şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanlarda dinlediğim en güzel şarkı olmasını geçiyorum otuz beşinci tekrarında bile heyecanlandıran bir sona sahip , sözleri , beyefendinin o içimi acıtan sesi , gerçekten bütün kelimeler açıklarken çok sakil duruyor , tekrar tekrar dinlemek ve bağırmak lazım .
 • http://www.salon.com/ent/audiofile/ adresinde gunun parcasi.
  dinleyin, o sesin ruhunuzu alip goturmesine izin verin ve geri donmek zorunda kalana dek tekrar dinleyin.
 • (bkz: kundante)
 • öldürür insanı..
  girişteki o vokalin güzelliği mi, finaldeki solo mu yoksa öncesindeki vokal mi daha güzel diye gidip gidip gelir aklın dinlerken..
  aklının gidip gidip gelmelerinin nedeni aslında bu kararsızlık değil, seni o 7 dakika 23 saniye boyunca esir alan dondante'nin ta kendisidir, bütünüdür..
  ve bence; 'ölümün usul usul geldiği o güzel an' varsa, 7.23'te hissettiğim şekilde beni bulmalıdır, öylesi eminim güzel olur..
 • sözleri ise şöyledir deyip geçiştirmek istiyorum zira üzerine düşünüp hafızayı yoklaması bile tahrip gücü yüksek etkilere sahip şarkıdır:

  in a dream, i saw you walkin'
  like a kid alive and talkin', that was you
  in the classroom, you were teachin'
  on the streets you were policin' that was you

  to the one i now know most
  i will tell them of your ghost like a thing that never, ever was

  and all that ever mattered
  will some day turn back to batter like a joke
  behind thin walls, you hid your feelings
  takes four legs to make a ceilin' like a thing

  in a dream i saw you walkin'
  with your friends alive and talkin', that was you
  well i saw it in your movements
  and even though you never knew it, well i knew

  just how sweet it could be
  if you'd never left these streets

  you had me worried, so worried that this would last
  you had me worried, so worried that this would last
  but now i'm learning, learning that this will pass
  but now i'm learning, learning that this will pass
 • sözde ego devrimi.
 • sadece sonu için dinlenir. öyle acı bir sonu vardır ki, zaten daha farklı bir baş düşünülemez.
 • çok fena bir şarkı bu. içinde tüm zamanların en büyük plot twistlerinden birini bulunduruyor. sözleri, notaları falan yazılırken spoiler ibaresinin içine almak lazım, belki dinlemeyenlere hiç anlatmamak, bir gün bir yerde tesadüfen karşılarına çıkmasını ummak lazım. z albümüne inanılmaz bir kapanış yapıyor oluşunu geçtim, herhangi bir albümün sonu için daha güzel bir şarkı olabilir mi, emin değilim. çok fena.

  şöyle de bir canlı kaydı var. o da çok fena.
 • bir my morning jacket şarkısı. hemen loop'a aldırmak konusunda bir sıkıntı çekmeyenlerden. bir başlandığında bırakılamayanlardan. o kadar iyi ki asla unutulamayan eski sevgili gibi falan bir benzetme yapabilirim, yapabilirdim fakat yapmayacağım. öyle bir şey işte.
 • uzun süredir dinlenilmeyip de bir anda bir playlistten fırladığında etkisi çok daha uzun süren, insana acı çekmeyi sevdiren, gerçekten olağanüstü bir my morning jacket parçasıdır. bazı live versiyonlarında elemanımızın detone olduğu anlar da vardır, yine de öyle bir parçadır ki, yadırgamazsınız. güzelliğine kapılıp acılarda kavrulur, 7 dakika bitip de dünyaya geri döndüğünüzde bir süre nefessiz kalırsınız. sonrası malum, şarkıyı repeate alıp tekrar ve tekrar dinlemek, sonsuzluğa ulaşmak.