şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'un tartışmasız ennnnn lezzetli dönerini yapan yerdir. bu zamana kadar entry girilmemesi ayıptır, kayıptır. hemen yerini tarif ediyorum, koşa koşa gidip yiyin, sonra teşekkür mesajlarını teeek tek kabul ederim. kapalıçarşı'nın nur u osmaniye kapısını karşınıza alın, sağdan aşağıda inin, yine sağa dönün, solda göreceksiniz. (çarşıyı bilenler için kılıççılar kapısı'nın orası) herhalde 1 metrekarelik bir dükkan. içerde toplamda 3 kişi var döneri kesen, paketleyen ve kasa. oturacak yer falan yok, sokakta kalmayayım diye çok kasarsanız 1 metrekareye sığmaya çalışabilirsiniz, ama genelde herkes sokakta ayakta yiyor. ya da karşi dükkanin önünde 2 kişilik bir bank var, yer varsa orada oturabilirsiniz.
    acaip lezzetli döneri var, tırnak pidesinin içinde servis yapıyorlar, açık ayranı da enfes. bugüne kadar kimi götürdüysem öncesinde "canım bir döner ne kadar lezzetli olabilir ki" dedi, sonrasında da "yarım pide daha yiyceeem"... ama dikkat: 12 gibi servise başlıyorlar, 2-3 gibi de döner bitmiş oluyor, bu saatten sonra giderseniz kalmamiş olabilir. önünde deli gibi sıra olur ama yılmayın bekleyin, size garanti ediyorum beklediğinize değecek.
  • dunya'nin en guzel donerini yapan yerdir. bir de calisanlari cok sevimli amcalardir, insana zamanda 40-50 yil geriye gitmis gibi hissettirirler.
  • bir kere doner yiyeyin bir daha iflah olmayacagi yerdir. acik ayraninin o eksiligine hayran oldugum. bak uzaklarda ozletti yine kendini.
  • bayadır gitmiyorum ama en son 6 tl idi yarım/pide dönerin fiyatı.

değer mi? hem de nasıl. tabi alabilirseniz.

edit: 7 tl olmuş. yürü be!
  • ortalama ayda bir uğranan, istanbulda gerçek ve lezzetli dönerin eksikliğini hiseden bünyeye ilaç gibi gelen, lezzet patlamalarına yol açan mekan. önünde her daim uzun bir kuyruk olur ama beklemeye değerdir.
  • istanbul'da döner yemek isteyecekleri yönlendirebileceğim iki adresten biri. diğeri için:

(bkz: dönerci sadık)

bu yerler dışında yenilen, ateş etrafında dönen et parçalarına döner deniliyorsa bu adamların yaptıklarına ne demek lazım?
  • çarşı'yı her ziyaret ettiğim zaman uğradığım mekanlardan biri. babam buraya yakın bir yerde iş yapıyor ve sahibini tanımasından mütevellit benim burayı kendisinden fazla ziyaret ettiğimi tespit etmesinden olsa gerek, bir dönem peder bey ile aramızı bozan bir yer de oldu. tabii sonrasında taraflara derdimizi anlattık, amacımızın gerçek döner yemek olduğunu belirttik. anlaştık çok şükür...
  • üniversite yıllarımda* müdavimi olduğum unutulmaz mekan. uzun zamandır denk getirip tekrardan ziyaret edilememiş olsa da muhteşem dönerinin tadını unutmak mümkün değildir, candır.
  • geçmişi baya bir eskiye dayanan, ne zaman gitsem istisnasız önünde 10 kişinin beklediği döneri gerçekten çok lezzetli olan mekandır.
  • 5 metrekare dükkanda döner satılan, önünde 10m kuyruk olan dönerci. uzun süredir merak ediyordum, geçenlerde deneme fırsatı yakaladım. kendi damak tadıma göre vasatın biraz üzerinde olduğunu söyleyebilrim, o kadar sıra bekleyecek bir durum yok. ümraniye' deki dönerci celal usta daha makbuldür. hem oturacak yer, hem de lezzet açısından.

bu arada güncel tarife döner+ayran 10tl dir.