• eğer bu tip bir analizi fellini'nin la strada filminde anthony quinn tarafından canlandırılan zampano karakteri için yaparsanız en başarılı sonuca ulaşırsınız. zira bir külah dondurmayı bir lokmada höp diye yutması sonrasında karakter hakkında yaptığınız "ayı" tespiti kesinlikle doğru bir tespittir.
  • dondurmayı başka bi erkeğin çüküne sürüp yalayarak yiyen erkekler genelde karaktersiz pezevenklerdir.. ısırarak yiyolarsa ise hiç bi şekilde güvenilmez ve çıkarcıdırlar..

kadının biyerine sürüp ısırarak yiyen erkekler hırslı, yalayarak yiyen erkekler fırsatçı ve naziktirler..

dondurmayı duvara sürüp yiyen kadınlar genelde kalsiyum eksikliği sebebiyle huysuzdurlar..

dondurmayı çömelip sol eli kafanın üstüne koyarak yiyen erkekler kavram karmaşası yaşamakta, komple eritip bi kapta ısıttıktan sonra üstüne tarçın dökerek içen kadınlar soğuk ve sinirlidirler..

tuzluyarak yiyenlere de hiç bişey demiyorum.. allah belalarını versin..
  • hakikaten faideli bir aktivitedir, yeme sekline gore ufak bir macgyver da olabilir dondurmayi yiyen insan, soyle ki :

eger cocugun annesi, dolaptan habersiz dondurma yenmesine feci sinirleniyorsa, evimizdeki macgyver junior, hic acilmamis dondurmayi yemek icin yaraticiligini kullanarak bir cozum bulacaktir.

oncelikle hic yenmemis dondurmaya kasikla dalinir, abartmadan guzel guzel yenir. daha sonra yenmis oldugu kabak gibi ortada olan dondurma kutusu alinir, mikrodalga firina konur, dusuk gucte yavas yavas cozdurulur. tamamen sivi kivamina gelmis olan dondurma mikrodalga firindan cikartilir, sarsmadan buzluga geri yerlestirilir. son islem olarak da elimize aldigimiz bir adet selpak ile , dondurma kutusunun ic yuzeyleri guzelce temizlenir, kapagi tekrar kapatilir. boylece dondurma yenmesine kizgin annemiz, dondurmanin kapagini actiginda, yuzeyi puruzsuz bir dondurma gorup aferim evladima hakikaten hic yememis diyecektir.

onemli not: ayni taktigi uc dort sefer ayni dondurma kutusunda denemeyin, zira yuzeyi puruzsuz de olsa, dondurma kabinin 3/4 u bos olunca anneler bir sekilde o dondurmayi yediginizi anliyor , sonra gelsin terlik ,gelsin terlik
  • calippo tüketen kişilerin tüketim şekillerine göre potansiyel muamele kabiliyetlerini ölçmeyi mümkün kılan bir analizdir.
  • umuma açık yerlerde dondurma külahı göte girmiş vaziyette dolaşan birini görürsem "bu şahıs ya ibne ya da dondurmacıyı fena kızdırmış" diyorum...
  • aklima bir sure once bana sorulan bir soru/bilmeceyi getirmistir.

soru su,

3 adam var, birisi dondurmayi isirarak, birisi yalayarak birisi de emerek yiyor efendim. bu 3 adamdan hangisi evli?

sordugunuz kisiye bir de sart kosuyorsunuz, "cevabinizi bir mantiga dayandirmak zorundasiniz. neden o secenek?"

verilen cevaplar cok enteresan olabiliyor gercekten, ki isin zevkli kismi da oymus.

haa,
    gercek cevabi mi?
    parmaginda yuzuk olanmis *
  • en basit haliyle kişinin dondurmayı yalayarak mı yoksa ısırarak mı tükettiğini gözlemleyerek gerçekleşen araştırma şeklidir. bu tip yüzeysel bir incelemenin çok kısıtlı konular çerçevesinde pek de doğru olmayan sonuçlar çıkartması muhtemeldir. zira dondurmayı yalamaktan yalamaya da farklar vardır ve bunları ancak uzun incelemeler sonucunda, külahtan nasıl tükettiğini , kaseden kaşıkla nasıl tükettiğini araştırarak öğrenebiliriz.

örneğin erkeklerin dillerini çenelerine kadar çıkartıp dondurma külahını da dillerine sürtüp aynı anda ellerini kendi ekseni etrafında döndürmek suretiyle yemeleri pek de yaygın ve normlara uygun bir metod değildir. buradan kişinin aslında aykırı olduğunu, çevresini çok da kaale almadığını, "ben böyle yalarım kabul edeceksiniz, umrumda olmaz" tadında yaşadığını gösteren sonuçlara varılabilir.

aynı şekilde dondurma yalayan bir bayan için ise "dikkat çekmeye çalışıyor" veya "kaşar bu" ya da "üfff!!" şeklinde yorumlar da yapıldığı olmuştur.

dondurmayı ısırarak tüketen bayanların daha dikkatli, hanım hanımcık oldukları görüşü yaygındır. dikkatlidirler, zira soguktan dişlerinin kamaşmasını veya brain freeze yaşamak istemezler. hanım hanımcıktırlar zira ince ısırklar sayesinde dillerini ve ağızlarının içini dışarıya minimal seviyede göstermiş olurlar.

dondurmayı hem emip hem yalayan insanlar için söylenecek pek bir şey yoktur. bunu umuma acık yerlerde yapıyorlarsa aslında bir çeşit kamu hizmeti sağladıkları düşünülebilir.
  • eh, ister istemez aklina geliyor insanin:

(bkz: zeki ama tembel/#7180497)
hesabın var mı? giriş yap