şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'un tartışmasız ennnnn lezzetli dönerini yapan yerdir. bu zamana kadar entry girilmemesi ayıptır, kayıptır. hemen yerini tarif ediyorum, koşa koşa gidip yiyin, sonra teşekkür mesajlarını teeek tek kabul ederim. kapalıçarşı'nın nur u osmaniye kapısını karşınıza alın, sağdan aşağıda inin, yine sağa dönün, solda göreceksiniz. (çarşıyı bilenler için kılıççılar kapısı'nın orası) herhalde 1 metrekarelik bir dükkan. içerde toplamda 3 kişi var döneri kesen, paketleyen ve kasa. oturacak yer falan yok, sokakta kalmayayım diye çok kasarsanız 1 metrekareye sığmaya çalışabilirsiniz, ama genelde herkes sokakta ayakta yiyor. ya da karşi dükkanin önünde 2 kişilik bir bank var, yer varsa orada oturabilirsiniz.
    acaip lezzetli döneri var, tırnak pidesinin içinde servis yapıyorlar, açık ayranı da enfes. bugüne kadar kimi götürdüysem öncesinde "canım bir döner ne kadar lezzetli olabilir ki" dedi, sonrasında da "yarım pide daha yiyceeem"... ama dikkat: 12 gibi servise başlıyorlar, 2-3 gibi de döner bitmiş oluyor, bu saatten sonra giderseniz kalmamiş olabilir. önünde deli gibi sıra olur ama yılmayın bekleyin, size garanti ediyorum beklediğinize değecek.
  • methini duyalı epey zaman olup, bugün vuslata erdiğim dönerci. bir defa gerçekten nano teknoloji ürünü bi dükkan. gerçekten çok ufak. millet kapıda sırada. daha öncede dendiği gibi fiyatlar gerçekten uçuk ve doyuruculuktan uzak. pide döner 12,5 ayran ise 2,5 lira. lezzetli mi? evet. efsane mi? bence hayır. içi 1,5 veya duble yemek lazım ama o paraya da acıyor insan.

bir de elemanları pek gözüm tutmadı. bizden önce orada bulunan ve döner yiyenler, bizim siparişten sonra ilave istediler. onlara öncelik tanıdı, eyvallah. bizim dönerleri verirken çalışan elinden düşürdü pideyi. dönerler döküldü. bence bi kısmı da yere ama bu önemli değil. baktım bizim eleman tezgahtan düşenleri alıp aynen pideyi modifiye ediyor. "bize onu vermeyeceksin değil mi?" dediğimde ise "ne var abi, kağıdın üstüne düştü." diyor bozulduğu ayan beyan ortada bir şekilde.

bana (since bilmem kaç ayağına) fahiş fiyat döner satacaksın, bi de döküp öyle yedireceksin, olmaz dersem burun kıvıracaksın.

işte en çok buna üzülüyor & kızıyorum. belli bir kaliteye ve geçmişe ve müşteri teveccühüne binaen isim yapan müesseseler sonrasında, geçmişte (ve halen) tercih ederek bizim onlara verdiğimiz gücü fiyat montajı ile yahut asık suratlara geri gönderiyorlar.

sözüm elbette bu minik dönerciye değil salt, bugün yaşadıklarımın tüme varımı bi' yerde.

hülasa, o çevrede iseniz gidilip denenebilir. ama müptela olunası bir intiba uyandırmadı bende.
  • burdaki döner şimdiye kadar yedigim en kötü dönerdi.kendime neden böyle bir kötülük yaptım bilemiyorum.tamamen en iyi dönerciler listesinde olması sebebiyle gittim.ancak tam bir hayalkırıklığı.öyle heyecanla gittim ki...sırayı da gördüm "vay be gerçekten iyi bir yer demekki" dedim. derken kalın tırnaklı pide de döner verildi ayakta yemege koyuldum(maalesef sokağın ortasında ayakta yiyorsunuz.herhangi bir masa, sandalye yok al ve git seklinde)icine en fazla 50 gr bir döner konuldu.fiyat 17tl.dedim heralde döner az diye tat alamıyorum.aldım icinden sade yemeye basladım.hiç abartmıyorum marketten alıp pişirdiğim dönerde daha cok tat vardır.saman gibi tatsız ve kuru bir döner.neden bu kadar şişirildi anlam veremedim.mideme yaptıgım haksızlıktan söylene söylene geldim.siz siz olun benim yaptıgım hatayı yapmayın.
  • 20 lira ile açık arttırmaya katılıyorum ve devam ediyorum...

girdiğiniz kuyruğa değecek bir döner değil, yamuluyor da olabilirim ama kıyma döner; ayrıca elektrikli ocakta hızlı hızlı pişiriliyor. ben ekmek arasını tercih ettim ve ekmek niteliksiz basit bir ekmekti. döneri de vasattı.

20 liraya acıdım.
  • hayatimda gordugum acik ara en abartilmis balon donercidir. besiktas' taki karadeniz pide&doner salonu (asim usta) bunlardan kat be kat daha iyi doner yapmasina ragmen 7 liraya satarken bunlarin 12 tl fiyat cekmesi son derece sacmadir. asim usta haricinde emirgan sutis, gunaydin doner ve aksaray'daki donerci sadik da sahin usta'dan cok daha iyidir doner severlerin aklinda bulunsun.
  • gecenin bu saatinde tesadüf eseri geldim bu başlığa tanım yapmadan geçmeyeyim.
    kesinlikle sıradan bir döneri vardır. istanbul'da bu arkadaşlardan çok daha lezzetli döner yapan yüzlerce yer bulabilirsiniz. sunumu da kötüdür ayrıca, tırnaklı pide içinde sandviç döner hiç mantıklı olmadığı gibi dönerin lezzetini azaltan bir seçim. yeme zorluğu da cabası.
    ha oraya kadar gittiyseniz o mekanın karşısında subaşı lokantası var, oturup nesli tükenmiş olan esnaf lokantalarının kalan son temsilcilerinden birinde adam gibi yemek yiyin.
  • bayadır gitmiyorum ama en son 6 tl idi yarım/pide dönerin fiyatı.

değer mi? hem de nasıl. tabi alabilirseniz.

edit: 7 tl olmuş. yürü be!
  • 23 liraya kıymadan bakın dikkatinizi çekiyorum "kıymadan" döner yapıp millete kakalayan şark kurnazı mekanımsı... üstelik taş çatlasın 50 gr. et koyuyor. koyan lavukta elleri titreye titreye koyuyor. sanki altın koyuyor müptezel. böyle mekanlara giden ağır saf salak bişeydir yemin ederim ya. mahalle arası bi dönercide ye, en azından adam akıllı yaprak döner yersin 10 liraya felan.
  • isterse dünyanın en iyi döneri olsun, o gramajdaki dönere 28 lira vermem. adam sikiyorlar amk.
  • ıstanbul'da lezzetli döner yapan yer diye şöhreti olduğu için gittim.

döneri almak için sırada bekledim tam sira bana gelmek üzereyken fiyat listesini gördüm yarim ekmek döner 26 tl o an vazgecmek istedim ama sirada da o kadar bekledim karnimda açtı merak ettim 26 tl ise cok iyidir diye düşündüm ama yanılmışım donerden iyi anlayan birisi olarak şunu diyebilirim döner lastik gibi lezzeti orta en guzel olan sey pidesinin sıcak olmasıydı

yasadiginiz yerde 10 tl ye yarim ekmek doner yapan yerden vazgecmeyin ünlü pahalı olunca harika olacak diye bir sey yok
    bu yerden döner yemeyin bu fiyata bu döner i baska insanlara satmasinlar yazıktır

hesabın var mı? giriş yap