şükela:  tümü | bugün
  • dönerin merkezi kavacık'ta yeni açılan fast food dönerci.

shake shack konsepti ve döneri harmanlayarak yeni bir konsept yaratmaya çalışmışlar. döneri dürüm ve sandviç olarak mantarlı, jalepanolu gibi değişik tatlarda sunuyorlar.
  • mecidiyeköy'e şube açan dönerci. ofise yakın olmasından dolayı denedim, ancak klasik dedikleri sossuz döner güzel değil. et soğuk ve doğal olarak üzerindeki yağ donmuş oluyor ve marinasyonu da iyi değil. fakat personel son derece kibar ve güler yüzlü.

edit: amiral gemisi olması gereken mecidiyeköy şubesi badem olmuş.
  • şevket sabancının torunu can köseoğlu tarafından kurulmuş dönerci. pegasus vari bir yeni nesil sabancı girişimi olacak gibi gözüküyor.
  • sahiplerine neden böyle bir dönerci açtınız diye sormak istediğim fast foodcudur. öğrencilik hayatından dolayı istanbul'da neredeyse her gün fast food yiyen biri olarak oldukça başarısız bulduğum bir mekan. bir kere siz dönerci açmışsınız ve rakipleriniz çok fazla, bundan dolayı farklılaşmanız lazım. hadi diyelim siz soslarınızla vb. farklılaşmayı başardığınızı düşünüyorsunuz ama frango dönerde aynı konseptte o ne olacak ? konsepti geçtim o fiyat politikası nedir ? ben 15.5 tl'ye mcdonalds'ta double quarter pounder yiyebilirken burada döner yiyebiliyoruz ve şimdi asıl önemli nokta geliyor. afişlerindeki fotolarda sandviçin içinde bir hayli fazla döner varken gerçekte döner yok ? bildiğin yok. azıcık bir döner koymuşlar ve içine de sosu basmışlar, yollamışlar. adeta ekmek arası sos yapmışlar. ayıptır günahtır. yeni açılan bir yer çok iddialı olmalıyken bunlar baştan kalitesiz hizmet veriyorlar. sandviçlere koyulan cheddar ile patateslere koyulan cheddar sos bile aynıydı. bir kere patatese sos olarak koyulurken sandviçe bildiğin cheddar peynir koyulmalı ama maalesef durum böyle değil. bir daha yemem ve bu mekanın da tutacağını hiç düşünmüyorum. sert ekmeklerinden ise hiç bahsetmiyorum tam bir facia. kaliteli döner istiyorsam gider kasap döner yerim neden burada hem kazıklanıp hem de aç kalayım ki ? tek olumlu diyebileceğim yanları ise cafe de paris gibi harika bir sosu dönerle birleştirmeleri.
    not: kurucusu sabancı'nın torunuymuş. abicim bak sende para var bizde de gerek eğitim gerekse damak tadı var gel birlik olalım çok daha güzel şeyler ortaya çıkaralım. bir kere müşteriye fotolardaki gibi bol döner verin, fiyatları makul tutun yoksa bu işler zor işler. biz kaç fast foodcu gördük semtimize gelip hemen yok olan, o nedenle bu işler büyüklerden gelen paralar ile kendi fikirlerini birleştirince o rahat koltuklardan dönerci oluşturmak kadar kolay değil. bu işin gerçek hayat kısmı da var maalesef.
  • bildiğin döneri alıp değişik bi soslayıp sandviç yapan restoran. fekat güzel olmuş leziz olmuş. soslu patates de süper. yeme içme işinde böyle açılımlar iyi şeyler. habire iskenderci açılacağına o güzelim döneri böyle değişik yorumlayan yerler açılsın daha iyi. stop mtop ama yürür gider havası var adamlarda.
  • eti lezzetli, soslu döner konsepti farklı ve çok güzel, ekmeği de nefis bir yeni fast food restoranımız.
  • afişleri*, dönerinden iyi olan lezzetsiz dönerci. dönerci sadık usta gibi tatlara yıllardır alışkansanız bu tarz yerler ot gibi gelecektir. bunlar da kasap döner gibi anca 'hamburger çocukları'na döner yedirebilirler.
  • gittim, gördüm, yedim.

şahsi kanaatim “gelecek vadeden genç dönerci” (fm diliyle söyleyecek olursam “hot prospect for the future”) olduğu yönünde. kavacık’ta bulunan mekanı bilmiyorum ama mecidiyeköy restoranına gittiğimde en hasından deniz mahsulü bulmuş vedat milor gibi tatlı bir ürperti yaşadım.

alıştırıldığımız vıcık vıcık hızlı yemek restoranlarına göre, (hani tepsilerin altları filan böyle yağlı olur ya) mis gibi pırıl pırıl. (“hanım beyaz önlüğümü getir” diyecektim bir ara) inşallah bu pırıllığı gelecekte de sürdürürler. eti son zamanlarda her yerde olan baloncuklu fabrikasyon dönerlere göre gayet lezzetli. jalapeno’lu döner sandviç son derece başarılı. patates kızartmalarındaki sosların biraz gereksiz olduğunu düşünsem de, zevkler ve renkler konusunda manasız bir tartışma niyetinde değilim. sek patates ise kıtır ve tazeydi. pofuduk ekmeğinin ise ayhan sicimoğlu ağabeyimizin deyimiyle “hastası” oldum. netice olarak, mideme oturmayan ve lezzetli bir “döner deneyimi yaşamaktan” (allah cezamı verecek) son derece memnun kaldım.

gidip 15-20 dakika oturup, huzur içinde dönerini yiyip kalkabileceğin bir mekan. bir de çalışanları hakikaten çok sevimli, genç ve hevesliler. fastfood hastası bir insan olmadığım için çok sık gitmem herhalde. lakin gidince de pişman olmadan kalkarım ve sonrasında da canım ekmek arası döner çektiğinde yine döner stop’a “dönerim” gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var. (aynı cümle üç kere döner dediğime inanamıyorum, affet beni tdk)
  • pos'leri* radiant'tır. burger king, arby's ile aynı sistem.
  • olmuş. ekmeği, eti, sosu gayet başarılı.