şükela:  tümü | bugün
  • antalya'da 3 şubesi bulunan, ömrüm boyunca yediğim bütün dondurmaların eline vermiş dondurmacıdır. böyle mükemmel dondurma yemedim lan, duygulandım yine ağlıcam biraz.
  • türkiye'de dondurmacı yaşar usta adıyla bilinen markanın antalya versiyonu gibidir. her ne kadar dondurmadan ziyade sorbe hissiyatı yaşatsa da antalya'da yenebilecek en iyi ve en kaliteli dondurmayı yaptıklarını söyleyebilirim. özellikle kağıt helva arası tahinli dondurmanın favorim olduğunu söyleyebilirim.
  • hayatımda yediğim en güzel dondurmanın mekanı.

istanbul'a döneyim, yaşar usta'yı da deneyip ikisini kıyaslayacağım. bakalım kısmet.

not : çilek.
  • yılın maksimum 4-5 ay para kazanıyorlar kışın sadece salepten para kazanamadıklarını düşünüyorum e abi napıyor bunlar kışın?
  • doğallığını falan bilemem ama tadı efsane olan dondurmalara sahip dükkan.
    bir kez yediğinizi, bir sonraki gidişte bulamayabilirsiniz. ama umarım incirliyi bulursunuz. tam bir efsane!
    ayrıca dükkanın renkleri, konsepti de çok cici. insanın gidesi geliyor gerçekten. yaşasın manda sütlü dondurma!
  • enfes çikolatalı sorbetsi ve sütsüz meyveli dondurmaları ile alerjik ve veganlarıda mutlu eden kaliteli antalyalı dondurmacı.
  • yediğim en güzel dondurmanın yeri. çilek, tahin ve badem yedim. çilek efsaneydi. abartıyormuyum diyorum ama yok değilim. ayrıca çok güzel dekore etmişler insanın içi açılıyor. izmir'e hakkını veren bir şube açmaları dileğiyle.
  • her seferinde yeşil erik + diğer 2 çeşit şeklinde kombin yapıp yediğim, hayatımın geri kalanını yeşil erikli dondurmasıyla birleştirmek istediğim pembiş mekan.
  • bal ve bademli dondurmasından vazgeçemediğim dondurmacı. meyveli dondurmaları diğerleri gibi "sütlü, aromalı buz" şeklinde değil de adeta bir smoothie, gerçek meyve parçaları ihtiva ediyor. burası varken artık başka yerden dondurma almıyorum, fiyat olarak da gayet uygun.

akdeniz dondurma derseniz, onlar dondurmalarına anca şeker bassınlar (dükkanlarında gördüğüm hamamböcüklerini hala unutamadım).
  • türkiye'de yediğim en iyi dondurmayı yapan firma, antalya'ya yolu düşen herkesin yemesi lazım, 2017 yazı itibariyle topu 1.5 tl dir. benim favori dondurmam bir antalyalı olarak tahinli'dir.