamalarindan belli, bir de baskalarina bok atiyorlar utanmadan.
  • evrim ile sosyal darwinizmi karıştıran beyinsizin hayalidir.
  • ateizmin yazılı olmayan kurallarını uygulayan sevgi kelebeği ateisttir. allah rahmet eylesin bile diyemez, dese dese o da çok zorlarsa kendini ışıklar içinde uyusun der.
  • bu lafı söyleyen, donan evsiz kişi içki içtiği için yardım da etmeyecektir. ya da içkiyi bırakırsan, tövbe edersen yardımı alırsın diyecektir. e ne oldu şimdi, dinen seleksiyon mu oldu?
  • ben ateist ya da agnostik halimle insan-hayvan çok canlıya yardım etmeye çalıştım. hatta kaldığım evimin önündeki tarikat ehli bir abi ve eşi tarafından manzarayı kapatıyor ve arabayı lekeliyor gerekçesiyle kiraz ağaçları kestirilirken orman bölge müdürlüğüne dilekçe bile verdim (daha doğrusu ağaçlar kesildikten sonra şikayet ettim) tabii bir işe yaramadı, orman bölgenin konusu değilmiş. neyse, ahirette bonus inancın olmasaydı sen de aynısını yapar mıydın diye sormak istediğim kişidir. cevap evetse bunun (iyiliğin, ahlakın) dinle ilgisi olmadığı ortaya çıkacak; hayırsa yandı gülüm keten helva. sırf güçlü bir varlık korkusu ve ödül saikiye iyi bir insanmış gibi davranmak nasıl bir ahlaki çelişkidir?
  • evsize "evime buyur" demis, ancak manipulatif medya tarafindan "evsize evrim var diyen ateyizt" olarak lanse edilmis de olabilir.

bu arada: musluman muhafazakar guclu bir cogunluk ile yonetimde iken (tum bakanliklar vs vs), nasil oluyor da "donan evsiz" diye birsey olabiliyor? diyanet isleri uyuyor mu mesela?
  • dinin, dincilerin kapitalizmin en büyük destekçisi, kankitosu, yalakası olduğu günümüzde -yoklan tüm zamanlarda böyle zaten- bunun gibi bir cümleyi bir ateist kurmaz. tanıdığım hiçbir ateist bu kadar aşağılık bir cümle kurmaz.

ama böyle şeyler diyecek milyarlarca dinci tanıyoruz hıhım. ahlak yok amk. çok çok çok azınlık olan gerçek dindarları tenzih ederim.
  • ateistlerin kafalarından geçen şeytanlıktır. ayrıca evsizlerin üzerinden kaykayla atlayan ateistler gördüm, fantastik.