şükela:  tümü | bugün
 • konya'nın kulu ilçesindeki aşmış olan dönerci.. dönerin mükemmel tadından ötürü yerken bir tane daha yememek için kendinizi durdurmanız çok zordur.. ankara konya yolculuğu sırasında uğranılması farz olan bir mekandır..
 • konya'nın kulu ilçesinde et döner lokantası işletmecisidir.

  dönerinin çok lezzetli olmasının en önemli sebebi kullandığı etin taze olmasıdır. zira bir önceki gün kestiği dananın etini, bir gün bile bekletmeden takıp servise hazır hale getiriyor.

  ikinci sebep de çevre köylerden topladığı taze tereyağını döner yapımında kullanması.

  konya kulu'ya işiniz düşerse iş bankasının karşısına bir göz atın. dönerin büyüklüğünü görmeniz bile sizi oraya çekecektir. her gittiğimde mutlaka uğruyorum ve en az iki tane yiyorum.
 • konya'nın kulu ilçesinde 25 senedir ülkenin en iyi dönerini yapan yer.

  ankara-konya arası seyahatlerde girin ilçeye. saat 4 gibi biter et ona göre ayarlayın yolu.

  sol framede habire bir döner mevzusu dönüp duruyor orası mı burası mı diye. tartışmayın boşyere, gidin yiyin.

  ekmeğin içini aldırın, sade et olarak 1.5 porsiyon koydurun. ilk lokmaları alırken, ikincisini de söyleyin.

  lezzetin azameti karşısında titreyen gustonuza hakim olamaz da bir 3. sünü söylerseniz utanmayın, onu da benim için yiyin, ossura ossura yolunuza devam edin amk.
 • rüyalarıma giren döner, cengiz döner, cengiz döner... ısrarla isteyiniz.
 • öğle arası ankara'dan kulu'ya gitme sebebidir. ilk önce içi alınmış yarım ekmek ile başlarsın. sonra yenilen çeyreklerin nasıl mideye gömüldüğünü hissetmezsiniz bile. fiyatı da ankaradaki dönercilerin yanında gayet makul seviyededir.

  hülasa, cengizde döner yemeden ölmeyin dostlar.
 • nusret ile yarışacak salaş mekan. bak yemin ediyom çeyrek ekmeğe 50 lira desin yine giderim.
  doğuş grubunun bu adamlara el atmasını tavsiye ediyorum.
 • rivayete göre günlük 1 tondan fazla kırmızı et takıyorlarmış döner askısına,
  gerçekten de hayatımda gördüğüm en büyük dönerdi anlamanız için mübalasız çamaşır makinesi kadar diyebilirim.

  etin başında başında 2 kişi et kesme makinesi ile döner kesiyorlar ve et kesenler birbirini göremiyor.

  odun ateşinde değil ejderhanın ağzından çıkan alev gibi harlı gaz ateşiyle pişiriyorlar.

  mekan olarak çok geniş, ferah, bir yer değil ince uzun bir dükkan 4er kişilik sağlı sollu masaları var içerisi 40 - 50 kişi anca alır, iç dekorunu yeni yaptırmışlar fena sayılmaz sarı renkli her masaya tavandan sarkan armatürler hoş durmuş.

  öğlen aşırı derecede kalabalık oluyor akşama doğru döner bitiyor.

  sadece ekmek arası döner satılıyor porsiyon döner yok.

  yarım ekmek döner ağustos 2017 itibariyle 12 tl fiyatı var yemekten sonra çay hizmeti yok, açık ayran yok, dönerin yanında şalgam, kola, kapalı ayran tercih edebilirsiniz.

  yarım ekmek doyurmuyor açıkçası tadı güzel 2 yarım yerseniz doyuyor gibi oluyorsunuz ben 3 tane yarım yedim anca doyurdu (82 kiloyum) ayrıca ben kuş gibi yiyorum derseniz çeyrekte ekmekte alabilirsiniz.

  ezcümle fiyat/performans oranı çok iyi değil; 2 yarım + ayran =25tl değilde 17 tl -19tl olsaymış tam bir fiyat/performans canavarı diyebilirdim ama parasının karşılığı sonuçta çokta ucuz değil gidip daha ucuza daha iyi bir alternatif olarak bir kişiyi rahat doyuracak fırın kebabı da yiyebilirsiniz 100gr = 20tl.

  kulu dışından kalkıpta kulu/konyaya gidecek kadar da über değil efendim galeyana gelmeyiniz ama kuluya yolunuz düşerse tavsiye ederim eti lezzetli.

  google street görüntüsü
 • döner de bir markadır. sapa bir iç anadolu ilcesinde gunde bir ton civari eti döner olarak satıyorsa o adam aşmıştır.

  kulu deyince gurbetciler degilde dönerci cengiz akla gelmeye başladı toplumda.
 • söylenenlerin tamamı doğrulayan, dönerde bir numara mekan.

  o kadar çok talep oluyor ki, konya gibi mutaassıp bir yer olmasına rağmen, sizden izin almak şartıyla masanızdaki boş sandalyelere tanımadığınız kişileri oturtuyorlar. bunu sorun edecek kadar asosyal tipler zaten dönerin hasını yemesin amk.

  burada döner yedikten sonra ankara'da ne kadar kazıklandığınızı daha iyi anlıyorsunuz. hosta denen dangalaklığın 100 gr et dönere (onun da yarısı yağ vs) 17 lira aldığı dönemde burada yağsız yarım dönere 12 lira vermeye acımıyorsunuz.

  ekmeğin içini de çıkardıkları için et tadı iyice güçleniyor.

  mekan çok temiz, kadın eli değdiği anlaşılıyor, servis jet hızında, çalışanlar çok saygılı. yani kısacası ölmeden önce gidip döner yenilmesi gereken bir yer.

  kesinlikle tavsiye ederim.
 • bakın, mekanın dönerini hala yiyemedim o yüzden döner hakkında tek kelime edemem lakin şunu söyleyeyim ki buranın döneri hakkında en azından fikir sahibi olun; dar ve ortalama gelirli bir çevreye sahip olmama rağmen, buraya "sadece döner yemek için" ankara'dan düzenli olarak giden arkadaşlarım var.