şükela:  tümü | bugün
  • konya'nın kulu ilçesindeki aşmış olan dönerci.. dönerin mükemmel tadından ötürü yerken bir tane daha yememek için kendinizi durdurmanız çok zordur.. ankara konya yolculuğu sırasında uğranılması farz olan bir mekandır..
  • konya'nın kulu ilçesinde et döner lokantası işletmecisidir.

dönerinin çok lezzetli olmasının en önemli sebebi kullandığı etin taze olmasıdır. zira bir önceki gün kestiği dananın etini, bir gün bile bekletmeden takıp servise hazır hale getiriyor.

ikinci sebep de çevre köylerden topladığı taze tereyağını döner yapımında kullanması.

konya kulu'ya işiniz düşerse iş bankasının karşısına bir göz atın. dönerin büyüklüğünü görmeniz bile sizi oraya çekecektir. her gittiğimde mutlaka uğruyorum ve en az iki tane yiyorum.
  • konya'nın kulu ilçesinde 25 senedir ülkenin en iyi dönerini yapan yer.

ankara-konya arası seyahatlerde girin ilçeye. saat 4 gibi biter et ona göre ayarlayın yolu.

sol framede habire bir döner mevzusu dönüp duruyor orası mı burası mı diye. tartışmayın boşyere, gidin yiyin.

ekmeğin içini aldırın, sade et olarak 1.5 porsiyon koydurun. ilk lokmaları alırken, ikincisini de söyleyin.

lezzetin azameti karşısında titreyen gustonuza hakim olamaz da bir 3. sünü söylerseniz utanmayın, onu da benim için yiyin, ossura ossura yolunuza devam edin amk.
  • uzun zaman oldu yemeyeli tadını unutmusuz resmen cengiz donerin ilk fırsatta gitmek lazım artık
  • rüyalarıma giren döner, cengiz döner, cengiz döner... ısrarla isteyiniz.
  • öğle arası ankara'dan kulu'ya gitme sebebidir. ilk önce içi alınmış yarım ekmek ile başlarsın. sonra yenilen çeyreklerin nasıl mideye gömüldüğünü hissetmezsiniz bile. fiyatı da ankaradaki dönercilerin yanında gayet makul seviyededir.

hülasa, cengizde döner yemeden ölmeyin dostlar.
  • nusret ile yarışacak salaş mekan. bak yemin ediyom çeyrek ekmeğe 50 lira desin yine giderim.
    doğuş grubunun bu adamlara el atmasını tavsiye ediyorum.