şükela:  tümü | bugün
  • acı bir gerçek ama kutu kutu alıp yediğimiz ve dondurma dediğimiz şeyler dondurma değil, buz parçası aslında. zaten üstünde de dondurma yazmıyor ve reklamlarda da dondurma ifadesini kullanamıyorlar. algida da buna dahil.
  • su diye içtiğimiz de aslında h2o mesela, her gün kimyasal bileşik içiyoruz dediğim hede.

edit: imla
  • (bkz: #68292511)
  • küllahta dondurmanın da dibini yemeyin dondurmacı onunla kulağını karıştırıyor.

tanım: dondurma efsaneleridir.
  • elimde algida'nın buna dahil olmadığının kanıtı olan bir görsel var.
    ilgili görsel

merak ettiğim böyle araştırmalar yaparken insanları neden yanlış yönlendirmelere sevk etmek istediğiniz.
    yani ben ilk başta arkadaşın söylediğine inandım, siteyi açtım baktım. hatta birkaç görselde de dondurma yazısı göremeyince acaba dedim.
    sonrasında birkaç fotoya daha bakınca gördüm.

not : ya şimdi cevap vermeyeyim dedim ama vereyim bari.
    arkadaşım sen herhangi bir oran belirtmeden algida'nın dondurma satmadığından bahsetmişsin. he evet ceoyum amk. ekşi sözlük algida sorumlusuyum. kaç tane ajan foyamızı ortaya çıkaracak onu kolluyorum görevim bu.
    düzgün irdelenmemiş bir cümle yazarsan aksini ortaya koyarım, dersen ki algida gibi markalar bile çoğu ürününde böyle davranıyor, dondurma olarak isimlendirilebilecek birkaç ürünü var sadece; eyvallah.
    ama kardeşler kıraathanesinde okeye dönen dayı gibi yazarsan, ben de cevap veririm soqrates 06 kardeş.
  • doğrudur. marketten alınan ürünlerin arkasında buzlu sütlü su falan gibi şeyler yazıyor, inanmayan çevirip okusun. zaten tadları da leş gibi. gerçek dondurma şu anda market harici yerlerde var sadece. bir de maraşta. bir de evde: anne dondurması.
  • imam hatipler kapatılsın.
  • algidanın bazı ürünleri dondurma ama çoğu ürünü dondurma değil.
  • algidanın ceo' su mu araya girdi? işine gelen ürünün görseline yer vermiş.
  • dondurma diye yediklerimizin büyük bir kısmının paketinde dondurma yazmaz sütlü buz yazar.
    dolayısı ile sütlü buz firmalarının da inkar etmediği bir durumdur.