şükela:  tümü | bugün
 • ülkemizin buz gibi bir gerçeğini, yüzümüze tokat gibi çarpan insandır.

  (bkz: diplomalı dönerci)

  --- spoiler ---

  üniversiteden mezun olduktan sonra bin 750 lira maaşla önerilen işi kabul etmeyen inşaat mühendisi genç, memleketine dönerek tavuk dönerci oldu.
  --- spoiler ---

  link
 • iyisiyle kötüsüyle ülke gerçeğidir.

  ülkedeki işsizlik sorunu bilinen bir şey. birçok üniversite mezunu iş bulamıyor, üniversite tercihi yapılırken de bunlar konuşuluyor zaten. tüm bu şartlara rağmen hayalindeki mesleğin peşinden koşabilirsin tabii ki ama ne yazık ki bunu yaparken de risk aldığının bilincinde olmak zorundasın.

  bu adam özelinde konuşmuyorum, ama devlet de özel sektör de "üniversiteden çıkan herkese iş sağlayacağım" diye bir söz vermiyor, böyle bir vaatte bulunmuyor, böyle bir sorumlulukları da yok zaten. bunu bilmeden üniversiteye giren de kendisine boş hayal satanlara göstersin tepkisini.

  üzücü olduğu doğru tabii ama dediğim gibi, ülkede durum bu. gençlere hala tek kariyer hedefi olarak "aman mühendis olun, öğretmen olun, devlete kapak atın" diyenler de bu durumun farkına varacak gibi değil. umarım gençler duruma uyanıp alternatif yollar aramaya veya neyle karşılaşacaklarına hazır olmaya başlar.
 • mantıklı hareket. getirisi daha iyiyse tuvaletçi de olurum. kaldı ki o işte iyi para var.
 • odtü maden mezunu taksi şoförü gördüğüm için garipsemedim. gülüyoruz ağlanacak halimize